Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan motíválhatnám Magamat...

Hogyan motíválhatnám Magamat a fogyókúrára?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködèsem van és jóformán az életem fogyókúrákról szólt a túlsúlyom miatt. Volt párszor hogy lefogytam, de most megint túlsúllyal küzdök, hogy motiválhatnám Magam, hogy megint belekezdjek?

2020. aug. 3. 04:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok otthon a pajzsmirigy dolgaival, de az alulműködésre nincs megoldás? Vagy valami pótlás, ami a nem megfelelő működés miatt kevés? Így biztos könnyebb lenne. Motiváció? Jól érzed vagy nem magadat a bőrödben?
2020. aug. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szedek rá gyógyszert, de sokat nem ér, nem érzem jól magam
2020. aug. 3. 06:10
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Legelső sorban egy pszichológus lelkileg rendbeteszed magad hidd el a fogyás is könnyebb lesz utána ez saját tapasztalat.
2020. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó a gyógyszer akkor vissza kell menni az orvoshoz, hogy találjon neked megfelelő gyógyszert, mindenkinek más jön be. Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, de mióta megfelelő gyógyszert szedek ez nem áll az új életmódom elé.
2020. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy kontrollra mindenképp menj el, és érdemes lenne egy D-vitamin szintet is nézetni, mert az is okozhat fáradtságot, levertséget. Ha ezek rendben vannak, akkor kicsit alakíts a szokásaidon, amennyire lehetséges, tarts egy fix napirendet, próbálj eleget aludni, meg persze odafigyelni, hogy jó kajákat egyél, elég vizet igyál, és rendbe fog jönni a közérzeted is. Ha komolyabb lelki probléma áll a háttérben, akkor tényleg javasolt a pszichológus felkeresése is.
2020. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Javasolnám, hogy szedj krómot.

[link]


itt mindent elolvashatsz róla amit tudnod kell.

emellé persze normális kalóriadeficites étkezés és fognak lefele menni a kilók

2020. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Konkrétan a motivációban nem tudunk neked segíteni, erre mindenkinek magának kell rájönnie, hogy mi az, ami miatt úgy érzi, érdemes belekezdeni, és ki is tart a céljai mellett. Alapvetően nyilván az a cél, hogy jobban nézzél ki, egészségesebb legyél, de ezt külsősök hiába mondják, neked kell eljutni oda, hogy fontos legyen neked, hogy változtass. Onnantól is vannak persze nehézségek, de már sokkal egyszerűbb, mert nem külső nyomásra, hanem belső késztetésre csinálod.

Egyébként semmiképp ne fogyókúrában gondolkozz, mert az úgy leadott kilók kamatostul vissza fognak jönni, ahogy eddig is visszajöttek. A megoldás az életmódváltás. Nem drasztikus dolgokban kell gondolkodni, hanem egy életen át tartható, kiegyensúlyozott, egészséges étrend kialakítása a cél, mellette rendszeres mozgás, és ha ez megvan, az eredmények jönni fognak.

Ha már elindultál az úton, akkor a továbbhaladásban motiválhat a centi, a tükör, mások visszajelzései, vagy ha korábban már elégedett voltál a súlyoddal, akkor érdemes kiválasztani egy akkori kedvenc ruhadarabot, és arra gyúrni, hogy az ismét jó legyen. Engem pl nagyon lelkesített, hogy mindig újabb és újabb régi ruháimba fértem már bele.

2020. aug. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagyis az #5, #7 voltam én, csak közben írtak. :)
2020. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!