Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a magyar lakosság nagy része nem figyel oda saját magára, testi és lelki egészségére sem?

Figyelt kérdés

"Magyarország késsel, villával ássa meg a saját sírját"... "a magyar lakosság közel 60-70 százaléka túlsúlyos, sajnos a helyzet mégsem változik, ugyanis nem teszünk eleget egészségünkért." - Dr. Zacher Gábor


[link]



#fogyás #túlsúly #evés #magyar lakosság
2020. nov. 25. 08:50
 41/92 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenkinek van ideje önmagával foglalkoznia napi szinten. És salátán meg vízen élni sem mindenki szeretne. Aki meg láncdohányos, annak különösen nincs joga mást más jellegű függőségéért elítélni.
2020. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
90%
Én világ életemben kövér voltam és már többször is sikerült 20-30 kilótól megszabadulnom, aztán bánatevésben dupláját visszaszednem, aztán összeszedve magam ismét leerőszakolnom magamról a túlsúlyt, aztán megint visszaszedni duplán és már el is telt ezzel a jojóval az egész életem. Nekem pl. már elegem van és belefáradtam az egészbe!! Tartani a legnehezebb.
2020. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:

Jó sok hozzászólás érkezett, sokkal egyet is értek. Mindenki mellé egyébként jó lenne egy pszichológus, hogy pl. a traumákat fel tudja dolgozni segítséggel és ne azért egyen, hogy ezzel jutalmazza magát. Egyébként rengeteg szakcikk, könyv, hanganyag foglalkozik ezzel és más egészségtudatos a témával. Önszorgalomból is le lehet küzdeni ezt, ha valaki tényleg nagyon akarja.


Minden fejben dől el. Ha van egy célunk, akkor azt meg lehet valósítani, ha teszünk is érte és nem a kifogások mögé bújunk.


Akinek nincs ideje napi szinten önmagával foglalkozni, tehát megelőzni a bajt, annak majd lesz ideje, ha már itt a baj, a betegség, csak akkor már lehet, hogy késő. A megelőzés még mindig egyszerűbb és célravezetőbb, mint utólag okoskodni.


Egy másik fontos dolog, hogy hiába étkezik valaki egészségesen, ha lelkileg egy roncs, nem tanulja meg helyén kezelni a stresszt, akkor az megint nem ér semmit. A kettő együttes alkalmazásával lehet elérni az egészséges életet.

Testi-lelki egészség.


Akinek nincs ideje az egészségre, majd lesz ideje a betegségre. Egyébként nem hiába hazánk az egyik legbetegebb nemzet. Sokan csak akkor kapnak észbe, amikor már baj van és az egészséget teljesen természetesnek veszik, hogy azért nekünk, egyéneknek semmit se kell tenni, ha beteg leszek, akkor ott a doktor bácsi, aki majd meggyógyít. Csak az a baj, hogy ez nem így működik. Az egyénnek nagyon nagy szerepe van saját egészségében.

2020. nov. 25. 13:59
 44/92 anonim ***** válasza:
66%

“ Talán régen, a paraszti világban így volt. De most, a feldolgozott élelmiszer a legolcsóbb, akinek nincs, azt fogja megvenni, mert abból mennyiségileg több jön ki, jut a családnak is: a csomagolt croissant, a fehér zsemlét, a májkrémet, a saját márkás agyoncukrozott ice teát. Tapasztalatból mondom, mert volt pár évem, amikor nagyon kevés pénzem volt, és bizony ilyenekre szorultam.”


Tehat lusta voltal es falánk?

Ki az, aki ice tea-t meg croissant vesz, ha nincs penze?

Ezek helyett vehettel volna par csomag szaraz hüvelyest, meg zoldséget.

A majkrem helyett megvehetted volna az igazi majat (a belsosegek a mai napig a legolcsobb husfelek, es igenis egeszsegesek).

Ice tea helyett meg siman vehettel volna egy egesz csomag teat, pl. Zoldteat ami tele van antioxidansokkal, vagy mentateát, 2-3 filterrel lefozol 2 liter teat, termeszetesen cukor NELKUL.

