Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 80 kilósan már elkezdhetek futni?

80 kilósan már elkezdhetek futni?

Figyelt kérdés
175 cm magas lány vagyok, jelenleg 80 kg. Májusban kezdtem bele az életmódváltásba, akkor 96 kg voltam. Most, hogy a feleslegem egy részét már leadtam, szerintetek nekiállhatok futni? Kezdésnek úgy szeretnék, hogy 1 perc séta, 1 perc lassú futás, ezt váltogatnám 10 percig.

2020. aug. 1. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem sportoltál semmit, akkor ne a futással kezd, hanem gyaloglással. Így fokozatosan terheled a térded. Szerintem érezni fogod, hogy mikor és mennyi futás lesz jó neki.
2020. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt elfelejtettem beleírni, hogy május óta heti többször szobabiciklizek, illetve olyan gyakorlatokat csinálok, mint pl. fekvőtámasz, hasprés, lábemelés hasizomból stb. Nem tudom ez mennyire számít bele😅
2020. aug. 1. 21:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a BMI-d 30 alatt van, akkor igen, feltéve, hogy az izületeid rendben vannak.
2020. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Semmiképpen sem! Gyaloglás! Ha már könnyedén megy a heti kb 4x10 kilométer, és lement még egy 5-ös de jobb lenne a 10-es, akkor kezdj csak el kocogni.
2020. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
26,1 a BMI-m. 4-es, oké, megpróbálok a 70 kiló közelébe kerülni, addig sétálok. Köszi a válaszokat! :)
2020. aug. 1. 22:36
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan futhatsz, ha a séta megy gond nélkül.
2020. aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendes biciklivel is tekerhetsz. Az más mint a szobabicikli. Nem kell a futást erőltetni. Nem fogysz gyorsabban tőle. Ha úgy érzed, hogy megy, akkor fokozatosan csinálhatod. De beledögleni semmiképp nem kell, meg tönkretenni a lábizületeidet. Tudom, hogy most nagyon divatos a futás, de más is lehet ugyanolyan hasznos, akár a gyaloglás, túrázás is.
2020. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon jól csináltad eddig, gratulálok, szépen, módszeresen, tudatosan fogytál. Körülbelül ugyanígy folytasd. A futást én csak akkor javaslom, ha régebben már futottál, tehát valamennyi tapasztalatod van, tudod mire számíthatsz. Nem tudom, a többi hozzászóló mire alapozza a határozott nemet, azért 80 kilóval elég sokan futnak. Vegyél mondjuk egy jó futó cipőt, és úgy ahogy tervezted, szerintem szép nyugodtan elkezdheted. További sok sikert!
2020. aug. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha szerzel egy jó futó cipőt és megoldható hogy ne betonon fuss szerintem oké.

Feltéve, hogy bírják az izületeid. Amikor én legutóbb megpróbáltam 1 hétig fájt a térdem

2020. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Korábban már próbálkoztam vele, tavaly nyáron, 96 kilósan 2 hétig minden nap futni mentem (tudom, hülyeség volt, nem is bírtam). Meg néha, ha nagy ritkán kedvem támad (havi 1-2szer) akkor csak úgy elmegyek futni, de csak lassan és keveset szoktam. Köszönök minden választ, még egy darabig nem erőltetem a futást, legalább 75 kilóig nem futok újra :)
2020. aug. 2. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!