Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csekkolnátok az étrend tervemet?

Csekkolnátok az étrend tervemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


27 éves nő vagyok, 175 cm magas, jelenleg 69 kg és szálkásítani szeretnék. A súlyzós edzés megvan heti négyszer, én valahogy mindig a kajálásaon bukom el. Összeírtam egy heti kajaterv táblázatot, ez így megfelelő? (Intermittent fastingot tervezek csinálni, 8 órás időablakban, 16 órás koplalással)

Az ebéd általában két napi adag, úgyhogy az nem fog változni húst illetően, így kényelmesebb sütnöm-főznöm, tehát:



Hétfő


reggeli: 30 zab, 1 dl kókusztej, 30g epres fehérjepor összebotmixelve

tízórai: 2 db alma

ebéd: 150 g csirkemell, 40 g párolt brokkolival

uzsonna: 1 répa

vacsora: pirított csirkecsíkok salátával


Kedd


reggeli: tejberizs: basmati rizs felfőzve kókusztejjel, 30g epres fehérjeporral bekeverve

tízórai: 1 répa

ebéd: 150 g csirkemell, 30 g basmati rizs (ezen felül ugye ami a reggelinél is volt)

uzsonna: 30 g fehérjeturmix

vacsora: tonhalkonzerv, citrommal locsolva


Szerda


reggeli: 3 tojásból rántotta (1 sárgája - 3 fehérje), belekeverve aprított póréhagymát

tízórai: 30g fehérjeturmix

ebéd: 150 g párolt hal, 30 g basmati rizs

uzsonna: 1 répa

vacsora: két evőkanál csicseriborsó hummusz mártogatós, egy kígyóuborka

Csütörtök


reggeli: fehérjeporos zabkása, 1 teáskanál chia maggal és mandulával leszórva

tízórai: 1 banán

ebéd: édesburgonya pép (nevezzük főzeléknek :) ), lenmaggal szórva

uzsonna: 30g fehérjeturmix

vacsora: sűrű zöldséglé (1 marék spenót, 1 teáskanál lándzsás útifűmaghéj, moringa por, 2 dl kókusztej, 1 dl víz)


Péntek - visszajön a hétfői~


reggeli: 30 zab, 1 dl kókusztej, 30g epres fehérjepor összebotmixelve

tízórai: 2 db alma

ebéd: 150 g csirkemell, 30 g bulgur, kiskanál édes chiliszósz

uzsonna: 1 répa

vacsora: pirított csirkecsíkok salátával


Szombat:

reggeli: zabos fehérje palacsinták (1 tojás, 50 g zab, 30g fehérjeport, egy kávéskanál szódabikarbóna) - megkenve Wheytellával (olyan mint a nutella csak cukormentes és tartalmaz 22% tejsavófehérjét

tízórai: répa

ebéd: 150 g pulykamell, 30 g bulgur, lenmaggal szórva

uzsonna: fehérjeturmix

vacsora: tonhalkonzerv


Vasárnap:

reggeli: zabos fehérje palacsinták (1 tojás, 50 g zab, 30g fehérjeport, egy kávéskanál szódabikarbóna) - megkenve Wheytellával (olyan mint a nutella csak cukormentes és tartalmaz 22% tejsavófehérjét

tízórai: répa

ebéd: 150 g pulykamell, salátamix

uzsonna: fehérjés fagyi - kókusztej, fehérjepor, fagyasztott szamóca, ribizke összeturmixolva

vacsora: itt az uzsonna miatt, maximum megiszom egy zöldturmixot még, de itt vasárnap lehet kiesik a vacsi



A 8 órás időablakom pedig úgy néz ki jelenleg a karanténban, hogy reggel 9 és este 7 között étkezem. Ha visszatér minden a normális kerékvágásba akkor 08:00-16:00-ig fog tartani az ablakom. (reggel edzés, melóban reggeli)



Táplálékkiegészítőim:


-LXR multivitamin komplex

-Peak Girl Pyruvat zsírégető

-Peak Girl HCA zsírégető


A fehérjeporom: Myprotein Impact Whey (epres)


Sütéshez vagy zsírpapírt használok (például az édesburesznál, amit a sütőbe dobok be), ha serpenyőben sütök akkor pedig ShopRite Fat Free olajspray-t használok.


Tudom nem a legkreatívabb étrend, de alapvetően elég unalmasan szoktam enni, nem sok konyhai fantáziám van. Viszont ezt tudnám szerintem tartani úgy, hogy 4 hétig se unjak bele, aztán remélem eszembejut valamilyen más kombináció... :D


Ha van esetleg valami hozzáfűzni valótok azt szívesen fogadnám! :)



2020. máj. 8. 09:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az a problemam, hogy ennyit birok csak egy nap megenni, ezeket az adagokat mar szamoltam napi szinten, es emellett egyaltalan nem maradok ehes.


(Eveszavaros problemakkal kuzdottem evekig, igy is csoda, hogy ki birtam magam tolni 1200kcal-ra, mert eddig naponta csak 500 kcalt ettem, es orvos altal felirt etvagygerjesztovel tudok csak tobbet enni)

2020. máj. 8. 15:09
 12/14 anonim ***** válasza:
Evészavarosoknak nem ajánlott az időszakos böjt, mivel könnyen koplalásba csúszhatnak.
2020. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mint irtam ez igy is boven tobb adag, mint amit regen ettem (2 eve kb 500 kcalon eltem) , es nem idoszakos bojtot akarok hanem teljes reformot. Amugy ha ennel tobbet eszem altalaban olyan rosszul leszek, hogy kihanyom.
2020. máj. 8. 16:35
 14/14 A kérdező kommentje:
Itt egy nap kb 1200 kcal, ami igyis tobb mint a ketszerese annak, amit eddig ettem. Nem bojt es koplalas... :)
2020. máj. 8. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!