Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Régóta le akarok fogyni és...

Régóta le akarok fogyni és próbáltam venni étrendeket online pl három harmad vagy tari ádámtól de mind a kettő csak egy sablon szöveget adott ?

Figyelt kérdés

Ami egyáltalán nem jó nekem mert ha be tartanán őket híznék, nem hogy fogynék :D a kérdésem hogy honnan tudnék egy tökéletes tényleg személyre szabott étrendet beszerezni? esetleg csináljak magamnak? kondizok 1 éve és most jött el nálam annak az ideje hogy étrend is kell mellé. Adtok pár tippett trükköt hogy esetleg én hogy csináljam, különböző alkalmazásokot amik segíthetnek ebben? válaszokat előre is köszönöm


16/F

?



2020. febr. 15. 21:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Amúgy 76 kiló vagyok 182 centi magas, ilyen 25% körüli testzsírszázalékkal, heti 4x súlyzós edzés
2020. febr. 16. 10:59
 12/17 anonim ***** válasza:

Pedig Három harmad videóit imádom youtobeon mert jókat mond nagyon de ilyen gagyi étrendet adott neked? Ennél még én is jobbat írnék. :O


Én olyan 2ezer kcalt mondanék neked, hogy ennyit egyél egy nap.


Szénhidrát: 200-300gramm között


Fehérje: 76-150gramm között


Zsír: 50-90gramm között


Két értéket adtam meg mert nem lehet minden nap ugyanannyi gramm makrókat bevinni az első érték a MINIMUM, hogy annyi legyen meg a második érték a nagyobb meg, hogy maximum annyit egyél. Én magamnak is 2 érték közé lőttem be és így szépen fogyok. Nekem pl vannak napjaim mikor a fehérje magasabb van mikor a zsír vagy a ch attól függ éppen mit kívánok aznap. De azért a minimumot próbálom mindenből elérni.


Szerintem ilyen előre megírt étrendet hülyeség követni.

Figyeld a tested mit kíván ha van egy adott kalória értéked meg makróid mindig tudni fogod mennyinél ne egyél többet.


Azért te 16 éves vagy még javában fejlődik a szervezeted szóval adok neked tippeket:


1 tipp: minden nap egyél főtt ételt (gondlom anyukád főz, pl az ebéd az legyen mindig az amit anyukád csinál csak ne legyen túl nagy adag de túl kevés sem)


2 tipp: soha ne éhezz, ha érzed hogy éhes vagy akkor valamit kezdj el enni a épp nincs nálad semmi normális arra az esetre pl egy alma vagy protein szelet jó ha mindig van a táskádban


3 tipp: ha már zsemle ugye amit írtak neked az étrendbe azt cseréld le teljes kiőrlésű kenyérre, illetve vannak ám tésztákból is sokkal jobb verziók mint a 300ftos fehér tészta pl: [link]

ez a tészta gazdag fehérjében és rostban is esetleg anyukádat is vond be a dologba és kérd meg, hogy mikor főz próbálja lecserélni egészségesebb alternatívára a tésztát drágább ugyan viszont laktatóbb is sokkal és a tápértékei és sokkal jobbak


4 tipp: ha nagyon be akarod tartani a kalória kereted és tudni akarod pontosan mennyit is vittél be akkor én azt szoktam csinálni, hogy a tésztát szárazon lemérem konyhai mérleggel majd külön főzőm ki így pontosan tudom hány gramm is.


5 tipp: nem tudom mennyire szereted a zöldségeket de próbálj meg többet beiktatni mint amit az étrendbe írt neked mivel az laktató és kevés benne a kalória.


6 tipp: ne egyél meg egyszerre 3 banánt mert az szerintem már mindenkinek megfogná a székletét ezt is az étrendedbe írta, ehetsz banánt de napi max 1 mert sok benne a ch és pl egy alma sokkal egészségesebb és még a székleted sem fogja megfogni


7 tipp: a kalóriának sem kell mindig pontosan meglennie a napi 2ezernek ha nem érzed éhesnek magad akkor ne erőltesd magadba csak, hogy meglegyen olyan napi 1500-2000között szerintem jó illetve ha sokat mozogsz akkor egy kicsivel lehet több is de azt nem írtad le a kondin kívül mennyire vagy aktív


8 tipp: ne akarj gyorsan fogyni heti fél-1 kiló bőven jó de inkább fél


Egyébként meg abból amit leírtál alig van rajtad felesleg.

2020. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12 válaszoló köszönöm szépen mindent amit leírtál! Kondin kívűl csak annyi hogy gyalog járok suliba illetve kondiba is. Suli odavissza ilyen fél óra gyaloglás, kondi oda vissza 1 óra gyaloglás. Illetve tesi órákon szoktunk focizni. Amúgy nem vagyok annyira túlsulyos, csak van még rajtam felesleg és 15% testzsírszázalék és kocka has a cél nyár végéig :) nemtudom pontosan mennyi most a testzsír%-om mert nincs ilyen speckó mérlegem csak ilyen kép alapján állípítottam meg, tudod amikor van mindenféle testzsír%os ember egy képen előlről és én a 20-25% osra hasonlítottam a legjobban
2020. febr. 16. 15:23
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyébként ezek a mérlegek sem pontosak amiket lehet kapni csak egy körülbelüli értéket mutatnak.


