Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki kezd diétázni januártól?

Ki kezd diétázni januártól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki tervezi, hogy januártól lefogy? Én ezt tervezem januártól, bár én ebben az évben leadtam 20 kg-ot, még szeretném folytatni januártól. Ki kezdi majd el? Mennyit szeretnél leadni? Ha van kedvetek, bővebben is kifejthetitek válaszaitokat.

2020. dec. 16. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én folytatom.
2020. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mért pont januártól?
2020. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

#2 Új év, Új kezdet. Ezért szoktak januártól újra kezdeni az emberek és fogadalmakat tenni.

Ám a fogadalom első 2 hete a legnehezebb és ami 40 napig tart, abból szokás lesz és onnantól már fokozottan örömet is okoz, nem csak kihívást. (ezt azoknak, akik komolyan gondolják)


Én tudom, hogy karácsonykor iszonyat sokat fogok a konyhában tevékenykedni, mert a főzés és az étkezés is számomra egy örömforrás. Sütik, sültek, levesek, kocsonya, sós rágcsák, likőrök már be is van ütemezve, mikor mit fogok megcsinálni. Kicsit sem izgat, hogy miből mennyit eszek. Utána ráértek odafigyelni az túlsúly csökkentésére és a tavaszi böjt nem csak testileg, de szakrálisan is nagy jelentőségű számomra.


Így én EGYÉNILEG döntök úgy, hogy télen nem diétázom, mert szükségem van a táplálék okozta betegségek elleni védekezésre, akár plusz kilók mellett is. Tavasszal, amikor már enyhül az idő, jól fog esni a diéta. Nekem februárban kezdődik a diéta, nem januárban és farsangig tart.

2020. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Aki időponthoz köti a fogyást, sosem fog tartósan lefogyni. Mi lesz ebben a bő két hétben? Zabálsz, mert "még lehet"? Ez nagyon rossz hozzáállás. A dátumokhoz kötött diéta/fogyókúra is egyfajta függés, függesz egy időponttól, ami valójában nem magad miatt van. Nem te irányítod a dolgokat, hanem rábízod valamire. Ilyenek azok is, akik fogyókúrapartnert keresnek, vagy egy táplálkozási tanácsadót.
2020. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
#4 vagyok, még hozzátennék egy elkeserítő tényt: a január 1. is ugyanolyan nap, mint a december 16. Nem több, nem kevesebb semmivel, a december 16 is tökéletesen alkalmas arra, hogy elkezdj egy új életet. Nem csak a január 1. érdemli meg ezt a megtiszteltetést. :)
2020. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha valaki akar valamit ép ész határain belül nem kell neki kifogás, hogy új év éstb.. ha akarod csináld, ha nem nem.
2020. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki csak a saját nevében beszéljen.

Szerintem nagyon különbözőek az emberek. Aki azt mondja, hogy csak egy fajta dolog jön be, az elfelejti azt, hogy rajta kívül létezik más is. Ha megnézel egy személyiség tesztet legalább 4, de van, 16, vagy 25, vagy még több kategóriába sorol be embereket, amiknek tovább bonthatóak spektrumok szerint.

Táplálkozás is ilyen. Nem jön be mindenkinek minden. És van, akinek a dátum segít. Van, akinek nem.


Nekem dátumhoz kötött diétával sikerült leadnom 35kg-ot, amit, mint eredményt 10 évre megtartottam. 10 év után életkörülmények nehézségei miatti depresszió miatt változott meg a testsúlyom, amit utána ismét stabilizáltam és kellett egy kiindulási dátum akkor is, ami erőt adott és határokat szabott. Ezeket a határokat én határoztam meg és nem egy internetes akárki, aki azt hiszi, nem lehet soha sem lefogyni magunknak szabott keretekkel.

2020. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Januárban nem kezdem, hanem folytatom. Eddig 25 kg-ot adtam le, most az ünnepek alatt egy kicsit lazítok, ez nem jelenti azt, hogy minden evésnél tele-zaba, csak most olyasmiből is enni fogok, amiket egyébként igyekszek kerülni. Egy kicsit lazábbra veszem.

Januártól folytatom, még kb. egy szűk 10-estől ha megszabadulnék, elég is lenne.

Nem fogyózok, csak odafigyelek, hogy mit eszek és mennyit.

2020. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapja kezdtem el életmódot váltani és direkt nem fogyókúrázni. Azóta legalább 10 kilót fogytam és folyamatosan fogyok. Szerintem ez jobb mint a fogyózás, nem visel meg.
2020. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
58%
Mi lesz januarban?
2020. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!