Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek bele a fogyokuraba?

Hogy kezdjek bele a fogyokuraba?

Figyelt kérdés

5 eve kezdodott a hizasom 17 evesen, 169 cm magassaggal.

'15 nyarán 58 kg-ról par het alatt 4 kg-t fogytam minden fogyokura, koplalas vagy valtozas nelkul.

Majd fel ev alatt 54kg-rol 60 vegul 63kg-ra hiztam. Akkor megijedtem es odafigyeltem, hogy mit eszek, fel orakat kardioztam otthon videok utan de tovabbra sem koplaltam. (Egyebkent nem voltam nassolos, anyukam nem nagyon engedte, hogy szemetet egyek.)

Kb '16 oszeig felgyarapodott a 73-74-kg-ra onnantol megint rohamosam hizni kezdtem.

Mire egyik tornaoran '17 februarjaban magasugrasnal nem tudtam megugrani azt a magassagot ami elotte evekben mindig sikerult. Ott sirva fakadtam, de a parom segitett elindulni a jo uton.

Halat csirket fittkenyeret es hasonloakat ettem, de sosem koplaltam. Mindig jol laktam az adagokkal. 1,5 honap alatt 6kg-t fogytam.

Jartam futni amit az elso futasig nagyon utaltam, de utana szakado hoesesben is lementem. Az 5. futas vegen menstruacios gorcshoz hasonloan kezdett fajni a hasam. Utana meg talan 4-5 alkalommal mentem le arra a korre futni es mindegyik vegen gorcsolt a hasam.

Na akkor adtam fel az egesz dietazast.

Voltam orvosnal, hogy esetleg nincs-e a pajzsmirigyemmel problema, de vervetel alapjan semmi bajom.

De a kilok csak jonnek folfele.

Vegul most ev elejen voltam megint orvosnal ujabb vervetelsorozaton... Cukorterhelesen, 3. es 21. napi verveteleken, dexamethason szupreszzios tesztem is volt, de egyik eredmenye sem mutatott rossz erteket (Covid miatt mar nem is voltam egyeztetni az orvossal). Minden a megadott ertekeken belul volt.

Most mar viszont ott tartok, hogy 90 kg vagyok a hizasom java az derektol lefele ment combra es fenekre.

Sajnos most nem engedhetjuk meg magunknak a parommal, hogy kulon fozzunk neki es nekem. Nem szeretnem raeroltetni a natur csirket meg halat. Igazabol nem is tudom mit kene egyek, hogy kene elkezdjem.

Nagyon keves dolgot engedhetunk most meg magunknak egeszeges dolgokbol, szoval a hetkoznapi alapanyagokbol probalnek egeszsegesebb lenni de nem tudom mit hogyan csinaljak, nem tudom hogy kezdjek ujra bele a tornazasba, mert mar az sem megy olyan konnyen mint '17-ben 12kg-val kevesebbel.

Sajnos az sem motival elegge, hogy a sajat egeszsegemmel jatszom, pedig nagyon utalom igy a testem.


Kerlek segitsetek, milyen tippetek van?



2020. dec. 12. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell külön főzni, csak egyél kevesebbet. Kezdj el futni újra, vagy ha az nem megy, aakor sétálni, biciklizni. Az írásodból az derül ki, hogy semmi bajod, csak nem figyelsz oda. Ajánlom a Kalóriabázist.
2020. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ment a futás, ezért hagytad abba a diétát? Én ezt nem értem. Másfajta mozgással, vagy akár mozgás nélkül is lehet fogyni.

Arra kellene rájönnöd, miért hízol. Szedsz valamilyen gyógyszert, fogamzásgátlót? Mit, mennyit eszel, iszol? Mennyi volt a TSH-d?

Nem muszáj mindig natúr csirkét és halat enni. Én mindenféle húst eszem, mégis le tudtam fogyni. Sok zöldség (vannak olcsók is), kevesebb finomított szénhidrát (liszt, cukor), elég fehérje. Nálam a külön főzés kimerül abban, hogy a szokásos köreteken kívül (tészta/rizs/krumpli), amit a családom eszik, készítek magamnak párolt zöldséget, salátát vagy főzeléket. A kalóriabázist én is ajánlom, de ne csak a kalóriákra, hanem a makrókra és az ételek minőségére is figyelj oda, egyél minél kevesebb feldolgozott ételt.

Kampányszerű, x ideig tartó fogyókúra helyett gondolkodj hosszú távú étrendváltoztatáson, hogy a leadott kilók ne jöjjenek vissza "kamatostul". Arra is vigyázz, hogy ne koplalj. Mozgásnak pedig válassz olyat, amitől nem fáj a hasad, és ne sportolj közvetlenül evés után. Én inkább evés előtt szoktam, arra már a suli alatt rájöttem, hogy kaja után nem jó ötlet ugrabugrálni vagy futni, mert vagy hányingerem lesz, vagy megfájdul a hasam.

2020. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell feltétlen sportolnod, mármint úgy tényleg igazi sportot, 90 kiloval ez nehéz. De mozogj sokat. Menj gyalog bevásárolni, a lift helyett a lépcsőt válaszd, menj ki sétálni, tisztítsd meg az összes ablakot, porszívózz fel naponta...


Plusz persze figyeld, mit eszel. Vezess kajanaplót, és mindent írj bele, még a két deci narancslevet is. Lehet, hogy tényleg sokat eszel, csak nem tűnik fel.

2020. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell kulon fozni. Ehet ő is egeszsegesen. Hus, rizs, zoldseg. Nem draga es finom is.

Az a baj hogy nem vagy kitarto. Szar meg nehez elkezdeni az edzest. Nyilvan nem esik jol ha eddig nem sportoltal. Sz*rd le h faj meg h nehez. A celt lasd magad elott. Nagyon kell akarni kulonben nem fog menni

2020. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Időleges fogyókúrának semmi értelme. Tartósan, életed hàtralevő részére életmódot kellene váltanod, és keresni olyan mozgásformát amit szeretsz, vagy legalábbis nem unod meg.

Kerüld a fehérlisztet, cukrot, egyél sok zöldséget, húst, tojást, sajtot, túrót,olajos magvakat, legyêl türelmes és ne fogyókúraként fogd fel, ilyen hozzáállással nem fog működni. Úgy nézz erre mint az új életedre. Hisz ha abbahagyod, vissza fogsz hízni.

2020. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!