Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért törnek rám időnként...

Miért törnek rám időnként ekkora falásrohamok, ha egyébként rendben van a diétám?

Figyelt kérdés
Legalábbis szerintem rendben van. Heti ötször mozgok intenzíven 1-1 órát, ezeken a napokon 1800-2000 kalóriát szoktam enni. A 2 pihenőnapon pedig 1500-at. Majdnem mindennap eszem egy kis édességet, mert nem tudok lemondani róla, illetve a reggeli zabkásámat is mindig olyan édesség-jellegűre készítem, persze cukormentesen es egészséges hozzávalókból. Mégis minden héten előfordul minimum egyszer, hogy rámtör egy kínzó édességéhség, olyankor alig tudok másra koncentrálni, és egyszerűen muszáj ennem. Összevásárolok mindenfélét, már csak a szemem kívánja, de most már minden mindegy alapon tömöm magamba az édességet. Most még csak csütörtök van, és ezen a héten ez már a második ilyen napom :( Hétfőn megettem a napi keretemen túl 4 édes péksütit és egy tábla csokit, most pedig 3 tábla csokit... Nem ér így semmit a testmozgás sem, pedig nagyon leizzaszt, elfáraszt, mindig olyan jó érzésem van utána, de igy minek...:(
2021. febr. 4. 14:03
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Lassú felszívódású ch-kat eszem főleg: zab, bulgur, tk kenyér, barna rizs, zöldségek... Mikor rámtör az édesség utáni sóvárgás, na azt fedezem a gyors felszívódású ch-kkal, ami a csokiban van...de amúgy a mindennapokban egészséges ch-kat szoktam enni.
2021. febr. 4. 20:43
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok. Nekem nem használt se a sok zsír, se a króm/magnézium/cink, se a fehérje. Már nem tudok mit kitalálni. Az használ, hogy mielőtt rám tör az "édességroham", gyorsan bekapok egy rágót vagy fogat mosok. Elvileg ha van annyi lelkierőd, hogy a zabálás közben kapjál be egy mentolos rágót, akkor is működik (de ezt csak olvastam). Nekem még a motiváció jött be, 2,5 hónap alatt fogytam 10 kg-t, még hátravan 10 kg, de elakadtam. Gondoltam az edzőteremre, hogy a többiek motiválnának, de most zárva vannak, majd kipróbálom.
2021. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen "falásrohamaim" diéta alatt, amikor nagyon kívántam az édességet. A fehérjeszelet vált be nálam, édes is és laktat.
2021. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
58%

Soha ne menj boltba éhesen, és vigyél egy listát, miket kell venned, így nem fogsz éhségedben összevásárolni "mindenfélét".

Tarts otthon egészséges nasikat (pl. gyümölcsök, étcsoki, tökmag, mandula), alapanyagokat (pl. túró), amikből tudsz készíteni valami finomságot, ami belefér a diétádba (és nem eteti magát annyira, hogy nem tudod abbahagyni), így ha otthon rádtör a nasizhatnék, van mihez nyúlni. Kerüld a bolti péksütiket és az agyoncukrozott édességeket, mint a tejcsokik és édes masszával töltött étcsokik, főleg ne vegyél táblás csokit.

Nekem ezek segítettek átlendülni a kezdeti nehézségeken. Meg még az, hogy ilyen esetben ittam egy nagy bögre finom gyógyteát (1 tk mézzel vagy üresen), vagy egy kávét.

Ha az a gond, hogy nagyon éhes lettél (esetleg leesett a vércukrod), először mindig egyél rendes, sós ételt - édes dolgot max. desszertnek. Ha szükséges, emeld a fehérje- és rostbeviteledet (az olajos magvakban is sok rost van), így ritkábban fogsz megéhezni, és az éhségérzet se lesz annyira gyötrő.

Lehet, hogy neked túl kevés ennyi zsír. Esetleg emelj rajta kicsit a szénhidráttal szemben. Inkább, mint hogy csokiból vidd be menetrendszerűen azt, ami hiányzik a szervezetednek.

Ha nehezedre esik lemondani a tejcsokiról és péksütikről, tarts csalónapot, mondjuk 2-4 hetente 1x. De ilyenkor se egyél meg 3 tábla Milkát, legyen inkább csak 1, utána igyál meg egy pohár vizet.

2021. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
En zablisztes protein palacsintat tolok. 1000 fele keppen meg lehet csinalni vagy neha zerobart. De otthon is lehet csinalni barmilyen fitt deszertet vagy barmit.
2021. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nincs köze a ciklusodhoz a falási rohamoknak? Mert nekem például a menstruáció előtt MINDIG van, meg a peteérés előtt.

Különben próbáld meg kombinálni a nasit valami lassú felszívódású ch-val, pl csokis zabpehely. Vagy nekem bevált a csokis banánfagyi (fagyasztott banánt turmixoltam magtejjel, és a végén belekevertem csokireszeléket) A fagyi nagyon jól eltelít, és boldogságot hoz. :D

2021. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!