Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontok el? Miért nem fogyok?

Mit rontok el? Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Kalóriabázison írom mennyit eszek, nagyon ritkán lépem túl a keretet.

2 naponta tornázok fél órát.


Ezek szerint kevés a torna vagy nem jók beviteli arányok?


Reggelire általában szendvicset eszek, ebédre rizzsel valami husit van mikor rántott/ grillezet/ rántott sajt vacsira tükörtojás.


Szinte egy grammot nem fogytam :( pedig 2 hónapja ezt csinálom



2020. dec. 1. 17:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az a kis zacskós fitt kása vagy micsoda az jó vagy abban sok a cukor? Eszek zöldséget meg gyümit de annyira nem sokat, vízet nagyon keveset :/
2020. dec. 1. 17:46
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elsosorban kezd a vizzel! Napi legalabb 2 litert igyal meg, etkezes elott is igyal meg egy nagy pohar vizet, ez kisse eltelit elotte, kevesebbet fogsz enni.

A tasakos zabkasat nem ajanlom, sokkal olcsobb es egezsegesebb ha veszel egy kilo zabot, magadnak fozod es barhogy izesitheted. Ha nem izlik vizzel, ihatod tejjel, novenyi tejjel, vagy fele fele aranyban. Az izesites szama pedig vegtelen, hanar megtalalod az izlesednek valot :)

2020. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, lehagytam hogy noveld a toldseg bevitelt mindenkeppen. Es jo lenne ha legalabb par napig megnezned a makroidat, akkor lathatod hogyha valamibol esetleg tul keves/sok a beviteled. Latatlanba nem tudjuk megallapitani ezt, mert nem mindegy mekkora adagokat eszel, pontosan kell ezeket vezetni.
2020. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Mivel alacsony vagy, lehet hogy az 1500 kcal sok neked, próbáld meg lecsökkenteni 1200ra. És valóban nem túl diétás amiket eszel. Rizs helyett egyél inkább bulgurt. Nem tudom húsból milyet eszel, de bundás helyett inkább a natúrt válaszd, vagy egyél halat. A mozgás is kevés, de ha nem szeretsz tornázni annyit, akkor menj el sétálni, azzal is lehet kalóriát égetni.
2020. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha zsírból szeretnél fogyni, végezz aerob mozgást napi szinten, pl gyors gyaloglás. Ha eddig nem sportoltál, annyival kezd, amennyit kényelmesen tudsz teljesíteni. Ha csak heti 2-3x csinálod, a semmitől az is jobb.

Próbáld rendszeresíteni. Ha a pajzsmirigy egészségét szem előtt tartva szeretnél fogyni, az étkezésnél a zsír bevitelt tartsd alacsonyan, fehérjét mérsékelten, és szénhidrát alapú legyen az étkezés leginkább lassan felszívódó szénhidrátokból. Az aerob mellett / helyett végezz erősítő edzéseket otthon. Ha van súlyzód azzal is, fekvőtámasz, plank, hasazás, vádli edzés stb. A tojást vacsora helyett inkább ebéd-uzsonna körülre tenném, éjszakára a zsírt nem gondolom túl jónak.

Kérdés, ezeken kívül csúszik e le más is, pl chips, csoki, hasonlók.

2020. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem az első kérdésem :voltál orvosnál? 150 centihez a 75 kiló nagyon sok, még akkor is, ha úgy eszel, ahogy leírtad. Emésztési vagy hormonális zavar simán lehet a háttérben, ami mellé nagyon nem mindegy, mit eszel. Ilyen esetekben dietetikus írja össze a diétát, vagy legalábbis annak az alapelveit. Pl IR-nél maximum 160g ch-t szoktak mondani, de én ezt annyiból irreálisnak tartom, hogy nem mindegy, hogy 180 vagy 150 centi vagy. Jobban pártolom a testömeg kilogrammra megadott mennyiségeket, mert sokkal pontosabbak, személyre szabottabbak. Viszont így mindenképp kellene makrókat számolnod, ha ennyire mehezen megy a fogyás.

