Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor nem az a lényeg,...

Most akkor nem az a lényeg, hogy ha kevesebb kalóriát viszek be, akkor fogynom kellene?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok, el vagyok hízva (172 cm/76kg). Nem étkezem egészségesen, de keveset eszem. Sosem számoltam kalóriát, de igazából szerintem nagyon nincsen mit számolni rajta...

Hétfőn ettem egy tányér zöldborsófőzeléket (még ebben sincsen semmi rántás vagy ilyesmi...) egy főtt tojással és egy virslivel. Ennyi.

Kedden ettem sültkrumplit és két szelet rántotthúst. Valamint egy banánt. Ennyi.

Szerdán ettem egy tányér pestos tésztát, illetve két almát. Ennyi.

Csütörtökön szintén egy tányér pestos tésztát ettem, illetve megittam egy kis üveg smoothiet. Ennyi.

Ma eddig pedig ettem egy tányér sajtos-tejfölös tésztát.

Minden nap csak vizet ittam, a felsoroltakon kívül pedig tényleg nem ettem/ittam semmit sem. Azt nyilván én is látom, hogy ez nem egészséges stb., de nem értem, hogy miért vagyok elhízva ennyitől.


2020. febr. 28. 19:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor, ha mondjuk sportolnék ilyen össze-vissza étrend mellett, akkor úgy már fogynék vagy legalább nem híznék tovább?


Nem hagyok ki semmit, tényleg csak ennyit ettem, amit leírtam (de kávét nem iszom, teát pedig világ életemben cukor nélkül ittam).

2020. febr. 29. 10:17
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

És nem is vagy éhes, pl. a szerdai vagy csütörtöki napon?

Én a helyedben több fehérjét próbálnék bevinni napi szinten. Nálad már valószínűleg nem elég az, hogy keveset eszel (igaz, a mennyiségekről nem sok derül ki). Elképzelhető, hogy nagyon le van lassulva az anyagcseréd. Nem vagy fázós, van elég energiád a munkához, napi tevékenységekhez? Mennyit, mikor szoktál aludni?

2020. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem szoktam éhes lenni, ennél többet igazából nem is kívánnék. Nem mondom, ha muszáj többet enni, akkor megeszem, de nekem ez a mennyiség is elég.

Fázós vagyok. A napi tevékenységemhez szerintem bőven elég, mármint igazából nem csinálok semmit, ami nagy energiabefektetéssel járna...egyetemre járok, szóval annyiból áll egy nap, hogy felkelek, bemegyek az egyetemre, ha végeztem hazamegyek és tanulok, ennyi. Változó, hogy mikor mennyit alszom. Éjfélnél korábban ritkán szoktam lefeküdni (akkor is max. 10 körül), mert tanulnom kell, szóval inkább az az általános, hogy eddig ébren vagyok. Reggel pedig vagy alszom ameddig tudok 8-9-10 óra vagy felkelek 6:30 körül, ha reggel órám van.

2020. febr. 29. 10:31
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát nekem kicsi a kcal szüksègletem de ennyi kajától éhen halnék....vagy nagyon nagy adagokat eszel csak nem tűnik fel, vagy hozzászokott a szervezetet és amiatt kellene változatni....szerintem próbálj naponta legalább háromszor enni, sok fehérjét és zöldséget és mellette mozogj. Nem csak hogy fogyni fogsz de formásodni is.

A zabkása pl reggel jó választás, beindítja az anyagcseréd, sokkal kevesebbel is beéred majd ebédre, ellát energiával anéllül hogy híznál tőle és tisztítja a beleidet

2020. febr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyetem és tanulás mellett simán kialakíthatnál magadnak normális étrendet és sportolhatnál is.
2020. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!