2020. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 A kérdező kommentje:

#44


Vagy ice tea helyett simán ihatott volna csapvizet is.

2020. nov. 25. 14:04
 46/92 anonim ***** válasza:
36%
Persze! Az ember robotoljon egész nap vízen és zöldségen. Nem mindenki irodista.
2020. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
73%

Azért mennyire jellemző, hogy a 45-öst kapásból lepontozták! (én felpontoztalak! :) )


Nem alapvető életfeltétel az üdítő, ice-tea, stb. stb.

Ahogy a 45-ös is írja, egy üveg agyoncukrozott lónyál árából egy hónapra elégséges teát meg leeht vásárolni.

Tehát ne mondja senki, hogy ez pénzkérdés!

2020. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 A kérdező kommentje:

#46

Nézzél utána pl. a Shaolin szerzetesek étkezésének: vegetáriánus étrenden vannak és rettentően erősek.

[link]

2020. nov. 25. 14:12
 49/92 anonim ***** válasza:
91%

44: abszolút nem érted, és egyébként örülj ennek, hogy nem érted, mert nem kívánom, hogy valaha olyan élethelyzetben legyél, amikor a nap fénypontja egy teszkós péksüti, és a pénzhiány miatti beszűkültség és depresszió miatt máshoz meg se akaratod, se energiád.


Az átlagos magyar (persze nem a gyk közönsége, itt mindenki milliomos, tökéletes testű szépségideál) lehúzza a munkaidejét egy közepesen szar cégnél, aztán hazamegy és mivel a családja többi tagja is vagy a közepesen szar cégnél gályázott egy napig vagy az iskolában tágították a fejét a sok felesleges hülyeséggel, felpattint egy sört, elszív egy cigit és bezabálja a pörköltet, és ettől kvajól érzi magát. Összetett, hogy miért van ez így, de a szokásosan felhozott érvek (igénytelenség, tudatlanság, stb) kőkeményen ott van az is, hogy alapvetően kilátástalan az élete. Valószínűleg 10 év múlva is a szalag mellett fogja pakolgatni az alkatrészeket vagy lehúzni a boltban a kenyeret meg kasszázni. Ebben a kilátástalanságban az evés és ivás az, ami megnyugtat és örömet szerez.

És nem csak ennek a rétegnek jelent problémát, ott van a rengeteg, egyébként magasan kvalifikált szakember, akik az előző kategóriához hasonlóan ugyanúgy rabszolgaként hajtják vmi szar multi szekerét, ahol mindenféle értelmetlen folyamattal és pszichopatákkal vannak körbevéve egész nap, még sokszor túlórában is. Mit csinál mikor hazaér? Ugyanúgy bontja a sört/bort, és eszik, mert az legalább lenyugtatja.

A fentieken lehet változtatni és kell is, mert ez nem élet, de amire itt több hsz próbál rávilágítani, hogy ez egy társadalmi probléma és nem feltétlenül a haskörfogat csökkentésénél indul a megoldás, hanem a fejekben és a lélekben.

2020. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
73%

“abszolút nem érted, és egyébként örülj ennek, hogy nem érted, mert nem kívánom, hogy valaha olyan élethelyzetben legyél, amikor a nap fénypontja egy teszkós péksüti, és a pénzhiány miatti beszűkültség és depresszió miatt máshoz meg se akaratod, se energiád.“


Te talan tudod ki vagyok, vagy ismersz engem?! Mibol gondolod, hogy ismered az en anyagi helyzetemet?

Abban igazad van, hogy valoban NEM ertem, volt amikor 1000 forintot kellett beosztanom 2 hetre, szerinted csomagolt croissant meg ice teat vettem?!?

Hat baromira NEM! Hanem a feljebb is emlitett huvelyeseket (feherje es rostok , vitaminok) zabaltam rizzsel ket pofara es nem, nem uditot hanem csapvizet ittam!

2020. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!