Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a magyar lakosság nagy része nem figyel oda saját magára, testi és lelki egészségére sem?

Figyelt kérdés

"Magyarország késsel, villával ássa meg a saját sírját"... "a magyar lakosság közel 60-70 százaléka túlsúlyos, sajnos a helyzet mégsem változik, ugyanis nem teszünk eleget egészségünkért." - Dr. Zacher Gábor


[link]



#fogyás #túlsúly #evés #magyar lakosság
2020. nov. 25. 08:50
 51/92 anonim ***** válasza:
71%
50es:Te egy szent vagy, és ezért biztosan a mennybe jutsz.
2020. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
37%

Kifogás, kifogás és kifogás. Ebben nagyon profik a magyarok, az fix. Egyébként az a probléma, hogy nem hívják fel már tinédzser korban a figyelmet arra, hogy mennyire fontos a rendszeres testmozgás és az egészséges táplálkozás. De az, hogy x éve mi történt és a másodfokú egyenletet és hasonló szépségeket létszükséglet beleverni a diákokba. Aztán azt vesszük észre, hogy elhíztunk, nincs önbizalmunk, kialakult 5 fajta betegségünk. Mire is gondol ilyenkor egy átlag ember? Menjünk orvoshoz, ő majd ír ki nekünk 20 gyógyszert, ami majd szépen helyrehoz. Véletlenül sem az életmódváltásban gondolkodik.

Aztán ha valaki le szeretne fogyni, mi mást tenne, mint esztelenül koplalni és mindenféle tornás videóra ugrálni? Persze, hogy egy hét után feladja és visszatér a korábbi életmódjához. Évekkel ezelőtt túlsúlyos tini voltam, koplalással kezdtem én is. Azt hittem, hogy jól csinálom, hogy így kell. Ahogy tovább olvasgattam a témában, rájöttem hogy amit csinálok mekkora hülyeség. Nem adtam fel. Azóta is rendszeresen sportolok és figyelek az étkezésre. Aki változtatni akar az nem a kifogást keresi, hanem a megoldást.

2020. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:

Kedves Lidlipú!


Talán sértve érzed magad? Tudom, az igazság fájdalmas, de tényleg, cukros lötty helyett miért nem lehet sima csapi vizet inni? Sokkal olcsóbb és legalább oltja a szomjat is.


Egy becsomagolt croissant hiába kerül 150 ft-ba, amitől fél óra után újra éhes leszel, ráadásul egy kalap sz..rt se ér, mert csupa mű az egész. 500 g lencse maximum 400 ft. És ebből rengeteg főzelék készül több étkezésre elegendő, amitől jól is laksz.


Nem tudom, hogy mi a problémád, mivel csak támadsz és személyeskedsz! Válaszodat jelentettem, mert semmi köze a kérdéshez!


Remélem nem egy elhízott ember vagy, aki vérig sértődött a kérdés miatt.


Hazánk pedig nem véletlenül az egyik legelhízottabb ország! Jó lenne, ha az emberek a tudatukba vésnék, hogy az egészségükért igen is tenni kell. Nem a kifogást kell keresni, hogy nincs pénz. A gyógyszer és az orvosi kezelés pedig még drágább!


Mindenki úgy él, ahogy akar, nem kötelező hosszú egészséges életet élni. 70 évig is lehet úgy élni, hogy abból 30-at végig szenved az ember az egészségügyi problémái miatt.


Mozgásban az élet! Az egészség a legdrágább kincs!


"Az egészség nem minden, de az egészség nélkül minden semmi."

Arthur Schopenhauer

2020. nov. 25. 19:20
 54/92 anonim ***** válasza:
88%
A 49-es válaszoló nagyon szépen összefoglalta a lényeget! De nyilván egyesek képtelenek felfogni, hogy nem vagyunk egyformák:az egyiknek van ereje vízen meg zöldségen élni, a másik meg épp öngyilkosságon gondolkodik, mert annyira maga alatt van és lehet, hogy nem egészséges, de sokszor pont életmentő lehet egy jól eső kaja. Valakinek más fénypont nincs is az életében és nem akarja elengedni az utsó szalmaszálat. Az egészség meg a lélekben kezdődik...
2020. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

#55

" Az egészség meg a lélekben kezdődik..."


Ez igaz. És aki tiszteli és szereti magát az nem fogja tudatosan szennyezni magát mindenféle szeméttel, mert tudja, hogy az az ő egészségét nem szolgálja.


Szokták mondani az vagy, amit megeszel.


