Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le az édességéh...

Hogyan győzzem le az édességéhséget?

Figyelt kérdés
2018 májusában lettem terhes a lányommal. Normális súlyú, izmosabb testalkatú voltam, rengeteget sportoltam. Előtte soha nem kívántam az édességet, csak a nagyon csípős, fűszeres ételeket. A terhességgel megváltozott minden, nincs olyan nap hogy ne akarnék cukrosat enni. Azt hittem szülés után elmúlik, de nem, már 10 hónapos a lányom, mai napig megbolondulok ha nem eszem édeset. 10 kg plusz van rajtam még. Olyan érzés mint amikor egy kávéfüggő nem kapja meg a koffein adagját. Nagyon kivagyok, akinek volt hasonló problémája hogyan oldotta meg? Tudom akaraterő, de valami nem oké, tényleg rosszul vagyok ha nem eszek valami édeset. Voltam orvosnál, a vérvétel szerint minden rendben van csak a vasat kell még pótolnom, (vérszegény lettem szülés után) de már az is sokat javult.
2020. jan. 3. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell megoldani. Egyél 1-2 mandarint, 1 marék szőlőt, 1 sor étcsokit, 5 szem kekszet stb. Persze nem fél óránként, de ennyi simán belefér 1 nap.
2020. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Vitaminok, olajos magvak, séta!
2020. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nálam ez az édességvágy kétféle lehet. Normál esetben két kocka csoki elmulasztja. Szóval először meg szoktam próbálni enni két kocka csokit, és ez általában elég (maximum kétszer egy nap, tehát összesen négy kocka). Ennyi mellett még fogyni is simán tudok (nem sietősen, 1 kg-t havonta). Ezt a fajta édességéhséget nem szükséges legyőzni szerintem.


A rossz eset az, amikor tartósan rosszkedvű vagyok. Ilyenkor sokkal erősebben vágyom az édességre, ami ugyanakkor sokkal kevesebb örömet okoz (csak pár pillanatig, miután betettem a számba), és sokkal kevésbé tudok ellenállni is, ilyenkor elmegy minden motivációm. Ilyenkor szerintem nem magát az édességéhséget kell valahogy kezelni, hanem az alap okot, a rosszkedvet. Ez persze nem mindig olyan egyszerű.


Nem tudom, hogy nálad pontosan mi az ok, de hátha segítenek eligazodni a tapasztalataim.

2020. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőséged van, ha fogyni szeretnél, illetve egészségesen táplálkozni.

1. Kemény leszel, és egy ideig nem eszel semmit, ami édes. Pár nap - 1-2 hét után már nem fogod kívánni, de az elején biztosan kínlódni fogsz.

2. Eszel édeset, de nem olyan dolgokat, amikben hozzáadott cukor van. Gyümölcsök, cukormentes étcsoki, esetleg édesítőszert is használhatsz.

3. Visszafogod a cukorfogyasztásodat, pl. hetente 1x eszel édességet, vagy minden nap, de csak nagyon keveset. Érdemes arra is odafigyelni, hogy sok bolti étel tartalmaz hozzáadott cukrot, még olyanok is, amik alapjában véve sósak vagy nem kifejezetten édesek (pl. pékáruk, natúr/sós kekszek, mirelit pizza, salátaöntetek-szószok, fűszerkeverékek). Szerintem ez a legnehezebb, főleg ha olyan vagy, hogy pl. nem tudsz megállni pár kocka csokinál vagy pár keksznél, hanem megeszed az összeset, amit találsz.

Pár tipp: sose egyél éhesen édességet, inkább főétkezés után, desszertként, utána igyál egy kis vizet. Ne tarts otthon sok édességet, nasit. Egyél minél kevesebb bolti feldolgozott ételt.

2020. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Darabos fahéjjat be kellene áztatni másfél liter ásványvizbe 4-5 óra hosszára, ahhoz önteni három kupaknyi almaecetet.

Csak ezt kellene inni, semmi mást.

A nagy étkezéseket gyümölcsevéssel kellene lezárni.

Kevesebbet kellene nassolni, és csak natúr magvakat.

2020. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!