Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyni akarok tényleg...

Ha fogyni akarok tényleg muszáj elhagyni a tészta féléket?

Figyelt kérdés
Életmódváltással fogyogatok már fél éve, le is ment 11 kg, neha eddig is ettem tésztát, de érdekelne ti szoktatok e? Elég unalmas diétás recepteket találok, muszáj újítanom, a csirkétnés a rizst már kb utálom:D lazacos gnoccit szívesen ennék vagy ilyesmit de ezek gondolom elég hízlalóak. Vannak jó receptjeitek amik esetleg nem csirke, rizs kombóból állnak?

2020. jan. 7. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Láttál már elhízott olaszt? Van, de jóval kevesebb, mint magyar. Egyél kevesebbet és mozogj többet, a fölösleges nassolást hagyd el, és a zöldséget, gyümölcsöt (napi adagban) emeld meg.
2020. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Vannak teljes kiőrlésű, illetve szénhidrát csökkentett tészták is, ha gyakrabban szeretnél ilyet enni. Egyébként szerintem heti 1-2 tányér sima tésztás étel sem a világvége, ha mértékkel fogyasztod.
2020. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem muszáj elhagynod. Mindenből ehetsz, ha fogyni akarsz, csak kevesebbet. Bizonyos ételekből jóval kevesebbet. Füstölt szalonnából pl. a havi 5 gramm még biztosan elmegy.

Egy kis adag tészta párolt csirkemellel és nagy adag salátával akár hetente kétszer is belefér, ha a tészta teljeskiőrlésű lisztből (is) készült, annál jobb.

2020. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Számold a makro tápanyagokat, tervezd magadnak az étrended... innentől kezdve azt eszel amit akarsz.
2020. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Eszem tésztàt rendszeresen 2 hetente egyszer, mert lowcarb étrenden vagyok, összességében kevés szénhidràtot viszek be. Ettől függetlenül 34 kilót fogytam ( eddig). Rizst viszont nem eszem mert nem szeretem.:)

Amiket eszem:

Húsok: csirke, pulyka, sertés, marha, hal, szalonna, kolbàszok, felvàgottak, virsli, füstölt sonka

Zöldségek: nyersen kenyér mellé, salàtaként, pàrolva és sütve hús mellé, krumplit is

Hüvelyesek: borsó, vörösbab, fehér bab, lencse

Tejtermékek: sajtok, sajtkészítmények, tejszín, natúr yoghurt

Olajos magvak: kesudió, pisztàcia, mandula, tökmag, mogyoró, napraforgómag

( popcorn)

Egyebek: tojàs, ch csökkentett kenyér, tészta, illetve sertészsírt hasznàlok sütéshez főzéshez.

2020. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Durumtésztával időnként simán kiváltható a rizs.
2020. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Vöröslencse tészta? Nagy a fehérje tartalma, tésztaízű, én ebből szoktam sima paradicsomszószos tésztát csinálni. Bár max hetente egyszer, mert drága. :D Rizs helyett szoktam még enni kuszkuszt, kölest, bulgurt, édesburgonyát, sima burgonyát is. Csirke helyett pulyka, lazac, tőkehal, tofu.
2020. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az olaszokat ne keverjük ide...Ott top alapanyagokból készül minden, így semmi sem hizlal. Legutóbbi nyaralásunkkor minden étkezésre pizzát és tésztát ettem, még reggelire is. Mégis fogytam. Na itt magyarisztánban mi lett volna...
2020. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Magyarisztánban ugyan úgy meg van az esélyed, igényesen táplálkozni. Sőt.
2020. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Durumtésztát (vagy kuszkuszt, bulgurt) nyugodtan ehetsz hetente 1-2x, ezek lassú felszívódásúak, nem emelik meg gyorsan a vércukor szintet és tovább tart a jóllakottság érzés. Egy fogyis adag kb 60 g tészta szárazon lemérve.
2020. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!