Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a magyar lakosság nagy része nem figyel oda saját magára, testi és lelki egészségére sem?

Figyelt kérdés

"Magyarország késsel, villával ássa meg a saját sírját"... "a magyar lakosság közel 60-70 százaléka túlsúlyos, sajnos a helyzet mégsem változik, ugyanis nem teszünk eleget egészségünkért." - Dr. Zacher Gábor


[link]



#fogyás #túlsúly #evés #magyar lakosság
2020. nov. 25. 08:50
 61/92 anonim ***** válasza:
71%
48-as,azaz kérdező! Hogy hasonlíthatsz shaolin szerzeteshez egy mentálisan, lelkileg-testileg maga alatt lévő, kövér embert?! Teljesen máshonnan indulnak és más környezetben, más körülmények között élnek. Ép teste csak ép lelkű embernek lehet és a kezdéshez mindenképpen szükség van egy mesterre. Ezt a segítséget hol kapja meg az, akinek nincs rá pénze és egyedül pedig nem elég erős? Mert a körzeti doki is csak szemrehányni tud, megmérni és fikázni, hogy foggyon le, de mondani a legkönnyebb. És mivel lehet pótolni az evés örömét, ha nincs más az életben?!
2020. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyetértek az 59-es hozzászólóval! A kérdező csak az ice teát értette meg. És attól, mert az ember elolvas pár könyvet még ugyanúgy kövér marad.
2020. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 A kérdező kommentje:

#61

Oké, az egy magasiskolai példa volt. Viszont rengetegen élnek hús nélkül, egészségesek, van fizikai erejük. Párom is 7 évig vegetáriánus volt, fizikai munkát is végzett közben és teljesen jól bírta. Nem esett össze..stb.


Azt, hogy az adott személy mivel tudná magát boldoggá tenni erre jó az önismeret, hogy felfedezze saját magát, hogy mi okoz számára örömet és boldogságot az evésen kívül. De akár pszichológus is segíthet, de neten, vagy szakkönyvekből is utána olvashat az, aki változni szeretne.


Komoly erő és időbefektetés a változás, de megéri.


#62

Te ha elolvasol egy ilyen témájú könyvet, cikket, akkor nem szoktad átültetni a gyakorlatba? Az már a te felelősséged! A könyv egy útmutató, MINDEN CSELEKVÉS RAJTAD MÚLIK!


#59

Azért nem küzdöttem soha súlyproblémával, mert nem hagytam, hogy elhízzak. Imádom az édességet, de rájöttem, ha csak eszem őket, akkor csak hízok. Nőként pedig elég hiú vagyok az alakomra. Mértékkel eszem, és mozgok. Ennyi a titok. Nem kell odáig eljutni, hogy valaki elhízzon. Az embernek van agya, hogy megértse, hogy ha sok egészségtelen ételt eszik és italt iszik, abból baj lesz, ha meg nem is mozog, akkor meg pláne.


A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel.

2020. nov. 25. 20:32
 64/92 anonim ***** válasza:
53%
Tehát kérdező, valójában te sosem voltál kövér, ezért nem is értheted meg őket.
2020. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo, kivel is es miert vitazol?

Szerintem a fenti valaszokbol egyertelmu, hogy mindig is 2 tipusu ember lesz.

Az, aki kifogasokat keres, es a, akinek szamit annyira a sajat egeszsege/elete, hogy tegyen is erte.

Vegig olvastam az osszes valaszt, es a kifogasok szama VEGTELEN.

Tehat kezdodott ott, hogy a magyarok csorok, mert persze csak a 30000-es futocipo meg edzoterem az opcio a testmozgasra, akkor ugye muszaj cukros uditoket meg edesseget meg feldolgozott “eteleket” enni, mert hat az az egyetlen orome a magyarnak. De persze a munka, az adu asz kifogas, hat 12 orazas mellett kinek van ideje tornazni?

Es egyebkent is te lelki nyomorult, erzeketlen vagy, mert nem erted meg az egesz pszichologiajat. Ejj, Hulye hulye hulye vagy kerdezo! 😀


Maradjunk annyiban, aki nem akar foglalkozni a temaval az nem is fog. Es te akar a fejed tetejen is poroghetsz, akkor sem fogod tudni meggyozni oket, mert akkor jon a 30.000-es futocipo, mint kifogas 🤣

2020. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, örülünk, hogy te, illetve a párod is tökéletes és mentesek vagytok minden káros dologtól :) csak egy kérdést engedj meg ez esetben: ilyen kiegyensúlyozottság mellett mi indokolja ezt a rosszindulatot és alacsony érzelmi intelligenciát, amivel rendelkezel?
2020. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
53%
65: a kifogások mellett egy dolog végtelen még, az empátia teljes hiánya embertarsaid iránt :D
2020. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
88%
Én soha életemben nem szívtam el egy szál cigit, semmit. Fantasztikusan könnyen meg bírom állni, hogy ne dohányozzak, mert az olyan egészségtelen és az emberek totál hlyék, hogy ezzel mérgezik magukat. Kövessétek az én példám és mostantól ne füstöljetek többet! Tudom, hogy ezért tenni kell, de látjátok én is milyen jó vagyok ebben. Neked pont ilyen egyszerű! (Remélem érthető az irónia és a példa hasonlósága...)
2020. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
72%

“ Kérdező, örülünk, hogy te, illetve a párod is tökéletes és mentesek vagytok minden káros dologtól :)”


Ja igen, azt kihagytam, ha te egeszseges eletet elsz, es nem vagy full alkesz vagy bagos, akkor mar egybol shaolin szervezetesnek szamitassz 🤣🤣🤣

2020. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 A kérdező kommentje:

#66

Mi abban a rosszindulat, hogy közlöm a többek által leírt és elmondott dolgokat? Keress utána mindennek! Amiket a legtöbben felsoroltak, csak kifogás, amivel már a padlás tele van.


Alacsony érzelmi intelligencia? Bocsi, ha nem fogok együtt érezni öngyilkosjelöltekkel. Hisz, akik dohányoznak, alkoholt isznak mértéktelenül, egészségtelenül étkeznek felnőttként munka mellett, egyéb káros szenvedélyük van, annak tudatában, hogy mindenhol hangsúlyozzák, hogy mi káros, mi nem, azzal most miért érezzék együtt, ha ők tudatosan köpik magukat szembe? Mindenki úgy él, ahogy akar. Elfogadom a döntésüket. Az ő felelősségük minden. Viszont inkább csak szánalomra méltók, hogy arra se képesek, hogy saját maguk miatt változzanak, jobbá tegyék az életüket. És ezt a mintát adják tovább a következő generációnak. Ettől még nem alacsony az érzelmi intelligenciám.


Az becsülendő és követendő példa, aki lead 20-30 kg-t és többé nem hízik vissza, vagy örökre leteszi a szeszes poharat.

2020. nov. 25. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!