Mindig a kinézetet nézd amikor elégedett leszel magaddal akkor már nem lesz több kérdés.


Egyébként én még annyit javaslok beírod youtubeba reggeli ötletek diétához és ugyanígy pl vacsi ötletek diétához kifog adni rengeteg videót aztán válogathatsz. :)


Meg ugye ha nem tudsz annyi húst enni akkor igen jók a fehérjeporok nyugodtan ihatod attól bajod nem lesz ár érték arányban én a nutriversumosat ajánlom náluk mindig vak akció is.


Illetve zsírokból a Péter csak mandulát írt neked de pl földimogyoró, pisztácia és társaiba jó zsírok vannak.


Lehet kapni mogyoró vajat ezt szeretik beletenni pl zabba. Én szoktam olyat, hogy reggelire 30gramm zab (te nyugodan egyél 60grammot de annál több szerintem egyszerre neked sem kell) 1 adag fehérjepor, 10gramm chia mag, fél banán (neked mehet egy egész) vagy szoktam fagyasztott erdei gyömölcsöt változó mikor milyen gyümi megy bele, és egy 10gramm mogyoróvaj.


Ja és én a zabpelyhet mindig összeturmixolom, hogy ilyen zabkását kapjak inkább a végén.


Vagy pl ha ezt unod már lehet zabpalacsintát csinálni erről is vannak jó videók youtubeon.

2020. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
vak helyett vant akartam írni sorry :D
2020. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Barát Csaba ***** válasza:

Nincs szükség különleges étrendre fogyáshoz. Fogyásnál és fogyáson kívül is ugyanúgy egészségesen kell enni, a különbség csak annyi, hogy fogyásnál kevesebbet kell enned, mint amennyit elhasznál a szervezeted. Plusz a hosszú, akár 1 évig is tartó fogyás egy kicsit veszélyes, ezért az átlagnál több vitamint és fémet kell bevenni mint általában.


A fogyás nekem akkor sikerül hosszabb távon amikor vezetek egy excel táblát, ami nyomon követi a napi átlagot. A lefogyott súly osztva az eltelt napok számával. És egy kiragasztott saját naptáron minden nap bejelölöm, hogy aznap fogytam-e vagy se és egyéb dolgok rajta. Plusz ugyanígy nyomon követem, hogy aznap kb. mennyit ettem és mennyit tornáztam. Mindig vannak elrontott napok, azokat utólag igyekszem kijavítani azzal, hogy a rá következő napot keményebbre fogom, és ha sikerül, bejelölöm a naptáron, hogy utólag sikerült kijavítani. Hosszú távon a 0,15-ös napi átlagot lehet tartani. Hosszútávon a 0,2-es átlagnál nem szabad gyorsabban fogyni, mert az káros az egészségre. A 0,1-es átlag nagyon lassú, de nagyon könnyű tartani és teljesen egészséges.


Fogyásnál és alap egészségben is segít a tornázás. Csinálj minden nap pár minitornázást, ami például 5 percig tart, és nagyon egyszerű kéz és láb mozdulatok vannak benne, és például egy nagyon egyszerű súly emelés kis súlyzóval. És csinálj 1 órás komolyabb tornázást is. A tornázás rendkívül unalmas, ezért érdemes hallgatni alatta érdekes műsorokat. Továbbá az XBOX 360 Kinecthez van körülbelül 10 nagyon jó játék amit keményebb fokozaton tornázáshoz is lehet használni, ráadásul ezekkel az ügyességed is sokat fejlődik. Ebből a szempontból rendkívül sajnálatos, hogy a Microsoft törölte a Kinect projektét.


Nagyon fontos, hogy fogyáshoz semmilyen csodaszert se használj, olyat se ami természetes dolog. Mindenképpen az átlagos egészséges étkezésre menj rá.

2020. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Minden embernek más a kalória igénye, szóval már itt bukik az összes ilyen netes

énvagyokatariádámkamunaturalmertversenyreéniskoxoltamifbbinbawabbaphisicsnincsencombomezertcsakacsöcsömmutogatomameddiglószarvanverébisjólélekaverebekbőlakikpénztfizetnekemasemmiértdetestépitőnek0vagyokmertmégkoxxaliscsakphisicsbajnokvagyokakategóriában2indulóbólegykamuvilágbajnokságonaminélegysuperbodyiskomolyabb. Ismerd meg a tested, nem kerül pénzbe, akkor tudni fogod neked milyen étrend, edzés kell

2020. márc. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!