Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtről mi a tapaszt...

Időszakos böjtről mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálnám a 16:8-at kezdésnek, de kicsit tartok tőle. Eddig a csapból is az folyt, hogy reggelizzek, meg napi 5x egyek... amúgy fogyni szeretnék, egészségesen, életmódváltással. Ehhez a kaja, edzés már megvan, csak a böjt izgatja a fantáziám még ezekhez kiegészítésnek.

2021. márc. 15. 20:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
53%
Egyik barátnőm konkrétan rendes étkezési zavarral küzd. Szerintem ha mentálisan vannak gondjaid, semmiképpen ne kezdj bele mert járhatsz te is így. Csak óvatosan ezzel. Amint elkezdesz bűntudatot érezni az miatt hogy eszel amikor a böjt szerint nem kellene, akkor hagyd abba.
2021. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
28%

Fogalmam sincs mi az a 16:8 de én 17 óráig nem ettem, az volt a max mert olyan lelkiállapotban voltam. És pont azért csináltam mert le akartam lassítani az anyagcserém mert vékony vagyok és már megelégeltem, hogy eszek mint az állat és gebe vagyok.

Először bosszantó érzés, ingerlékeny az ember, szűkül a gyomrod és egyre jobban nem érzed az éhséget.

2021. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A 16:8 csak annyi, hogy 16 óráig nem eszel csak iszol, majd ami kaja jutna egy napra azt a fennmaradó 8 órás időablakban fogyaszthatod el. Mondjuk kora este vacsorázol, alszol, aztán másnap kihagyod a reggelit és csak ebédelsz.


Tudtommal nincsenek mentális bajaim, sőt, igencsak szeretek enni sajnos.

2021. márc. 15. 21:37
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Ezeknek nincsen semmi értelmük. Egészségesen kell enni, akkor nincs szükség ilyenekre.
2021. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol en tinikoromtol kezdve igy eltem, csak nem adtam neki nevet es soha nem voltam nagyon vekony :D

Nem szerettem reggelizni, del korul volt mindig az elso etkezesem, 8 utan mar nem eszek.

Tehat nyilvanvaloan kaloriadeficit kell hozza, csak ugy nem mukodik. Nem tudom, hogy van-e valami jotekony hatasa azt leszamitva, hogy nem kell reggelit csomagolni, ha az ebed az elso etkezesed. De lehet ugy is csinalni, hogy mindent egy picit eltolsz, tehat megeszed a reggelid, de mondjuk delben, szoval siman kijon az 5 etkezes is 8 ora alatt, ha valakinek arra van igenye. En 3x szoktam enni egy nap max.

2021. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5 igen ezt tinikoromban én is így nyomtam és nagy hatása valóban nem volt :D


igazából nem is a csodát várom tőle, a fogyást, formálódást a kalóriadeficitnek és edzésnek kéne meghoznia, ezt inkább kiegészítésnek gondolnám. Meg nagy nasser vagyok és arra gondoltam, hogy ilyen "szigorú" kajamentes időszakban kevésbé csábulok el és töröm meg a böjtöt. De azért nagyon megszívatni se akarom magam, éhezni meg végképp nem.


Linkelek egy cikket róla, nekem ez alapján megtetszett, ha érdekel olvassátok el.


[link]

2021. márc. 15. 22:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tényleg így álsz hozzá, csak ajánlati tudom. Nagyon jól látod, hogy nem csodamódszer, de segíthet.


Véleményem és tapasztalatom szerint az időszakos böjtnek praktikussági előnyei vannak. Próbáld ki mindenképpen és ha beválik akkor tök jó, ha nem akkor hagyd rá.


Hosszabb ideig egyáltalán nem enni sokaknak ezerszer könnyebb, mint 5x félig jóllakni. A nassolás ellen meg aztán még ideálisabb. Nem beszélve arról, hogy az, hogy az emberek jó része ha nem eszik 2-3 óránként, akkor már minden baja van, fáj a feje stb. (nem ítélkezve írom, régen én is ilyen voltam) ez nem természetes, és egy ilyen böjt segíthet ezen az úgymond kajafüggőségen.


De annyit még tanácsolnék, hogy ne feszülj rá az intervallumokra, hogy pl nézegeted az órádat, hogy legyen már kereken kettő óra pl, hogy ehess. Ha 1-2 óra plusz minusz van az nem okoz gondot, szabd személyre, kísérletezd ki, hogy mi a legjobb.

2021. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs, de én biztosan nem bírnám, mert reggelizés nélkül hajlamos vagyok rosszul lenni, este pedig ha lefekvés előtt 4-5 órával eszem utoljára, aludni sem tudok az éhségtől :D Amúgy azt mondják, minden módszer lényege a kalóriadeficitben való étkezés, szóval nem attól fogysz, ha 8 óráig eszel és 16 óráig nem, hanem attól ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elégetsz a nap folyamán.

Persze nyugodtan kipróbálhatod, legfeljebb ha nem megy abbahagyod. :D

2021. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Személyszerint nem bírnám mert reggelivel és kávéval indul a nap. De nem is hiszem hogy ez rendesen tartható egész életedben, azért a legtöbb ember délelőtt dolgozik nagyobb részben/vagy legalább félig és ahhoz kell az energia. Meg aki ezt csinálja az ritkán sem megy el egy-egy reggelizős, ebédelős programra? 8 óra alatt megenni 1500 kcalt is tömény szerintem, edzést abban a 8 órában nem lehet így csinálni, előtte meg energia nem lenne rá, utána meg emésztés miatt nem.

Megértem ha nem megy az 5 étkezés, szerintem az sem tartható munka meg minden mellett. De a 3 jó, jól is lehet vele lakni (ha az 1500-at hozzuk példának akkor 400-600-500 elosztásban) energiát is ad, de eltelik 5-6 óra étkezések között, ami így nem csak az emésztésről szól.

2021. márc. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fogyókúrás módszer. Kezdésnek 12/12-vel indíts, majd később (hónapok) 1-1 órával rövidítsd az étkezési ablakot.

IR-eseknek jó, mert így rövidebb ideig úsznak a sejtek inzulinban, emiatt érzékenyebbek lesznek rá.

Én azért kezdtem bele, mert örökletesen rossz a zsíremésztésem, emiatt görcsölt, húzódott az epém, néha égett az oldalam, beleim sem voltak a legjobb állapotban. Most sokáig nem eszem, így a testemnek van ideje megfelelő mennyiségű enzimet előállítani.


Nem szabad így étkezniük:

Soványoknak, 1-típusú diabéteszeseknek, táplálkozási zavarosoknak (gyógyultaknak se), felszívódási problémákkal küzdőknek, terheseknek, ill. akik olyan gyógyszert szednek, amihez enni kell.

2021. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!