Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » ~160-170es pulzussal szobabici...

~160-170es pulzussal szobabiciklizni egy órát heti 3-4 alkalommal megfelelő fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Most értem el erre a szintre, hogy ezt tudom tartani eddig.

159 cm magas vagyok, 57 kg.

28N


2020. máj. 9. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Fogyás = több energiát használsz el, mint amit beviszel.
2020. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Félő, hogy ezzel már kardio tartományba kerülsz.. ha az aerob tartományt akarod tartani (ami ugye a zsírégetéshez optimális), akkor szerintem biztosabb, ha 160 bpm alatt maradsz, és inkább 150 körüli pulzust tartasz.
2020. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy még a 150-es pulzus is sok aerob tartománynak, ahol a leghatékonyabb a zsírégetés. Elég 130, esetleg 140 körülinek lennie.
2020. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tegnap próbáltam 130-140 körül tartani, de annyira nem éreztem megterhelőnek, az baj?

Nagyon kezdő vagyok ebben a pulzusos dologban, és még nem igazán értem, hogy mikor mi történik.

2020. máj. 11. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz nem kell, hogy kiköpd a tüdődet; a kardio edzés elsősorban a szív- és érrendszer karbantartásáról szól, tehát az sem rossz, de azt más céllal végzi az ember. Viszont ha már annyira edzett vagy, akkor szerintem nálad mehet a 140-150 közötti tartomány.

Végül úgyis a mérleg és a testzsír-százalék változás fogja megmondani, hogy milyen terhelés a legjobb számodra fogyás szempontjából.

2020. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!