Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 kg fogyás után súlytartás...

15 kg fogyás után súlytartás hogy sikerülhet?

Figyelt kérdés

168 cm vagyok, 20 éves, nő, és 50 kg-ra fogytam le. Nem szeretnék tovább fogyni, de hízni sem. Tudom hogy vannak jó kis kcal számoló gépek neten meg stb, de én személyes véleményt szeretnék.

Szerintetek naponta mennyi kcalt, és hány g szénhidrátot kéne ennem hogy tartsam a súlyom?

Erősítő edzéseket minden nap végzek, de egyébként a jelenlegi helyzetben szinte semmi mozgásom nincs..



2020. máj. 13. 23:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Baromira nem fontos, mikor eszel. Ha a napi, heti limit teljesen rendben vagy, akkor ehetsz egy nap kétszer, vagy hétszer is, ahogy neked, az életvitelednek megfelel. Annyi, hogy egyszerre sok fehérje bevitelekor nem fog egy bizonyos szint felett izom és setjfal építésben hasznosulni, és megy a "kályhába".

A narancsbőr laza, nem egyenletes kötőszövet, amibe betüremkedik a zsír, és ettől egyenetlen lesz a bőrfelszín is. Ez genetika, de nyilván van az az alacsony testzsírszázalék, ami eltünteti, az pedig nem (csak) genetika, hanem étkezés és mozgás.

Én inkább rendelkeznék plusz 3 kiló zsírral, minthogy soha az életben semmi "bűnöset" ne ehessek (vagy fél évente 2-3 alkalommal...). Valódi, fizikai szükséglet valóban nincs rájuk, de a mentális egészség sem utolsó szempont, aminek igenis része az ételek élvezete is. Ennek létezik egészségtelen szintje, mindkét irányban, különböző táplálkozási problémák formájában.

2020. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Engem nem ezek érdekelnének, jobban ki kellett volna fejtenem!

Növényi tejet iszok, csokit egy nagyon aprót fogyás alatt is ettem. Annál többet nem is állt szándékomban/nem vagyok nasis!

Az érdekelne hogy pl banánból, meg ilyenekből ehetek bármikor?

Figyeljek még mindig milyen zöldségeket eszem, vagy mehet az összes?

Zablisztet használhatok? Beiktathatom a napi étrendembe?

Low carb termékekkel is biztonságban vagyok?

Tudom elég szigorú elméletnek tűnnek ehhez súlytartáshoz,de kérlek gondoljatok bele hogy milyen alacsony a súlyom, azt nehezebb megtartani mint egy nagyobb súlyt.

És egyébként igen, fél év alatt egészséges ütemben értem el a súlyom! De a vége már teljes ketogén diétával ment.

2020. máj. 14. 11:56
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketogén étrenden voltál, akkor szerintem fokozatosan emeld a szénhidrátot, térj át low carb-ra. Ennek megfelelően ehetsz többféle zöldséget, majd később több gyümölcsöt, akár banánt is, és végül némi zabliszt is mehet majd.

Én 47 kilóig mentem le, amikor átálltam low carb étrendre. Nem akartam ennyire lefogyni, nem is néztem ki jól, ezért elkezdtem mindenből kicsit többet enni, fehérjéből, ch-ból és zsírból is. Mellette többet is mozogtam, így szépen fel tudtam menni a mostani súlyomra, 53 kg-ra, ami nekem ideális. 120 g ch-val tartom a súlyom elég régóta, mindenféle gyümölcsöt, zöldséget, olajos magvakat eszem, gabonák közül néha zabliszt és rizs van még az étrendemben. Kb. havonta egyszer eszem egészségtelenebb dolgokat is, általában vendégségben, valamint nyaralás közben is lazább vagyok, a súlyomon sosem látszik meg.

3-as

2020. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szerintem túl van gondolva ez az egész. A fogyás leginkább fejben dől el, és leginkább az a lényege, hogy többet égess el mint amennyit bevittél. Nálam ez simán működött 12 kg fogytam vele ha nem többet. És mindent ettem, más kérdés, hogy reggel éhgyomorra kb. minden nap 10 km futottam..... de mindenkinek más. Én ezekben a felkapott, pénztárcaürítő ápdét izékben nem hiszek, ahogy a gluténmentes, laktózmentes növényi tejben sem. Vicc és értelmetlen. Mozgás mozgás és FEJ. Így mindent rendben lehet tartani és lehet enni pacalt is körömmel meg 3 szelet friss fehér kenyérrel.


De akinek más a gondolkodása az öljön bele pénzt. Szíve joga.

2020. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!