Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölést próbáltáto...

Időszakos böjtölést próbáltátok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

16/8as böjtölést javasolta az orvosom pcos-re. Azt mondta több tanulmány bizonyította, hogy jobb mint a 160 gramm ch diéta. Úgy érzem tudnám ezt a módszert csinálni, de egy-két dologban még van kérdésem. Tehát pl a 16 órában lehet fogyasztani kávét? Kb 1 cl tejjel, cukor nélkül. Napi 1 max 2 kávét szoktam inni.

A 8 órában mit lehet enni? Azt olvastam, hogy azt amit szeretnék, de ez tényleg így van? Pl ha megkívánok 1 lángost megehetem ebben az időszakban? Vagy rántott húst, rizzsel? Vagy lasagnát?

Nálam kb így nézne ki: 12kor ebéd, 3 órával később gyümölcs/saláta/joghurt/mandula, este 8-kor pedig vacsora. Édességet, gyors ételeket nem eszem, szinte mindent magam készítek, kenyeret (kovász, tk tönköly liszt, víz, só) is én sütöm..


2021. jan. 24. 15:43
 1/10 A kérdező kommentje:

A 8 órás időszakban pedig 1600-1700 kcal lenne a fogyasztásom. 1480 kcal az alapanyagcserém, naponta fél órát tornázom.

20 kg-t szeretnék fogyni, de nem hirtelen.

2021. jan. 24. 15:47
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Kávét lehet, tejet nem. Azért érdemes oda figyelni mit eszel,ha több kalóriát eszel a 8 órában, mint kellene, ugyanúgy hízol. 1600 jónak tűnik, de azért jobb egészséges dolgokból bevinni. Vitamin és hasonló apróságok miatt. Ha megkívánsz egy lángos edd meg, de csak egyet és ha nem muszáj ne rántva, olajban sütve edd a dolgokat. Sok sikert!
2021. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Ugyanugy kell szamolni a kaloriakat, onmagaban a bojt semmit nem er, ha a 8 ora alatt megeszel 4000 kaloriat. Ehetsz langost is, ha nagyon szeretnel, de szamold bele.

Nincs IR-ed veletlenul? Mert altalaban ez is szokott tarsulni pcos melle, viszont akkor nem ajanlott a bojt.

2021. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb (bár ebben én nem hiszek), de még hatásosabb lenne a kettőt ötvözni. Tehát 160 g ch, mellé időszakos böjt (ha bírod, és pl. nem esik le durván a vércukrod, ha pár óráig nem eszel semmit). Arra is figyelj, hogy elég fehérjét vigyél be. A lángos ilyen szempontból nem valami jó, sok ch és zsiradék, szinte semmi fehérje, rost, vitamin. De ha mondjuk csak fél lángost eszel, hozzá egy szelet húst vagy sajtot és eszel utána valami zöldséget is, akkor javíthatsz rajta. Rántott hús rizzsel (+ zöldségek), lasagna is belefér néha, gondolom, nem minden nap eszel ilyesmit.

A kávé egy korty tejjel szerintem elmegy, bár én marha éhes lennék nem sokkal utána.

2021. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"Nincs IR-ed veletlenul? Mert altalaban ez is szokott tarsulni pcos melle, viszont akkor nem ajanlott a bojt."


Pont, hogy akkor ajánlott a böjt, mivel akkor mérséklődik az inzulinszint órákig, így érzékenyebbé válnak rá a sejtek, mivel nem úsznak benne.



Kérdező, én a májam miatt kezdtem böjtölni, mivel örökletesen nem termel elég zsírbontó enzimet, ami miatt zsírosodik, az epém görcsölt, székletem olajos volt, oldalam égett, derekam fájt. Már egy éve csinálom rendesen, a széklettel van néha gondom, de egyáltalán nem olyan mértékben, mint korábban; hiszen a májamnak van elég ideje enzimeket termelni.


Kezdésként javaslom, hogy először a 12-12 órás változattal kezdj, vagyis 12 órán keresztül eszel, a maradékban nem. Aztán lehet óránként csökkenteni hozzászokás után, s akkor nem lesz szenvedés az átállás. Az, hogy mikorra állítod be az időkeretedet, egyéni döntés lehet, ahogyan a szervezetednek a legjobb.

Böjti idő alatt a tej nem jó, mert beindítja az emésztést, s az a böjt vége. Étkezési ablakban elméletileg normálisan ehetnél bármit, bármikor, de mivel neked más problémáid is vannak, ezért jó lenne, ha a cukor- és gyors CH beviteledet mérsékelnéd, amennyire csak tudod.

2021. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3as,pont azért ajánlotta a doki, amit az 5ös írt. Van ir-em, csináltam egy évig a 160 gramm ch diétát, de nem működik nálam. Igyekszem nagyon egészségesen táplálkozni, ritkán csúszik be a fent említett lángos, csak azért kérdeztem, mert azt olvastam, hogy bármit lehet enni. Természetesen nem akarok 4000 kcal-t benyomni meg lángost enni tonnaszámra 😅

Ma sikerült betartatom, ez az első nap. Tegnap este 7-kor vacsiztam, ma 11kor ettem először és csak vizet ittam a 16 órában.

Ismeritek a mio-inozitolt? Vízben oldódó por, pcos miatt iszom, ezt lehet inni a böjt ideje alatt vagy inkább a 8 órás időszakban igyam meg? Köszönöm a segítséget

2021. jan. 25. 13:49
 7/10 A kérdező kommentje:

3.napom,nagyon jól bírom 😊

Az utolsó 1 órában vagyok nagyon éhes, a 8 órás ablakban pedig szinte meg sem éhezem. Mínusz 1 kg, tudom csak víz, de én nagyon örülök neki. Egyetlen rossz a megszokott reggeli kávé hiánya, feketén nagyon rossz ízű..

2021. jan. 27. 11:28
 8/10 anonim válasza:
Hogy haladtál kérdező a diétával? Lassan 1 év eltellt! Kibírtad? Fogytál tőlle? Én is ki akarom próbálni.
2022. jan. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia

Ezt a diétát nem csinálhattam, mert terhes lettem, már 2 hónapos a babám. Terhesség alatt szerencsére csak 3 kilót híztam, így szülés után 18 kilóval vagyok könnyebb mint amikor a kérdést írtam.

2022. jan. 5. 07:11
 10/10 anonim válasza:
Gratulálok a kisbabához és a fogyáshoz is 😁
2022. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!