Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez az arány: 40% fehérje...

Jó ez az arány: 40% fehérje 40%zsír 20% ch ? 1000-1200 kcal/nap étrend.

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem.
2020. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1000-1200 kcal nagyon kevésnek tűnik egy felnőttnek, milyen magas vagy, illetve hány kiló?
2020. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se lenne jó. De attól is függ, hogy mit ettél előtte, mennyire lenne hirtelen a váltás.


A kalória is kevésnek tűnik. Mi a cél egyáltalán?

2020. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adataid, egyéb infók nélkül nem lehet megmondani. 1200 kcal alá ne menj. Én kb. éhenhalnék ennyivel is.
2020. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

160cm 58kg 19/L a cél 50kg lenne.

Nagyon sok édességet és tésztát ettem idáig, le akarok szokni róluk, az a 20% is zöldség lesz.

2020. jún. 18. 06:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez elég hirtelen váltás lenne így. Szerintem indulj ki a hivatalos ajánlásból (50% szénhidrát, 30% zsír, 20% fehérje), és ha már ezt tudod tartani úgy, hogy a cukrot is 5-10% alatt tartod, akkor kezdj el variálni az arányokon, de fokozatosan. Ha eddig tésztát ettél édességgel, akkor valószínűleg még 50% fölött is van most a szénhidrátbeviteled, nem kéne egy lépésben 20%-ra lenyomni, mert rosszul leszel.
2020. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy napig fogod tartani, aztán kieszed a hűtőt.
2020. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Irreálisan magas a zsírok aránya. 30%-ra tessék beállítani. Illetve a fehérjét nem is %-ban kéne meghatározni, hanem tömegben, és ami a 30% zsír, illetve x gramm fehérje után marad energiakeret, az lehet a szénhidrát.
2020. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A 40%fehérje, 40%zsír, 20%szénhidrát arány jó LEHET, de ez nagy mértékben emberfüggő, számos hiánybetegséghez is vezethet. Szerintem azonban nem az arányokkal, hanem a tápanyagok minőségével lehet probléma. Például a zöldségek beiktatása az étrendedbe nagyon jó ötlet. Az 1000-1200 kcal-t kicsit kevésnek találom, inkább próbálj meg többet mozogni! Az étrended elkészítése során pedig figyelj arra, hogy betartható legyen, próbáld meg élvezni! Ha minden nap úgy kelsz fel, hogy:" a francba, már megint ezeket kell enni", akkor az a diéta nem lesz hosszútávon fenntartható, ahogy az eredmény se. Tehát egy-két édesség is beiktatható egy működő étrendbe, persze csak mértékkel. Ezeket próbáld sportolás előtt fogyasztani, de mindenképpen 18 óra előtt. Egy dietetikus, vagy személy edző felkeresése hasznos lehet számdora. Ők nem csak megmondják ,hogy mit egyél, hanem megtanítanak egy étrend kialakításának alapjaira is!

Röviden ennyi, sok sikert! ;)

2020. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!