Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a magyar lakosság nagy része nem figyel oda saját magára, testi és lelki egészségére sem?

Figyelt kérdés

"Magyarország késsel, villával ássa meg a saját sírját"... "a magyar lakosság közel 60-70 százaléka túlsúlyos, sajnos a helyzet mégsem változik, ugyanis nem teszünk eleget egészségünkért." - Dr. Zacher Gábor


[link]



#fogyás #túlsúly #evés #magyar lakosság
2020. nov. 25. 08:50
 81/92 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a szép pókhasú urakat parlamentben, ez a követendő példa. Csak pálesz legyen.
2020. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim válasza:
68%

Kérdező, te valószínűleg nagyon fiatal, és/vagy nagyon jó genetikájú vagy. De az étkezésről, főleg az árakról nem tudsz eleget.

A valóban egészséges szénhidrát (nem a Lidl-ben vett rozskenyér) 3-4- szer annyi, mint a fehér kenyér. Párizsi helyett zöldség, gyümölcs? Ötször annyi. Pörkölt helyett grillezett hal? 10x annyi.

A szegények jelentős része túlsúlyos.

2020. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 A kérdező kommentje:

#82

Annyira szánalmas a genetikára fogni állandóan azt, ha valaki vékony. A látható izomzat, bicepsz is genetika? A kerek izmos fenék is genetika? Nem véletlenül súlyzóval történő edzés következménye?


30 éves dolgozó nő vagyok és 100%-ban tisztában vagyok az árakkal!


Drágaság, a gyógyszer, meg az orvosi kezelések még drágábbak mint mondjuk 1 kg narancs vagy alma!!!


De te is csak a kifogásgyárosok sorát gyarapítod.

Hiába keres az ország nagy része minimálbért, itt az igények vannak elszállva. Minőségi kaja nem kell, de a cigi, kocsi, pia az legyen. Ja meg a több tízezer forintos okostelefon.

2020. nov. 26. 21:12
 84/92 A kérdező kommentje:
Ui. meg lehet tanulni otthon kenyeret készíteni. Nem nagy dolog és te teszed bele az összetevőket.
2020. nov. 26. 21:14
 85/92 anonim válasza:
84%

A stílusos magáért beszél :) Egy nő mikor mond a másiknak olyat, hogy drága?

Egyébként 15 évvel idősebb vagyok nálad, anya vagyok, és nem vagyok elhízva. És magam sütöm a kenyeret :). De kb. 100 ezret költők kajára egy hónapban. Nem végzek nehéz fizikai munkát. Nehéz szellemi munkát végzek, ami után jól is esik a sport.

De (veled ellentétben) nem kezelem le azt, aki szegény, nincs pénze minőségi étkezésre, és nincs ereje/módja sportolni. Nem gondolom, hogy többet érek.

2020. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 A kérdező kommentje:

#85

Kifogásokat mindenre lehet találni. Pl. arra is, hogy ahol él, abban a szobában miért nem tudna helyben ugrálni vagy futni esetleg tornázni. Ha valaki mozogni szeretne talál rá módot és lehetőséget. Sport után pedig a munka is jobban megy. Minden csak elhatározás, akarat és erő kérdése!


Többször hangsúlyoztam, mindenki úgy él, ahogy akar. Tettei után járó következményeiért is ő a felelős.


Szegény és szegény között is van különbség. Pl. egy politikushoz képest, akik minimálbért kapnak szegények. De a minimálbért keresőktől még szegényebbek azok, akiknek munkájuk sincs és mélyszegénységben élnek. Minden viszonyítás kérdése.

Aki minimálbért keres, neki van lehetősége kicsivel jobb életre, mint annak aki totális mélyszegénységben él. De a kérdés nem is a mélyszegénységben élőkről szólt.


Az meg csupán egy reális kép volt, amit leírtam, hogy cigi, pia, kocsi, okostelefon legyen, a többi meg nem számít. Ez a valóság.

2020. nov. 27. 06:04
 87/92 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, te már leszerepeltél itt és még mindig fullba nyomod a kretént. Értjük, hogy te mindig mértéktartó és helyes döntéseket hozol az életedben, remélhetőleg soha nem fog történni veled semmi, ami olyan helyzetbe hozna, hogy padlóra kerülj és menekülj vmibe. Sztem most már lapozhatunk erről a kérdésről, elhangoztak az érvek, te mindet ignoráltad és ítéletet hoztál. Kimaxoltad, tényleg, ennel jobban már nem tudod bemutatni a személyiséged sötét oldalát.
2020. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 A kérdező kommentje:

#87

És mi van, ha padlóra kerülök? Akkor összeszedem magam és talpra állok. Esetleg segítséget kérek, vagy saját magam utána járok a dolgoknak, hogy hogyan tudnék az adott helyzetből kimászni.

Nem fogok kompenzálni és pl. evésbe belemenekülni.


Az én életemben is volt egy oltári nagy törés. Talpra álltam, nem lettem se depressziós, se nem lettem függő és öngyilkossági hajlamom se volt.


Szidhadtok nyugodtan, lepereg rólam.

2020. nov. 27. 08:22
 89/92 anonim ***** válasza:
66%
Most neked amúgy mi bajod van? Aki kövér, az az ő baja. Ha nem bír felmenni a lépcsőn, az ő baja. Örülj neki, hogy te nem vagy az, egyél egészségesen, mozogj stb. Mi ez a nagy frusztráció?
2020. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
74%
Azért frusztrált, mert minden embernek van gyengesége. Ő is csak kompenzál, csak kaja helyett ő azzal, hogy felülpozicionálja magát és szánakozva nézeget lefelé, ahelyett, hogy önmagába nézne :) aztán az meg már zavarja, ha vki tükröt állít, érthető módon... Én is menekülnék magam elől. Miben is vagy jobb akkor egy kövértől? Hmm-hmm.
2020. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!