Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik el vannak hízva, azok...

Akik el vannak hízva, azok miért nem hiszik el, azokat a tanácsokat, amik csak józan paraszti ésszel is a fogyást segítik?

Figyelt kérdés

Ha leírod azt, ami 1000 helyen le van már, kalóriadeficit, mozgás stb. azt lepontozzák. Pirulát keresnek, fogyasztóteát, fogyasztó ételeket. Ha ennyire szeretnének lefogyni, miért nem néznek rá szakcikkekre, ahol ezek a dolgok ki vannak fejtve, le van írva az emberi test működése, mindenki számára érthető módon.

Én is kövér voltam, simán lefogytam 30 kilót minden csodabogyó nélkül, kalóriadeficitben voltam és sportoltam, külső segítség nélkül. Elolvastam, megértettem, alkalmaztam, aztán jöttek az eredmények.



2021. febr. 17. 06:08
1 2
 1/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
29%
Nem hiszem, hogy nem hiszik el, inkább csak nem az volt a kérdés.
2021. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez jó kérdés! Sokat gondolkozok ezen.

Én is tapasztaltam. Engem is lepontoztak sokszor, mert megirtam, hogy biztos befigyelt egy kis csokoládé napvegen, mikor rinyalt a kérdező, hogy semmi nem segít, semmilyen fogyokura.


Valaszolva talán egyszerűbb bogyókhoz, shakekhez "egeszseges chips" ekhez nyúlni, ami, gyora fogyast ígér , mint kitartóan dietazni több hónapig.

Önmagában nehéz a motivációt fenntartani, régi szokasokat elhagyni es életmódot változtatni. Maguknak sem valjak be, hogy "csalnak" a diétával és ez a legfőbb ok szerintem.

Kis elert siker(pár kg fogyas) utan jár a jutalom - egy egész 16szeletes tortaval😂

Illetve ugy veszem észre, hogy a környezet is elég keményen szabotal. A család, jó baratok. "oh ugyan már, edd meg nyugodtan ezt a kis bejglit, cupakos zsíros szeletket tesztaval, krumplival. Ettől nem megy tönkre a fogyokura. Jól nézel már ki, nem is vagy kövér minek fogyozni?! “

2021. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1#-es milyen kérdés nem volt az? Itt most pontosan arról van szó, amit a 2#-es válaszoló kifejtett.
2021. febr. 17. 06:56
 4/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
89%

Amikor pirulát keres egy fogyis, akkor nem arra kíváncsi, hogy hány maratont kell lefutnia, hanem hogy kinek melyik pirula vált be. Ha ennek ellenére azt írod, hogy ne pirulát vegyen, hanem egyen kevesebbet, akkor persze, hogy lepontoznak, mert nem az volt a kérdés.


Érted?

2021. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem azért mert gyorsan akarnak sokat fogyni. A mozgás és az egészseges táplálkozás megerőltető nekik és sokáig tart ahhoz meg akarat kell. Valószínűleg van akinek nincs motivációja így a legegyszerűbb megoldást keresi és ezt a pirulától várja. Egy részük biztos hogy nagyon lusta, és saját magából se képes kinézni hogy képes lefogyni ez viszont nettó hülyeség mert ha képes volt elhízni képes lesz lefogyni is. Meg ugye sokan úgy vannak vele akik nagyobb plusszal rendelkeznek hogy Úristen egy év mire lemegy aminek le kell...de abba nem gondol bele hogy évek kellettek ahhoz hogy idáig jusson... Ahhoz képest az egy év nem sok.


Én 80kg-t fogytam 2 év alatt tudom miről beszélek. Nekem elegem lett a börtönből a sok betegségből amit elkaphatok. Úgy fogtam fel hogy így is úgy is telik az idő.... Ez az év úgy is eltelik akkor ne úgy teljen el hogy megint felszedek X kilót azzal az élet móddal hanem úgy hogy leadjam. Eleve sok embernél fejben van hatalmas gond és rengeteg a testkép zavaros...

2021. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4-es, én ezt értem, de senki nem beszél maratonról. Nyilván senkinek nem válnak be a pirulák, de ez már sok kövér embernek alternatív valóság. Ilyen válaszokat olvasok: válts életmódot, állitsd be rendesen a diétádat, mozogj többet stb, ezek rendre le vannak húzva. Volt itt egy kis fiatal, jó dagi lány, rendre azt szajkózta, hogy de ő nem akar a kalóriaszámlálással, meg a diétával bajlódni, nem szeretne. Aki megírta frankót, hogy akkor dagadt maradsz, azt mind lehúzták.
2021. febr. 17. 07:24
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen ez a mai világ, mindenki a lehető leggyorsabban, a legkisebb anyagi és energia ráfordítással akar a lehető legtöbbet elérni.
2021. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

2 mennyire igaz amit írsz

Magamra ismertem.

Jutalmazás kis túlzás de igaz a 16 szeletes torta, a család mindenképp igaz és a megszokás is. Jó így leírva látni és a legközelebbi jutalmazásnál eszembe fogsz jutni és csak azért sem lesz torta.

2021. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as, köszi a hozzászólást!
2021. febr. 17. 10:24
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sokszor az is probléma, hogy rengetegen nem tudják elfogadni azt, hogy mindenki szervezete és mindenki személye más és nem biztos, hogy mindenkinek ugyanarra a módszerre van szüksége, mindenkinek ugyanaz válik be, mindenkinek ugyanaz a hosszú távon is fenntartható életmód stb. Ha végignézed itt a kérdéseket, akkor a legtöbb tanács vagy valami általános "szakmai" tényekből próbál építkezni (mint a "ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz, akkor fogysz", "ez 70%-ban az étkezésen múlik és csak 30% a sport) vagy pedig saját tapasztalatokból (pl. "én X kilót fogytam úgy, hogy mindent ettem csak mértékkel/hogy fele adagot ettem/hogy kalóriát számoltam/hogy sportoltam/hogy elhagytam a lisztet és a cukrot" stb.) és a legtöbb esetben teljességgel figyelmen kívül hagyják az egyéni tényezőket. Valamint ebben a kategóriában különösen heves indulatok szoktak elszabadulni és olyankor jönnek a mindenféle szitkozódások, a "bezzeg én", a lusta vagy és magadnak is hazudsz és a hasonlók, ami pedig megint minden csak nem hasznos. Ha neked valami nem válik be és nem bizonyul hatásosnak, akkor sokszor egyből az lesz a konklúzió, hogy rosszul csinálod, nem figyelsz oda, csalsz, mellézabálsz, lusta vagy stb., illetve több sikertelen próbálkozás után már az ember kezd egyre kétségbeesetté válni és el tudom képzelni, hogy számukra már tényleg max. valami "csodaszer" jelenthet reményt. Nyilván nem az lesz a megoldás, de a motivációt valahol megértem.

Én személy szerint rengeteg időt csesztem el azzal, hogy azt gondoltam, hogy márpedig nálam is mindenképpen be kell válnia a klasszikus módszereknek és elsősorban az étrendemen kell változtatni, mégpedig kalóriát kell számolni. Egy dekát nem fogytam soha egészen addig, amíg el nem mentem orvoshoz és dietetikushoz, illetve el nem kezdtem aktívan sportolni. Miközben más (mert a családból többekkel együtt váltottunk életmódot a családban) vígan fogyott úgy is, hogy bármit evett a megadott kalória keretén belül és nem sportolt semmit.

2021. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!