Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?No...

Szerintetek kinek van igaza?Norbinak vagy a személyi edzőnek?

Figyelt kérdés

Norbi azt állítja,a szénhidrát hízlal. Mert az ételt zsírrá alakítja.


Egy Youtuber,személyi edző ezt cáfolta. Mondván nem a szénhidráttól lehet hízni,hanem ha az ember több kalóriát visz be,mint amit a szervezete eltud égetni. Hogy hiába eszik valaki kevés szénhidrátot,ha több fehérjét, vagy zsíradékot visz be, mint amit a szervezete eléget.


Kinek van igaza??



2020. jún. 16. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A személyi edzőnek van igaza. Zsírra eleve szüksége van a szervezetnek, de nem 300 kilóra.
2020. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Az edzőnek. Amúgy ős régen még Norbi sem volt annyira ellene a teljeskiörlésű szénhidrátnak. Gondolom a ketoban több pénz van.
2020. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is elképedek sokszor Norbin. 12 éve ismertem meg a kódrendszerét, délig még rendes sütit is lehetett enni akkoriban, 15 óráig rizst, burgonyát, durumtésztát is. Mégis lefogytam azzal is. Nem értem most mi van. 🤷‍♀️

Szerintem is a személyi edzőnek.

2020. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Azt hiszem tudom kiről van szó, neki van igaza, nem a Norbinak, a srácnak meg fogadd meg minden tanácsát, amit a videóiban ad, mert minden úgy van, ahogy mondja. Jönnek majd talán ide is a keto-védők, meg a szénhidrát-ellenzők, de az is csak egy adott módszer a fogyásra, nem az egyetlen módszer. Az energiaegyensúly a lényeg, mi jön be, mi megy ki.
2020. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3. szerintem az van, hogy felült erre a trendre Norbi, mert megszagolta, hogy ebben most még több pénz van, mint amennyit az eddigi marhaságaival összeszedett. őt más nem nagyon érdekli, csak a pénz. ehhez képest azzal is dögre kereshetné magát, ha ténylegesen segítene is embereket, és nem csak a pénztárcájukra menne, akkor minden tiszteletem az övé lenne.
2020. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Itt fejti ki a személyi edző:


[link]

2020. jún. 16. 21:59
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Egyértelmű, hogy a személyi edzőnek.

Norbi lesz*rja az egészséged, csak a saját pénzét gyarapítja.

2020. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok, igen, rá gondoltam :) minden amit elmond hiteles információ, nagyon érdemes rá hallgatni.
2020. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van Norbinak egy nagyon régi, kb 15 éves -vagy több- tornázós videója, gyerekkoromban anyám azzal fogyott le, és én is most azt tornázom. Mindegy, a lényeg hogy abban a videóban mondja hogy "délelőtt egyél szénhidrátot, délután meg fehérjét".

Szóval ja, régen ő sem ellenezte a ch-t.

2020. jún. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy olyan kérdés, amit nem lehet ennyire leegyszerűsíteni. Mindkettőnek igaza van, és egyiknek sem.

Nem mindegy, kiről beszélünk. Egy egészséges fiatalról, netán egy sportolóról, vagy egy elhízott, esetleg beteg emberről. Aki súlyosan el van hízva, annál nagy eséllyel fennáll valamilyen anyagcserezavar, hormonális eltérés (még ha nem is tud róla). Sokuk szervezete nem úgy reagál a szénhidrátra, mint egy egészséges emberé, ld. IR, cukorbetegség.

Aztán az se mindegy, miből visszük be a szénhidrátot. Cukros üdítőből, édességekből, bolti pékáruból, vagy mondjuk zöldségekből, gyümölcsökből. Egészséges embernél egy ideig lehet, hogy mindegy, aztán már nála sem.

Nem néztem meg az egész videót, ott leakadtam, amikor azt hangoztatja, hogy a testünknek mindegy, hogy az 5000 "kalóriát" szalonnából viszed-e be, vagy más ételekből. Csak az nem jutott eszébe, hogy bizonyos ételekből sokkal könnyebb 5000 kcal-t bevinni, mint másokból. A fehérje, a zsír és a rostokban gazdag ételek sok ember számára laktatóbbak, mint a nagyrészt finomított cukorból és gabonából álló ételek, azaz kevesebb kalóriával is jól tudnak lakni. Előbbiek emésztése is más módon zajlik, általában tovább is tart, az inzulinszintet sem emelik meg annyira, a vércukorszint stabilabb, így később leszünk éhesek. Kutatók azt is kimutatták, hogy fehérjében gazdagabb étrend esetén automatikusan kevesebbet eszünk, mint alacsony fehérjebevitel mellett.

Az sem igaz, hogy a szervezetünk mindhárom makróból energiát nyer. A fehérjét pl. szövetek felépítésére is használja. Csak a szükségleten felül bevitt fehérjéből lesz energia (vagy megy a zsírraktárba).

Nem vagyok Norbi-hívő, ő csak egy a sok közül, aki a low carb és ketogén étrendet favorizálja, ezeket nem ő találta ki. Vannak nála sokkal értelmesebb orvosok, "életmód-guruk" szerte a nagyvilágban. Nyilván van ebben üzlet is, de sokan elég szép eredményeket tudnak felmutatni, súlyosan elhízott, beteg embereknél is.

Úgyhogy szvsz itt nem az a kérdés, hogy a szénhidrát jobban hizlal-e, mint a többi makró. Inkább az, hogy az emberek miért, és miből esznek többet, mint amennyire szükségük van, és miért hízik el ettől az egyik ember, míg a másik nem. Ha ezt megvizsgáljuk, akkor arra is választ kaphatunk, hogyan tud valaki (egészségesen) lefogyni. Erről írtak már pár jó könyvet, érdemes utánaolvasni.

2020. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!