Illetve a másik, amit nem írtál, hogy mióta csinálod ezt? 1-2 hétig simán stagnálgat a fogyás átállás után, mivel a hízást, fogyást hormonok szabályozzák, amik alapvetően lassabban fejtik ki a hatásukat.

Nem vagyok dietetikus, de látatanban pár alapelv, amiket páran már írtak:

-folyadékfogyasztás: lehetőleg víz, de ízesítetlen gyógyteák, mint csalántea, vagy menta, tehát nem vízhajtó hatásaúak jó alternatívák, ha nem szereted a vizet. A nagyon minimum másfél liter, de fogyáshoz érdemes minél többet inni, olyan 2-3 liter magasságában. Cukros üdítők felejtősek, vízhajtó teák mértékkel.

-megfelelő "tiszta" ételek: ez kicsit komplexebb, nyilván nem azt jelenti, hogy csak grill csirkén és zöldségek kell élned, vagy soha nem ehetsz meg pár kocka csokit, de törekedni kell, hogy az étkezéseid nagy része megfelelő minőségű legyen. Zöldségek nagyon alap, nyersen, sütve, párolva, ahogy jól esik. Húsok közül alapvetően sovány húsok, alkalmanként lehet persze más is, de túlnyomó többségben baromfi, halak. Rántott dolgok felejtősek, rengeteg zsiradékot szívnak fel. Tejtermékek jók is lehetnek, de csínján bánnék velük, de én ebben túl óvatos vagyok, mert nem bírja őket a gyomrom. Tojás néha szintén rendben van, de magas a koleszterin szintje, főleg a sárgájának. Napi szinten fogyasztva ronthatja a vérképedet, ha hajlamos vagy rá (nyilván nem mindenkinek). A szénhidrát nem mumus, de érdemes odafigyelni, hogy olyat válassz, ami lassú felszívódású, és magas a hasznos ásványi anyag tartalma. Tipikus jó példa rá a zab. Ha nem akarsz a zabkásával sokat bajlódni, este bedobod a hűtőbe a natúr zabpelyhet tejjel, vízzel, reggel ízesíted amivel jól esik, és kész is van. A rizzsel az a baj, hogy alapvetően gyors felszívódású, de fehérje, plusz zsír mellett ez kontrollálható, minden napra viszont diéta alatt annyira nem javasolt. Ezen felül én a magvan pékárukat javaslom, mert bár nem kalória szegények, de tele vannak hasznos zsírokkal, ásványi anyagokkal az olajos magvak miatt. Sok zöldséggel, sovány (tehát nem zsíros) felvágottal kiváló választás.

-makrók: na ez az, ami ahány ház, annyi szokás. Valakinek ez, valakinek az jön be. Nyilván attól is függ, hogy van-e alapanyagcsere zavarod, vagy hormonális problémád. Fehérjéből a minimum 0,8g/ttkg, ezalá nem szabad menni. Felfelé attól függően, hogy tolerálod, illetve milyen edzést végzel, mik a céljaid. Diétához 2g/ttkg-ot szoktak javasolni, de sokaknak nem válik be, viszont egy picit én megemelném azért 1-1,5g/ttkg-ra. Aztán meglátod, bármikor lehet variálni. Zsír-ch arány már tényleg nagyon eltérő, van akik ketoznak, vannak akik a zsírt csökkentik minimumra (nullára nem szabad, és nem is igazán lehet, mert a normális hormonműködéshez elengedhetetlen). Ezekkel tudsz te is kísérletezni egy-egy hónapos intervallumban.

-kalória deficit: netes kalkulátorral számold ki ülő életmódra (azért erre, mert hajlamosan felül lőni a keretet a kalkulátorok), aztán aktivitással feljebb tolhatod. 500kcal deficit a legalapabb, legbiztonságosabb, viszont 1200 kcal alá soha ne menj, ez általánosságban az alapanyagcsere nagysága egy felnőtt embernél. Inkább sétálj többet, hogy többet ehess, de meglegyen a deficit.

