Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudjam, hogy mennyi...

Honnan tudjam, hogy mennyi kalóriára van szükségem és mennyit kell ennem ahhoz, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
Minden kalkulátor kb. mást dob ki, volt már 1700, 1500, 1400, 1100 is, szóval fogalmam nincsen. 172 cm vagyok, 78 kg, nő, 22 éves és semmit nem mozgok vagy sportolok, nem tudom ezen kívül még ilyen információ mond bármit is... Korábban sosem számoltam kalóriát, szóval azt nem tudom, hogy mennyit ettem eddig. Elhagytam a kenyeret és a pékárukat, édességet sem eszem, üdítőt sem iszok, ez eddig oké, viszont nem tudom, hogy kalórián belül mennyit ehetek.
2020. jún. 10. 13:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

3 szem ferrero rocher már több mint 200 kalória, így 100-200-300 kalória között nincs nagy beviteli különbség.

Simán össze lehet zabálni egy nap 3-4000 kalóriát, ahhoz képest az 1600 teljesen optimális.

A 300 kilós embereket szokták 1200ra venni.

2020. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk egy 1300? Az kb. félúton van a kapott értékekhez képest.
2020. jún. 10. 21:43
 13/21 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig köszönöm mindenkinek!
2020. jún. 10. 21:44
 14/21 anonim ***** válasza:

Próbàlj minőségi, és minél nagyobb arànyban természetes élelmiszert fogyasztani, finomított cukrot, lisztet kerüld.

A tested jelez, ha energiàra van szüksége, pontosan nem kiszàmítható az energiaigény, a kalkulàtorok csak becsléseket dobnak ki, az emberi szervezet meg nem szàmológép, hanem élőlény, bonyolult hormonrendszerrel, amire a különböző tàpanyagok màsképp hatnak. Ezek arànyàtól függ, hogy hízol vagy épp fogysz.

Koncentràlj az étrended minőségére.

2020. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Amennyiben ennyire a kalóriaszámokhoz ragaszkodsz legyen az 1300. Az nem sok. Azzal viszont nagyon meg kell válogatni, hogy mit eszel, hogy jól is lakj és ne kapard le a falat éhségedben. Ezért írtam a ferreros példát amit nagyon lehúztak pedig pont az lett volna vele a cél, hogy szemléltesse, milyen apró dolgokkal be lehet vinni 200-300 kalóriát, ami nem is számít étkezésnek és az éhséget szüntetni vágyva észre sem veszed, hogy valójában megetted, mégis elvesztetted a napi megengedett kalóriabeviteled kb negyedét, ami nekem mondjuk egy étkezés .
2020. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én nem érzem kevésnek és nem vagyok tőle éhes, pl. alapból sem ettem egy átlagos napon 1600 kalóriát sem. Édességet is például egyáltalán nem eszem, most próbálok rászokni a reggelire mert eddig reggelizni sem reggeliztem, szóval szerintem azzal nem lesz gond, hogy tartsam.
2020. jún. 11. 12:48
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó válaszod kicsit sántít, ne haragudj, nem bántásból írom, csak saját családon belüli tapasztalatból.

Közel 80 kilósan nulla mozgással 22 évesen én kizártnak tartom, hogy az átlagos napjaidon nem eszel meg 1600 kalóriát.

Én 53 kiló vagyok 15 éve fogytam le 64-ről, a súlymegtartáshoz nekem az átlag kalóriamennyiség az 2100 kalória (közepes aktivitással pl napi 3 kutyasétáltatás kb 10.000 lépés) a súlyvesztés már 1600 kalóriát kér, így ha te 80 kilóról nem veszítettél eddig súlyt 1600 kalóriás étrenddel még mozgás nélkül sem, illetve ilyen alacsony kalóriaszámmal érted el ezt a súlyt, akkor talán magadnak hazudsz, vagy nem jól számolod azokat a kalóriákat az ételeken.

Ez nem hülyének nézés, de pl a párom sem tudta, hogy a dobozokon megjelölt kalóriát be is kell ám szorozni az étel grammjával, hiszen ha egy adott termék pl 300grammos kiszerelés, és a doboz 100 kalóriát jelöl, azt 100grammra számolja, akkor azt be kell szorozni hárommal.


1600 kalória egy átlag napi étrendben:


reggeli: 1 doboz kaukázusi kefír (450grammos, milfina) 284kcal plusz classic kávé 1 cukorral 40kcal

ebéd: 100g fehér rizs, 300g grillcsirkével 619kcal

vacsi: vegyes zöldség saláta natúr yoghurt öntettel 80kcal, krumplipürével 150g és ismét a maradék kb 250g grillcsirke kb 500kcal

egyéb tízórai, uzsonna: 1 banános műzliszelet cerbona, cukorcsökkentett, 79kcal, még egy kávé, 40kcal


Gyakorlatilag túl is haladtuk a második kávéval.

2020. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Figyelj, én nem hazudok, csak magamat verném át vele. Én pl. kapásból nem reggeliztem soha, nem ettem és ittam semmit sem reggelente. Általában vizet, teát (üresen, nem minden nap) és kávét (üresen, nem minden nap) szoktam inni. Amióta egyetemre járok (3 éve) azóta pedig még inkább nem tartom a napi rendszeres étkezéseket (bár még gimiben sem igazán tartottam). Sokszor csak a nap végén ettem egy tál főtt ételt (átlag, otthon készített ételek, és nem zabáltam be, nem pótoltam be amit addig nem ettem meg) és ezen kívül a nap során max. ettem egy almát, banánt vagy valamilyen más gyümölcsöt, esetleg helyette egy szendvicset vagy egy müzlit. Mikor mi volt nálam, mi volt elérhető. Akkor egyáltalán nem számoltam a kalóriákat és nem törekedtem arra, hogy egészségesen étkezzek, viszont így utólag nem tudom elképzelni, hogy ez 1600 kalóriánál több legyen. Persze, volt olyan nap amikor többet ettem, mert pl. ünnepeken én is ettem süteményt, vagy barátokkal elmentünk egy mekibe stb., szóval én akkor még egyáltalán nem tartottam 1600 kalóriás étrendet. Viszont az átlag napjaimnak akkor sem volt része az édesség, gyors kaja, süti, üdítő stb. Plusz azért én nem sportoltam, most egyetemistaként még fizikai munkát sem végzek vagy úgy egyáltalán bármilyen a testet igénybe vevő tevékenységet.
2020. jún. 11. 15:16
 19/21 anonim ***** válasza:
#18-as, ha valóban így van, akkor kérj a háziorvosodtól beutalót endokrinológushoz, mert hormonális problémád lehet.
2020. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Súlytöbblet keletkezése normál étrend mellett (nem

mondom hogy az egész nap nem eszek csak este az normál, csak az arányokra gondolok) és annak a nehezen való elvesztése mellett akkor más is állhat a háttérben. Nem mozgás esetèn minimum stagnál az ember egy 2000kalóriás étrenddel. Pajzsmirigy alul-felül működés? Pcos?

2020. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!