Pl., aki sokat idegeskedik és állandóan nyeli a dühöt, mérget, az előbb-utóbb megbetegszik, pl. daganatja lesz, saját magát mérgezi az ember. És még fizikai táplálékot nem is vett magához.

2020. nov. 25. 19:41
 56/92 anonim ***** válasza:
56%
Aztán amúgy te ki vagy h itt osztod az észt?!Ki a francnak képzeled magad h itt kioktatsz mindenkit?Engem ez a téma nem érint ,de bicskanyitogató a modorod,fölényeskedő ,flegma,általánosító egyszerűen gusztustalan...
2020. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az ilyen nyilvános lehúzások, riportok is nagyban hozzájárulnak a társadalmilag generált depresszióhoz és agresszióhoz, az ellentétek szításához. Mert nem fogadják el azt, aki más, akinek nehezebb az élete vagy nincs elég akaratereje. Aztán az ember még jobban maga alá kerül, mert valójában segítséget, ERŐT, biztatást sehonnan sem kap, csak a savazás megy és leszólás. Én is tudok okos megállapításokat tenni:ezentúl ne dohányozz és egy korty alkoholt sem ihatsz. Sőt csak vízen és füvön élhetsz a pusztában napi 20 km futással megspékelve. Hogy nem megy? De xar darab vagy már! Üdv. egy nyúl.
2020. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 A kérdező kommentje:

#56

Az érzékeny lelkivilágoddal kezdj valamit, mert ezt ki fogják tudni használni. Semmi bántót nem írtam. Ha számodra bántó, akkor a probléma veled van, magadra vetted, tehát akkor valami megfogott benne.


Én nem oktatok ki senkit, csupán azt ismétlem, amit előttem már jó pár szakember leírt és elmondott. Dr. Zacher Gábor kijelentése nem kioktató és bicskanyitogató akkor?


Tudom, hogy az igazság fájdalmas, de ettől szebben nem lehet leírni, hogy pl. sokkal ésszerűbb csapvizet inni, mint a cukros ice teát vagy kólát, amitől csak szomjasabb leszel. Ez tény. Ezen nem tudom, hogy mit kell berágnod.

Sokan nem használják az eszüket, erről pedig nem én tehetek.

2020. nov. 25. 20:01
 59/92 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, én alapvetően igazat adok neked, de látszik, hogy sosem küzdöttél sulyproblemaval, mert túlságosan leegyszerűsíted a témát, és egyébként a Ludlipunak abban igaza van, hogy tényleg fölényeskedsz.

Pont ezzel a hozzáállással van baj, hogy a kövéreket stigmatizálja a társadalom, kiváló boxzsákok, mert könnyedén le lehet őket rendezni azzal, hogy miért zabál a kcsögje. Ez ennél összetettebb, de úgy tűnik, hogy az ezzel foglalkozó hszekkel nem foglalkozol, és leragadtál ott, hogy miért iszik vki ice teát. Akkor hadd kérdezzelek meg: miért iszik az átlag magyar éves szinten 10 liter tiszta (!) szeszt? Miért szív el egy dohányos egy doboz cigit/nap? Ha neked nincs semmilyen káros szokásod, hanem maga vagy a megtestesült nyugalom és zen, akkor pedig ezt fordítsd jóra és segíts embertársaidon. De valójában ezzel árulod el magad, egyszerűen jól esik belerúgni másba, mert addig se kell szembenézned a saját gyengeségeiddel. Sztem lelj békére a többi emberrel kapcsolatban, meditálj egyet és koncentrálj magadra, mert szemmel láthatóan te nem akarod megérteni, miért van ennyi kövér ember...

2020. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 A kérdező kommentje:

#57

Az egészségedet se a dohányzás, se az alkohol nem szolgálja. Ezek csak függőséget és kárt okoznak az embernek. Akik ezekkel élnek, azok tudatosan rombolják saját magukat.


Ebben a világban minden adott arra, hogy az ember felfedezze saját magát, hibáit és azt kijavítsa. Rengeteg könyv, videó, hanganyag, előadás, cikk foglalkozik önfejlesztése, pszichológiával, szenvedélybetegséggel, öngyógyítással... csupán a fáradtságot kell az embernek vennie, hogy ezekkel éljen. Ha az adott ember nem akar változni, akkor rajta egy szakember se fog tudni segíteni. Első lépcső mindig az ember saját maga, hogy elhatározza, hogy pl. egy alkoholista soha többé nem iszik, de ezt fejben kell elhatároznia és ezért mindent meg is kell tennie.


Minden csak az egyénen múlik.

2020. nov. 25. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!