Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyhatok attól, ha az...

Lefogyhatok attól, ha az étrendemen nem változtatok, viszont minden este elmegyek 1 órát futni?

Figyelt kérdés
175 cm magas vagyok 90 kg... Napi 12 órát dolgozok állómunka így nem sok időm van enni se, csak annyit eszek hogy reggel egy kis reggeli este egy kis vacsora de nem fogyok, azon gondolkodok eljárok futni. Főzni nem igazán tudok és kedvem sincs. Esti futással szerintetek letudnék adni kb 10 kilót?

2020. nov. 15. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ezt rosszkor találod ki, jön a tél, az ízületeknek pedig pont nem tesz jót a hideg. 20 év múlva megbánnád. Ezért röhögök a sok idiótán, akik 10°C-ban futnak a főút mellett, a szmogban.

Ha jelenleg nem hízol, hanem súlytartó vagy, akkor lefogyhatsz vele mert elvileg kb. pont annyi hiányzik a kalóriadeficithez, csak más okok miatt nem a legjobb ötlet.

2020. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Az egy kis reggeli és vacsora relatív, mert ha ezek rendes mennyiségű péksütemények, kenyér, akkor nem csoda ha hízol. Ha meg tényleg kevés, akkor endokrinológiai kivizsgálásra van szükséged.

Maga a futás nem fog fogyasztani, legalábbis nem belátható időn belül, inkább az erőnlétedet javítja.

2020. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
nem szabad télen futni. nemcsak az izületek miatt, a tödőnek sem jó a hideg levegőt beszívni nagy mennyiségben, nagyon megterheli. inkább sétáűlj egy kiveset, ha szép a téli idő és otthon tornázz vm duci mozgást.
2020. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Önmagában a télen futástól senkinek nem lesz semmi baja, sem az izületeknek (fel kell öltözni) sem a tüdönek - ezek csak váris legendák. (Én 65 éves vagyok, 40 éve futok télen is, az izületeim teljesen rendben vannak és még csak náthás sem voltam legalább 15 éve).


Viszont ami miatt neked nem javasolnám, az a túlsúly, 10-15-nál több fölösleg már tényleg árt az izületeknek, elkopik a porc.


A másik meg, a 2-esnek igaza van, pontosítani kellene a kis reggeli/kis vacsora alatt konkrétan mit értesz, adott esetben ugyanis ezen kellene változtatni, szerintem föleg összetételben.

2020. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

1: telen nem futunk, legalabb 5fok alatt mar valoban nem tesz jot.

2: tulsullyal amugy is inkabb tempos seta javasolt

3: hiaba csak 2x eszel egy nap, ha az mennyisegre sok! Mindenkinek van kaja szunete 12oras munkaidoben 2x van 20perc kaja szunet es meg 10perc azon tul is. Szoval nem ertem miert nem eszel napkozbe is...


Amugy neked kardio edzes kell, elliptikus trener, sztepper, szobabicikli. Aztan ha elerted a kivant sulyt, izmosodhatsz ha akarsz, sulyzos edzesekkel.

2020. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Kicsi reggeli, kicsi vacsorától nem lesz az ember 90 kg hacsak nincs valami komoly betegsége, ennyi étel mellett hoznod kellene nem minimum 30kg plusszal élni.

Ha tényleg csak ennyit eszel menj el elősször egy orvoshoz, ha már tudják mi a bajod akkor ott majd kapsz diétát is hozzáértőtől.

2020. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, a minimum 30kg visszavonva nem lattam a magasságod. De a többit tartom.
2020. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
szóval ha nem szabad futni télen, akkor az összes kinti sportot be kell szüntetni november meg március között? mert pl. a focisták edzése legnagyobb részt futással történik.
2020. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as: nem érdemes vitatkozni az ilyen tudatlan emberekkel, ezek azok, kaik a lakásban 25 fok alatt megfagynak, ha valaki kinyitja az ablakot, hogy szellöztessen, akkor tüdögyulladást fognak kapni, meg egyéb ostobaságok - pedig az egyetlen ok, amiért betegesek, hogy el vannak puhulva, semmi edzettségük sincs.

Pedig csak meg kellene nézni a nyugati-északi népeket, ahol természetes, hogy akármilyen hideg van, kimennek a szabadba, a lakásokban nincs meleg, a naponta többször szellöztetés természetes, senki nem öltözik már októberben nagykabátba, nyugodtan sportolna akár -10 fokban is a szabadban - és meglepö módon nem ismerik a megfázás és hasonló problémákat!

2020. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Reggelire 1-2 szem péksütit eszek igen, vacsorára pedig gyorsan elkészíthető főételt, 1 normál adagot.
2020. nov. 16. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!