Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni hirtelen...

Mit tudnék tenni hirtelen étvágyrohamok ellen? Mi lehet az okuk?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 hete kezdtem el fogyózni, szépen haladgattam is, de egyszer csak felborult az anyagcserém, és rendszertelen éhségérzet tör rám.

Ha eszem sem múlik el, ráadásul néha emiatt több napi erőfeszítésem megy kárba.



2020. aug. 19. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg éhezik a szervezeted, nem eszel eleget. Növeld meg egy kicsit a kalóriakereted. Ne tarts otthon nasit, vagy ha tartasz is akkor valami egészséges legyen, az én kedvencem a fagyasztott gyümólcs natúr görög joghurttal.
2020. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hirtelen jelentkező éhség lehet a lezuhanó vércukorszint miatt. Lassú felszívódású ételeket egyél, pl. teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs, túró, zöldségek mint paprika, paradicsom, uborka, stb.
2020. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Nő vagy? A menstruáció előtti pár napban szokott nekem ilyen lenni. Elvileg attól van, hogy ilyenkor felborul a hormonháztartás és átmenetileg IR-szerű tünetek jelennek meg.


Ezen kívül lelki okokból is szokott velem ilyen történni, ebben az esetben a lelki okot kell megoldani. Sajnos hajlamos vagyok szorongásra, néha letérít a vágányról az árokba.


A harmadik pedig mikor valamilyen íz hiányzik nagyon, például csokit szeretnék enni. Ezen egy-két kocka csoki segít, az a fontos csak, hogy ne egyek ennél többet.


Vagy ha előző nap sokat mozogtam és/vagy túl keveset ettem, akkor a következő nap éhes leszek. Ebben az esetben utólag bepótolom az előző napi hiányt.

2020. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!