-ásványi anyagok, vagyis mikro tápanyagok: aránylag kis mennyiségben kellenek, de nagyon fontosak. Egy multivitamin, multimineral ajánlott akkor is, ha egyébként változatosan, egészségesen eszel. Nem kell a legdrágább belőlük, de mindenképp hasznos, ha valamilyet szedsz.

-mozgás: írták már az aerob mozgás, fogyáshoz a leghasznosabb. A lényege, hogy kicsit megemelje a pulzusod, de ne nagyon, ne terhelje erősen az izmaidat, de legyen hosszú ideig tartó. Minimum 40 perc, de ha van rá időd, lehet órákban is mérni. Tempós séta, bicikli, lassú kocogás, elliptikus tréner és társaik. Az erősítés is hasznos, szép formát ad, illetve a nagyobb izomtömeg növeli az alapanyagcserét, ezáltal gyorsítja a fogyást. Ez viszont bemelegítéssel és nyújtással együtt maximum egy óra legyen, mert afelett kontraproduktív. Ha erősítesz, kezdd olyan gyakorlatokkal, amik több izomcsoportot mozgatnak megy egyszerre, mert azzal rendesen le tudod fárasztani magad. Nyilván a derekad miatt meg kell válogatni a gyakorlatokat, de ha gerincferdülésed van, én javasolnám a gerinctornát,ami a mély hátizmokat dolgoztatja. Ha azok megerősödnek, akkor tudsz majd intenzívebb edzéseket csinálni kockázat nélkül. Nekem elég durva gerincferdülésem volt egyébként, egy korrekt hátizom viszont csodákra képes, pláne megfelelő nyújtással kombinálva.

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha van még kérdésed, írj :)

2020. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál a pajzsmirigy szintem kicsit alacsony,de nem mondta h kellene vele valamit kezdeni azt mondta ez még semmi. Minden más jó.


Ma már inkább eddig nem is ettem.


Eszek majd 3 főtt tojást meg 2 paradicsomot. Veszek majd zabot.

2020. dec. 2. 11:26
 18/20 anonim ***** válasza:

Kerdezo!

Ha emiatt inkabb nem is eszel, vagy ennyire kevesebb, az sokkal rosszabb! 1200 kaloria ala semmikepp ne menj, az koplalas, artasz a szervezetnek, nem egezseges, sot kesobb meg nehezebben fogod tudni tartani a sulyod ha huzamosabb ideig eszel 1200 alatt! Egyel rendesen, nagyon sok tanacsot kaptal, igyal sok vizet, vegezz aerob testmozgast es hidd el menni fog! De a koplalas sosem megoldas! Fel a fejjel, eddig nem jol csinaltad, most kezdd el megfogadni a tanacsokat es csinald jol es hidd el menni fognak lefele szepen a kilok! A koplalas SOSEM megoldas!

Sok sikert kivanok, ha van barmi kerdesed nyugodtan irj privatot, de KERLEK ne eheztesd magad!

2020. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. dec. 2. 14:45
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azt eszel ami jól esik, csak mértékkel.

150 centis lány vagyok 67kgról fogytam le 53ra, heti 4x edzettem hétvégén meg azt ettem amit akartam nem számoltam mennyit vittem be, csak ettem. Hétfőtől péntekig pedig szigorúan 1200 kcal és 40perc torna, jobb kedvembe 1 óra. Tartósabban fogytam le mint anno a "ne egyél semmit ami hízlal huhuhu mert baj lesz" kb amint elkezdtem enni úgy mint 1 ember rögtön visszahíztam, így meg hogy azt eszem ami jólesik tartom a súlyom 1 éve. ( súlytartáshoz 1800-2000kcalt is megeszek) Persze mindenkinél más, nekem ez jobban bevált, mint a tipikus fogyókúrás tippek

2020. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!