Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hihetetlen, hogy nem...

Miért hihetetlen, hogy nem mindenki tud fogyni könnyen?

Figyelt kérdés

Van több olyan barátnőm, aki egész nap édességet eszik tábla Milka csoki, túró rudi, napi 2-3 cukros tejes kávé, kóla, és akkor emellé még esznek rendesen főtt ételt is, reggeliznek, vacsoráznak, jó pár ezer kalóriát bevisznek, de mozogni meg semmit, mégsincsenek 50 kilok sem. Gondolom sokan ismertek ilyen embert.

Na ha ilyen létezik, miért gondolja a sok "szakértő" hogy kövérnek csak az kövér, aki zabál meg lusta? Fordítva miért ne lehetne?

Én 160 cm 85 kg vagyok, hónapokig ettem a szigorú dietetikus írta 1400 kalóriás étrendet, és semmit de semmit nem fogytam..Nekem az 1400 kalória sok a fogyáshoz. Most két hete 800 kalóriát eszek egy nap, így lement 2 kg végre.

Voltam hormonprofilon, vérvételen, nem vagyok se pajzsmirigyes, se inzulinrezisztens se semmi.

Mozogni nem szoktam olyan sokat, annyi hogy napi 12.000 lépésem megvan házimunka+sétából, illetve egy 30 perces császármetszéses hastornát csinálok már 1 éve minden nap. De ez a 800 kalória tudom kevés, emellett éhes vagyok sokat, de másképp nem megy..Van itt más aki csak így tud fogyni?


2021. jan. 5. 16:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű, amit összeírtál az bőven nem 1400 kalória, inkább a 2000-et verdesheti, igaz, mennyiségeket nem mindenhol írtál.
2021. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az orvos nem tudta volna kiszámolni, nem volt most kedvem előszedni a papírt és mindenre mennyiséget írni, csak amire emlékeztem, de ki volt számolva általa rendesen..Nem volt nagy mennyiség semmi, nem is voltam jól lakva akkor sem..Most a 800 kalóriával sem, de ez van, majd alakul :)
2021. jan. 5. 22:21
 13/16 A kérdező kommentje:
Mozognék is ha lenne időm, tudom, kifogás meg minden, de napi 8 óra munka+ gyerek bölcsődébe vivés hozás, vele foglalkozás, este főzés mosás házimunka mellett már nem tudom mikorra illesszem be, este 11-re kb betudnám, csak másnap fel is kell kelni. Így nehéz, ezt a napi 30 percet a hasamra este 8-ra beillesztem, mert muszáj, mert teljesen gyenge a hasfalam, fáj is minden intenzívebb mozgás miatta.
2021. jan. 5. 22:24
 14/16 A kérdező kommentje:

Vagy most ti azt hiszitek amit leírtam mind megeszem????

Ez nem egy napi étrend amit leírtam!!!

Hanem hogy ezekből a típusú ételekből volt napi 1400 kcal összerakva csak nem írtam mindenhova vagy-ot.

2021. jan. 5. 22:25
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok a szénhidrát. Gyorsan felszívódik, aztán meg nem érti a szervezeted hogy hol a fenébe marad a kalória amire szüksége lenne. Ebédre köretnek egyél zöldet (brokkoli, borsó, stb) vagy babot. Krumpli / rizsa kerülendő (alacsony tápanyagtartalom, szinte szénhidrát az egész). Vörös húst is lehetőleg kerüld (egészségtelen zsírok).


Reggeli / vacsoránál is próbáld kerülni a sok sok kenyeret vagy ahhoz hasonlót. Azért mértékkel szabad enni kenyeret is. Pl 1 nagyobb / 2 kisebb szelet (~50g) teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérre 2 tojást ráraksz az teljesen rendben van, ha kiszámolod gyorsan rájössz hogy itt a kalória nagyrésze a zsírból / fehérjéből jön (ez jó). Halat is lehet kenyérre rakni. Naponta lehetőleg max 1x egyél kenyeret. pl úgy is csinálhatod hogy a hal kenyérrel, másik étkezéskor csak 3 db tojás (esetleg alacsony kalóriatartalmú zöldségek mehetnek mellé, pl paprika, paradicsom).


Olajas magvakat szabad enni (mértékkel) napközben ha éhes vagy (dió, mogyoró). Napi 30g elég.


Ha nagyon pici termetű vagy akkor is az 1000 kcal a minimum, de inkább 1200 (ha átlag magasságú férfi lennél akkor 1600 körül lenne ami alá nem kéne menni, tehát még az 1200 is nagyon nagyon kevés). Nincs az az isten hogy magas minőségű, 1200 kcalt kitevő étrenddel nem fogysz.

2021. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Te a napi etrendre válaszolva írtad ezt mind le így igen azt gondoljuk ezeket mind megeszed. Senki sem betámadni szeretett volna. Elhiszem hogy nehéz a testmozgast beillesztened. A bölcsibe menet jövést hogy oldod meg (ha nem gyalog/biciklin esetleg az is javítana rajta az heti 5 x2 alkalom oda vissza sokat segíthetne szerintem)

Az sem mindegy hogy milyen orvos mondta oké minden eügyis tud valamit az egészséges etrendrol de ezt mindenképp egy dietetikussal kell megbeszelni Ő ad valós tanácsot. (rizsből ne fehéret egyél az gyorsan felszivodik inkább egyél barna rizst, jázmin rizst). Az a tanácsom ha ennyire nehéz a napodba beilleszteni nem megoldható hogy a reggelt kezdd ezzel? Megprobalsz a kicsi előtt egy fél órával felkelni és állítasz be egy 20 perces időzítőt akkor addig tudsz hasazni 😊 kitartást

2021. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!