Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 30 kilót?

Hogyan fogyjak le 30 kilót?

Figyelt kérdés

Szóval, kb márciusban észrevettem magamon, hogy híztam, 75 kgról lettem 80. Itt még nem látszott meg rajtam, utána eltelt egy hónap és lettem 90 kg. Ezután jött egy mély időszak, nagyon depressziós és beteg voltam, szinte ágyhoz voltam kötve, egyedül, nem állt mellettem senki, néha a fájdalomtól enni sem tudtam vagy éppen a sírástól, majd mikor jobb volt akkor próbáltam meg enni, ezután evesi zavaraim lettek, majd mire észbe kaptam voltam kb 95 kg. Ezután vége lett a depressziós korszakomnak egy időre, jobban lettem, meg is gyógyultam, majd újra elkapott egy ismeretlen betegség, ami kórházba küldött, ott megkaptam hogy extrém mértékben elhiztam és ott jöttem rá igazán, hogy mi is történt velem. Miután hazajöttem, eltelt egy hónap, kb júliusban kialakult, hogy 105 kg lettem. Elvoltam magammal, azonban egyre jobban hianyolom a régi külsőmet, az emberek elítélnek amiért ennyit híztam, kibeszélnek, szidnak, gúnyolódnak pedig nem tudják mennyire beteg voltam és vagyok ez mellett. Mára megint kialakult bennem ez a szorongásos, depressziós dolog, gyűlölöm a külsőmet, magamat tejles mértékben. Mostanában egyre kevesebbet eszem, nincs étvágyam, egyszerűen kb két honapja nincs kedvem enni, van hogy napi egyszer eszem. Az, hogy kevesebbet eszem, mar egy jó út a fogyás felé, de hogy tudok meg segíteni ezen? Kb 70 kgre akarok vissza fogyni.


19/ l 178 cm


Ne haragudjatok ha összeszedetlen voltam. Ha valamit nem ertetek elmagyarazom, csak kissé szetcsuszott vagyok mostanában ( is).



2020. dec. 11. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tervezek regenort inni, akármennyire szidják az emberek a családombol két ember évek óta fogyassza és miota isszák beállt náluk egy tartós állapot, kb harminc kilót fogytak miota elkezdtek, az egyikük abba hagyta de a másik issza és továbbra is fogy, ez mellett tartósan.
2020. dec. 11. 20:55
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagy mértékben szteroidos gyógyszert is kellett szednem miután hazajöttem a kórházból :/
2020. dec. 11. 20:59
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Úgy érzem, hogy szükséged van egy kis rendszerességre az életedben és az életmód váltás ebben nagy segítség lehet. Én nem örülök annak, hogy keveset eszel és változó időközönként. Ez nem tesz jót az anyagcserének. Amire szükséged van az egy stabil, napi többszöri étkezésre épülő étrend. Napi 3-4 evés minimum ajánlott. Kezdj el kalóriát számolni. Emellett ihatsz regenoros dolgokat is, csak kalkuláld bele a napi kalória bevitelbe. Hidd el nekem, amint beáll az anyagcseréd és elkezdesz átgondoltan, egészségesebben enni, megindulnak a kilót lefele. 105-ről lemenni viszonylag könnyebb, mint az utolsó pár kilót leadni, szóval az ebből származó siker élményt használd arra, hogy motiváld magad.

Kezdj el mozogni is. Napi séta, esetleg óvatos súlyzós edzés (kis súlyokkal is akár) rengeteget segít a súly leadásban. Idő után meg növeld az intenzitását az edzéseknek.


Szóval enni, baba lépések az elején. Próbálj meg egy állandó ritmust kiépíteni, szokj hozzá. Rengeteget fog segíteni mentálisan és fizikálisan is. Semmi sincs veszve, nem kell aggódni, ebben a korban még vissza tud pattani a tested az eredeti, vagy egy még jobb állapotába. Szóval no para, ne stresszeld túl magad.

2020. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én csak nagy önuralommal tudtam fogyni, szülés utan voltam 105-107. (167 cm magas) Végül állandósult 104 re.

Nem történt csoda, nem olvadtak le a kilók, minden grammért meg kellett küzdjek, 4 éven át ment ez.

Igaz, én 44 éves vagyok most, de az én anyagcserém fiatalon se volt gyorsabb.

Nem ettem delutan 18 után.

És egy idő után napközben is egyre kevesebbet.

