Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam újra motivál...

Hogy tudnám magam újra motiválni a mozgásra?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Úgy 15 évesen kezdtem elég keményen edzeni, de a gyenge csuklóm miatt muszáj volt abbahagyni. Akkor úgy 2 évig edzettem. Buta voltam, tudtam, hogy gyenge, de megerőltettem. Egy ideig használni sem tudtam. Egy évvel később megint elkezdtem edzeni, de már nem érdekelt úgy, mint azelőtt, szóval abba is hagytam fél év után. Most már szinte egy elhízott disznó vagyok, de nem találok motivációt. Pedig sokkal jobb volt minden mikor fit voltam. Jókat aludtam, jobb volt a kedvem és sokkal türelmesebb voltam. Ha valaki volt hasonló helyzetben, titeket mi motivált, hogy elkezdjétek?

2021. febr. 23. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Úgy hogy fölkelsz és nekiállsz edzeni, és nem leszel lusta dög
2021. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd magad körbe olyan emberekkel, akik motiválnak, előre húznak téged. Pl: én mikor lementem a terembe összeismerkedtem emberekkel. Mostmár együtt futunk, motiváljuk egymást. Látom hogy milyen lelkesen mozognak, jól esznek, és akkor már nekem is csak azért is megjön a kedvem hozzá, meg hát nem akarok lemaradni hozzájuk képest:)
2021. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Állíts be sok kis megugorható célt, amit nem gond túlteljesíteni. Eleinte elégedj meg azzal, hogy épp csak túltolod a célon! A rendszeresség és a következetesség a fontos, tehát minden áldott nap, ugyanakkor, ugyanannak a cselekvéssornak a megfelelő pontján mondjuk van egy öt perc melegítés, tíz perc gyakorlatozás. Nem baj, ha jut legalább félóra az egészre :) De érted, ha 15 perc megvolt, akkor már megvan a napi. Igen, ilyen gyagya az ember, hogy így már csinálja, mint a kisangyal.
2021. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó is lesz az a minimális sikerélmény is :D Köszi!
2021. febr. 23. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

“Az emberek gyakran mondják, hogy a motiváció nem tart sokáig. Nos, a fürdés sem… Ezért kell naponta megmártózni benne.” - Zig Ziglar


https://www.youtube.com/watch?v=1AxfngYBCDo - Rendszeresen nézek ilyen videókat. Másnap reggel meg már ott vagyok a teremben, hogy hajoljon az a fene rúd. Sokáig ugyan az voltam mint te, belekezdtem a sportba mindig másba, mert mindig beleuntam(o. bicaj, Súlyemelés, futás, simán kondi.) De nálam az erőemelés hozta meg az áttörést és minden percét élvezem, alig várom a következő edzést... csak az a fránya pihenés. Találd meg a te sportod ;)

2021. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!