Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elrontottam mindent..

Mit tegyek? Elrontottam mindent..

Figyelt kérdés
sziasztok. 22kilot fogytam 6honap alatt. Első 4hónapban úgy hogy napi 60gr ch-t ettem kalóriát nem figyeltem. El voltam nem volt probléma nem éheztem. Aztán valami bekattant ugye egyre nehezebben mentek le fele a kilók. Elkezdtem a kalóriát számolni is. Így egy nap napi 400kaloriat ettem\eszek és 30gr ch-t. Ez megy mar kicsit több mint 2hónapja. De már nem bírom. Elértem a kívánt súlyt szeretném megtartani de nem bírom. Ha kicsivel is többet eszem egyből másnap többet mutat a mérleg. Hízok egyből.legnagyobb félelmem pedig ez.utóbbi időbe már inkább hanytattam is magam mert már nem birok "nem enni". Úgy érzem ebből már nem tudok kijönni sehogy. Hogy lehetne elkerülni a vissza hizast? Legalább 60gr ch-t akarok enni ismét a kalóriát meg hagyni a pi**aba. Már nem bírom tényleg tudom elrontottam. Valaki segitsen
2020. aug. 26. 20:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ez egyenes út a jojohoz és nagyon nagy eséllyel vissza fogod hízni, és örülhetsz, ha nem megy rád még több.


A szervezeted a végletekig ki van éhezve, ha most még csak apránként emeled a kalóriát, akkor is ragadni fog rád minden bevitt energia, minimum 5-10 kiló visszahizassal sztem sajnos számolnod kell. Viszont lesz esélyed egészségesen lefogyni, hacsak nem vágtad haza az anyagcserédet.


Tudom, hogy borzasztó ezt olvasni, de azért se akarok finomkodni, mert rengeteg koplalós kérdés van ezen az oldalon és intő példa a tiéd, hogy miért nem szabad ezt csinálni.

2020. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

És mikor kezdhetem el újra a diétát már normálisan.. ?

Honnan tudom azt meg? Meg kell várjam míg vissza jön 10kilo?

2020. aug. 26. 22:24
 13/22 A kérdező kommentje:
El megyek egy anyagcsere vizsgálatra az a biztos
2020. aug. 26. 22:25
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

11-es vagyok, én ilyen fassagoknak köszönhetően küzdök most már 50 kg sulyfelesleggel, pedig en sose 400 kaloriaztam, én 1000-et nyomtam. És én is 20 kg felesleggel indultam. Lement a 20 kg, visszajött 30. Utána megint sikerült fogyni 20 kg-t, visszajött 40. Az utolsó 10 kg-t már a depresszió zabálta rám.


Most már normálisan próbálok fogyni, de mondanom se kell, kva nehéz, mert evészavarom lett, már nem tudom mi a normális... mindenesetre csinálom és remélem most összejön véglegesen. Orvoshoz mindenképp menj el és dietetikushoz is, kontrollálja vki kívülről a fogyásod, nekem ez segít most.

2020. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

6-os kommentemben írtam, hogy lenne érdemes csinálnod, hogy ne ugorjon vissza rád minden, csak aminek minimálisan muszáj. Szépen fokozatosan felemeled a keretet, aztán ha sikerült 1400-1500 kcalra beállni, akkor kell elkezdened beiktatni a sportot, és kvázi nem újrakezded, hanem folytatod a diétát, csak immár normális kalóriabevitellel, de továbbra is deficittel. Ezek kombója fog segíteni abban, hogy keveset hízz csak vissza, és tudjon folytatódni a fogyásod. Ha most nem kezdesz mértéktelen zabálásba, hanem sikerül tartanod egy egészséges étrendet, akkor van esélyed, de lehet, hogy a szervezeted már brutálisan ki van éhezve, és így is rádugrik 5-10 kg. Ha így is lesz, ne keseredj el, idővel le fog menni az is.

Egy multivitaminbombát viszont mindenképp kezdj el szedni. Két hóbap koplalás után biztos, hogy ki vannak már merülve a szervezeted raktárai a vitaminok terén is.

2020. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%
Kezdd úgy, hogy pl. 200 kcal plusz és egy óra séta.Én úgy csinálnám.
2020. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Jó nyilván nem a legjobb módszert választottad, de ne pánikolj! Állj rá 1400 kalóriara. Ne aggódj! Többet fog mutatni a mérleg, de ez természetes. Nézd a makrókat! Fehérje, szénhidrát, zsír. Keress egy magas fehérje tartalmú étrendet! Kezdj el sportolni! Vannak már parkokban lépegetők, húzódzkodók, taposók stb. Ha pl fejér megyei vagy akkor van az agárdi parkiban is. Szedj magadra izmot, és ne csontra fogyj le! Hidd el, attól nem leszel formás! Az izom adja a formát. Plusz a sport segít formában maradni, ha normális étrended van mellette, akkor nem fogsz elhízni. Mérd magad centikben inkább. A mérleg nem sokat mond. Az csak egy szám. A súlyodat mutatja ami áll a szerveidből, vízből, csontból, izomból, zsírból, salakanyagból. Ha felszedsz némi izmot akkor is többet mutat a mérleg. Szóval én elhagynám a helyesben. Mindenképpen a sportot javaslom.
2020. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok! Nyugodtan felemelheted 1400 kalóriára. Mielőtt valaki leírja azt az urban legendát hogy a szervezet tartalék üzemmódba kapcsol. Könyörgöm ilyen nincs! Azért fog a súlyod nőni mert több étel jut el a gyomrodba. Nem fogsz magadra kapni +20 kilót! Az emberi szervezet nem így működik! Plusz már 2 hónapja 400kcalt fogyaszt a kérdező ( ha jól emlékszem) tehát , 2 hónapja éhezik a szervezete! Vitamint is szedj! Magnézium, Kalcium, C vitamin! Vagy esetleg multivitamin formájában.
2020. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek. :) "kissé" megnyugodtam. Remélem helyre tudom hozni a dolgokat :)
2020. aug. 27. 12:13
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kis zárójeles saját tapasztalat... kb 2 hónapig koplaltam 800- 1000 kcalon+ sport. 10 kilót fogytam aztan vissza is híztam. Próbaltam nem enni, de egyszerűen nem bírtam ki, így jött fel 3 hónap alatt 10 kg, hogy közben mindig fogyni akartam, de persze falási rohamaim voltak. Aztán most 1 évre rá normális mennyiséget eszek az 52 kilómhoz (2000 kcal) és nem nagyon sportolok, kb heti 2-3x 1 óra. És nem hízok!!! Fél év volt, mire nem raktározott el a testem amit csak tudott úgyhogy készülj fel, hogy nem lesz könnyű menet, ami előtted áll! De megéri, mert helyre fogsz jönni!! És soha ne hanytast magad, ne legyél hülye, kérlek, mert csak még jobban tönkreteszed magad!!!

Sok sikert és bizalmat a tested felé! :)

2020. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!