Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, bulímia, étkezési...

Mit tegyek, bulímia, étkezési zavar után fogyni szeretnék, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A történetem ott kezdődik, hogy elkezdtem olyan szinten "egészségesen" táplálkozni, diétázni, hogy a kitűzött testsúly elérése után is tovább fogytam.. Allultáplált lettem. Beláttam a családom és a szeretteim hatására hogy fel kell szednem egy kis súlyt magamra az egészségem érdekében. Elkezdtem enni, aminek következtében szépen gyarapodott is a súlyom. Olyan gyors mértékben változott a testem, hogy lelkileg még nem tudtam hozzá igazodni, és az evészet átcsapott falásrohamokba, bulímiába. Diétáztam, és amikor nem bírtam tovább a koplalást és falásroham jött rám hánytattam magam. Itt is a családom segített túljutni ezen az időszakon. Nagyon szégyeltem magam miatta, az életem csak az étel és a súlyom körül forgott. Mikor teljesen kikészültem ettől lelkileg, és szinte már öngyilkossági gondolataim voltak attól amit teszek magammal, sikerült kimásznom a gödörből. Azt mondtam inkább legyek több kiló, de vissza akarom szerezni az életem felett az irányítást, a boldogságomat, és az egészségemet. Abbahagytam a koplalást, próbáltam egészségesen enni nagyrészben, de a sok éhezés és purgálás után a testem csak úgy üvöltött a táplálékért, és én is a gyógyulásomat abban láttam, hogy megengedőbb vagyok magammal szemben. Sportolni mindig is sportoltam, amit nagyon szeretek is. Nálam az étkezés ami pszichés jellegű. A mostani testemben, viszont nem érzem jól magam. Nem ált meg a súlyom, a régi tömegemnél. Magamra szedtem még plusz 10 kilót. Nem tudom mit tegyek, szeretnék fogyni, de nem szeretnék visszaesni a hánytatás, koplalás, falásrohamok körébe. Az ismerőseim megjegyzik, hogy kikerekedtem, és nekem összeszorul a torkom, hiszen ők nem tudják a háttértörténetemet a mostani testem mögött, hogy mennyit küzdöttem a vékonyságért. A családom pedig rossz szemmel nézi, hogyha diétás ételeket eszek, hiszen féltenek nehogy visszaessek. Én csak annyit szeretnék, hogy jól érezzem magam a bőrömben, és hogy egészséges legyek. Hogyan kezdjek neki?

2020. máj. 16. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az anorexia-bulimia mögött mindig van valamiféle családi bizi. Rossz kommunikáció, ilyesmi. Ezt kéne terápiás úton elsőként rendbe rakni.
2020. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

keresd fel, fog segíteni.

2020. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál és dietetikusnál is. Mind kettő segített és hasznos volt, viszont sajnos anyagilag nem engedhetjük meg, hogy rendszeresen kifizessük ezeket. Kiskorú vagyok, és erről sajnos a szüleim döntenek. Ők csak annyit látnak az egészből, hogy már normális a súlyom, és így biztos minden megoldódott.

Első válaszoló, igen rátapintottál, szétszakadt a családom, és meghaltak a nagyszüleim, akik a mindenem voltak nekem.

2020. máj. 16. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:

És mondd, ha kalóriát számolnál az nem segítene? Ki tudod számolni a megfelelő BMI-t, a neked megfelelő kalóriamennyiséget, ezután tudod, hogy mennyi a túl sok, vagy a túl kevés. Én is így vittem rendszert az életembe, ha sokat ettem depressziós lettem a plusz kiloktól, ha koplaltam akkor egészségügyileg sodortam magam veszélybe, ez viszont "megmondja" mennyi a helyes, már nincs szorongás vagy bűntudat. Még némi testképzavarral küzdök, de ezen meg a heti 3 futás és 2 súlyzós edzés javít.

Légy magaddal türelmes!

2020. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jellemzően szénhidrátokat eszel? Péksüti, csoki, kekszek..?
2020. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
TB alapon is van pszichológus, egyes iskolákban is van.
2020. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kalóriaszámlálás sajnos nem annyira jó nekem szerintem. Csak ideges leszek tőle, és stresszelek rajta, nehogy túl sokat egyek, és át lépjem a keretem. Alapból nem eszem péksütiket.. Az étkezésem elég kaotikus. Egy darabig 600 kalórián élek, rengetek sport mellett.. Aztán egy idő után nem birom tovább, és bezabálok mindent, persze jó hízlaló kajákból. Így megy 5kiló le kb 2 hét alatt, és 5 vissza kb 4-5 nap alatt😓 normálisan is próbáltam diétázni, de undorodom attól ahogy most kinézek, és mindig türelmetlenül sürgetem a fogyást:(
2020. máj. 17. 12:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

10 kiló fölösleg van rajtad. Normális tempóval az 10 hét alatt megy le. Legyél türelmes magadhoz, add meg magadnak azt a 10 hetet. A dietetikus segít összeállítani azt a napi 5 (öt) étkezést, ami mellett - plusz sport - szépen komótosan fogyni fogsz.

10 hét ez csak. Mi ez az örökkévalósághoz képest :-)

Ez a jojó-effektus csak tönkreteszi a bőrödet. És te magad is megtapasztaltad, hogy nem lehet büntetlenül 600 kalórián élni, mert jön a túlzabálás.

Mindamellett jó lenne a lelki elakadásokon is dolgozni...

2020. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8as válaszoló, igazad van, valahogy türelmesebbnek kellene lennem magamhoz, hiszen, ha az elejétől normálisan megadtam volna azt a 10 hetet magamnak, már régen elértem volna az álomsúlyomat(és valószínű tudnám is tartani)
2020. máj. 17. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes-nyolcas vagyok, és tudom, min mész keresztül, én is jártam hasonló cipőkben...Próbálj meg eljárni jógázni, az segít lecsillapítani az elméd hullámzását. (Mert valójában az áll a problémáid hátterében.) A jóga sem ad pikk-pakk megoldást, de hosszútávon nagyon sokat fog segíteni. Pl. a türelem gyakorlásában is. És hogy feldolgozd azt, ami a családodban történt..Ha nincs jógacsoport a környéketeken, a youtube-on is vannak ingyenes és kezdő videók. (A hatha jógát válaszd!)

Ez a folyamatos kalóriaszámlálás-koplalás-önutálat nem megoldás.

2020. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!