Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a mánia itt, hogy a...

Mi ez a mánia itt, hogy a zöldségektől jól lehet lakni? Ti jóllaktok a zöldségektől?

Figyelt kérdés
Engem pl.laktat nagyon a zab, a túró, a hús, közepesen a tojás és a tk kenyér, de a zöldségek semennyire. Most én vagyok rosszul bekötve, vagy ez valami új divathülyeség, piedesztálra emelni a zöldségeket, mint valami csodaszereket?
2020. okt. 1. 07:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem a zöldségek önmagukban, inkább a zöldséges ételek. Ugyanúgy nem kielégítő érzés csak zöldséget enni, mint csak húst, csak egy köretet (pl rizst) vagy csak tejterméket. Ha magában eszem húst vagy tejterméket, rosszul leszek. Ha zabot, rizst eszem, azt meg tudom enni de magában nem esik jól. Zöldséget szeretek magában is, de attól valóban nem lakom jól.

Viszont a zöldséges ételek!

Egy töltött padlizsán gombával, zöldségekkel, egy kis rizzsel vagy kölessel kiegészítve, paradicsom szószban. Egy jó tojásos lecsó. Vagy csak simán párolt zöldségek krumplipürével. Nyami. A főzelékeket nem is említve. A spenót és a sárgaborsó főzelék a kedvencem.

2020. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Az étketéseim kb. háromnegyedében zöldésget és/vagy gyümölcsöt eszek. Nem is emlékszem már, mikor voltam utoljára úgy igazán éhes.

Ez nyilván függ az életmódtól, és a végzett munkától is. Ha napi 10 órán át kőműves, vagy kubikos munkát végzel, akkor elég valószínűtlen, hogy tartósan jól tudj lakni egy almától, meg egy kis adag salátától. Egy irodai munkás, informatikus, mérlegképes könyvelő, jogász, számviteli ügyintéző, stb. ha úgy enne, mint aki egész nap betonoz, meg árkokat ás, akkor egy év alatt Molnár Krisztiánná hízna. Ezért butaság ellenérvként életmódspecifikus véleményeket felhozni. Meg kéne érteni, hogy az étkezést az életvitelhez kell igazítani, és az, hogy 200 éve a szántóvetők mit ettek, egyszerűen nem érv.

2020. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is puffadok, mint a víziló, ha hirtelen több zöldséget fogyasztok.

Viszont ha fokozatosan emelem, azért egész jól megszokja a hasam.

Mindenevő vagyok, de diétában egy nagy kondér zöldséglevest, ha lefőzök, minimál kalória, cserébe jól átver és úgy érzem, hogy ettem valami tartalmasat. (Hát még, ha megbuggyantom egy kis hússal ;) )

Nem vagyok húsevés-ellenes, de tény, hogy kicsit túl van hypeolva a fehérjefogyasztás (Tök átlag emberekről beszélek és nem hardcore testépítőkről!), a zöldségfogyasztás meg hanyagolva. Gyümölcsöt enni, meg már-már ördögtől való!

Itt is mint mindenben, meg kell találni, az arany középutat (tegnap este hurkát ettem savanyú káposztával :D ).

2020. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!