Elfuthatsz Bécsig és vissza, attól fogyni nem fogsz. Kizárólag a csökkentett kalória által fogsz fogyni.

2020. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hozzátennék annyit, hogy hozzá kell szoknod ahhoz és ne ijesszen meg ha megkordul a gyomrod. Nem halsz meg. Nem kell rögtön enni. Folyadék az fontos
2020. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 es voltam, megjegyzem, hogy mindig egészségesen étkeztem, nem a chipsztől híztam meg, hanem egészséges kajákból ettem többet.

Sok saláta volt meg minden jó, csak több. Más ennyitől nem hízott volna , de én más alkat vagyok.

A napi 4-5 étkezés felejtős, mert így folyamatosan termelődik az inzulin, ( mindegy mit eszel) ami gátolja a zsírraktárak ürülését.

A sok zöldség, tonnányi gyümölcsöt ehetsz típusú tanácsokat felejtsd el, mert semmiből nem ehetsz töméntelen mennyiséget

Próbálj meg valami hobbit találni, hogy felejtsd el az evést

2020. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

48 éves nő vagyok. 18 hónapja 160cm / 98 kiló voltam.

Én ekkor kezdtem el kalóriát számolni, és rendszeresen mozogni. Bevallom lusta voltam. Mindig azt mondtam, hogy vagy fáradt vagyok napi 9 óra fizikai munka után, vagy nem volt kedvem mozogni. Na ezt fejeztem be. Letettem az autót, és minden nap gyalog megyek a munkahelyemre ami 1 óra gyaloglás be a melóhelymre és 1 óra gyaloglás haza. Otthon 20 perc pihenő után ( átöltöztem, enni adtam a macskának, gyereknek) mentem hol edzésre, hol a napi terepsétámra. Egyik nap edzőterem ahol súlyzós edzést csináltam. Másnap terepséta ami szintén 1- másfél órás sietős sétát jelenetett. ( figyelve, hogy aerob fázisban maradjak) követlező nap megint súlyzós, majd felváltva a következő nap terepséta. Mint írtam kalóriát számoltam, így szerencsére nem kellett semmiféle finom kajáról lemondani. Csak 1 valamiről mondtam le, de már rég nem hiányzik. Ez a kenyér, és pékáruk. 18 hónap telt el. Ma már létem része a kalóriaszámolás, mozgás. Jelenleg 68 kiló vagyok. Ja. Napi 4-5 alkalommal eszek amennyi a kalóriakeretembe belefér. Havi egyszer megengedek egy csalónapot magamnak. (bár már ezek sem csalónapok, mert alig lépem túl a keretemet.) Amiról képtelen voltam lemondani az a zero cola. Kevesebbet iszom, de iszom, mert imádom.( de nem kávézom, szóval kell a koffein)

Még valamit. Én nem hiszek az este 6 óra után nem szabad enni butaságban. A szervezeted nem ismeri az órát. Én mindig arra figyelek, hogy este lefekvés előtt 2 órával ne egyek, de ha este eszek akkor olyan ételt ami könnyű, nem terhel meg.

48/N

2020. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a napi öt étkezés a mai napig beválik, sőt... este hat után is szoktam enni. Mondom ezt úgy, hogy kb 45 kilót adtam le két és fél év alatt. Inzulint termelsz minden alkalommal, amikor a vércukor szinted megnő, viszont van különbség aközött, hogy megnő, vagy ha meg ugrik. Amit el kell kerülnöd, az az ugrás. Amit el kell kerülni, az az inzulin rezisztencia kialakulása, amit az étrended megfelelő menedzelésével el tudod érni.

Meg ha súlyzós edzést akarsz végezni és izmot építeni, akkor megint át kell ezt gondolni.

De azért ne egyen senki kevesebbet\kevesebbszer, hogy alacsonyan tartsa a vércukor szintjét, aki nem beteg vagy nincs baja a hormon háztartásával.

2020. dec. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Sokan szidják a regenort (aki nem tudja hogy csak természetes anyagok vannak benne) pedig nagyon sokat segit én 3 hónapja szedem mimusz 18kilónál tartok még nem tornáztam csak betartottam az étrendet
2020. dec. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Akik leszólják az esti 6 után nem evést, arra nem gondoltok, hogy adhat egyfajta kontroll érzést annak, aki addig non stop evett ! Nem kell mást leszólni , tipikus magyar mentalitás a gyűlölködő fújkálás
2020. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!