Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok egy keveset,...

Fogyni akarok egy keveset, szerintetek ez a kalória bevitel így jó lesz?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 170cm, 58kg. Rockyzok (tánc) szóval a lábaim, karjaim, hátam is elég izmos ezért is nem nagyon érdekel hogy hány kg vagyok mert tudom hogy az izom nehezebb mint a zsír. Mások azt mondták, hogy ez a testsúly ilyen magassághoz jó ahoz képest hogy milyen izmos vagyok. Csakhogy nekem nem a súllyal van a gond. Nem feltűnő de én magamon észreveszem, hogy van felesleg a hasamon a fenekem és talán egy pici a combombon is. Ami így ruhába nem látszik nagyon, de engem eléggé zavar. Szóval csak le akartam írni így az előzményeket. Kiszámoltam és az jött ki, hogy 1900 kalóriára van szükségem egy nap úgy hogy most online oktatásba vagyok és szinte ülnöm kell végig és csak néha sétálgatok kicsit a házban. Azt írták, hogy ehez a kalóriaszüksgélethez képest -500 kalóriát kell bevinni a fogyáshoz. Tehát nekem ez napi 1400 kalória. Az lenne a kérdésem hogyha én valamelyik nap végzek kardio edzést ami 400 kalóriát éget el akkor az aznapi kalóriabevitelemnek a fogyáshoz 1800-nak kéne lennie? Bocs lehet hülyeséget kérdezek de nem vagyok otthon a témában úgyhogy légyszi ne szóljatok le. De amúgy tudom hogyha csak kardiot csinálok akkor az izmaim leépülnek szóval én úgy terveztem, hogy egyik nap ez a kardio másik nap meg erősítenék. Meg nyilván arra is figyelek, hogy több zöldség, gyümölcs legyen így az étrendben. Chipset, csokit, mekit meg ilyesmiket nem ettem szinte soha már régebben se inkább a házi sütiket, ételeket, amiket anyukám csinál. Még azt akartam hozzátenni, hogy nem akarok "egészségtelenül" fogyni, tehát, hogy rövid idő alatt sokat, tudom, hogy ehez idő kell, csak azért nyilván jó pár hét után azért jó lenne változást látni, mert az azért motiváló lenne.

Sok oldalt átolvastam és próbáltam azok szerint így összeállítani ezt az egészet, de nagyon örülnék, ha esetleg leírnátok, hogy szerintetek mit kéne máshogy csinálni és mi jó, mert tényleg nem nagyon tudok semmit erről a témáról elég új nekem... Úgyhogy légyszi még ha hülyeségeket is írtam akkor se szóljatok le.



2021. márc. 19. 18:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy ez milyen hosszú lett bocsi😅
2021. márc. 19. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy egy bölcs mondás tartja, inkább hosszú legyen, mint rövid. :D


Na de viccen kívül. Úgy tűnik tényleg utánanéztél a dolgoknak és az jó, hogy megvan a kalóriaigány. Viszont amit javasoltak, hogy -500 az túl sok elsőre. A helyedven először csak 250-el csökkenteném és úgy is fogyni fogsz már, lassabban, de az nagyrészt zsírből megy le. Ha egyből 500-al csökkented, akkor izomból is több fog lemenni, nem beszélve arról, hogy erőtlen leszel egy ilyen drasztikus csökkentés után.

Ha edzést végzel, akkor nyílván kompenzálni kell a számokat, tehát ha 400 kalóriát égetsz el az edzéssel, akkor növelni kell a kalóriabevitelt is ekkora mértékkel.

Magyarul 1900 az alap szükséglet, ahhoz jön 400, így 2300. Érdemes először 2000-2100-ra vinni a bevitelt, pár hét után látnni fogod, hogy elég-e, ha nem csökkentesz tovább 200-al.

Főként a szénhidrátbevitelt vedd vissza, fehérje és zsír maradhat. Ahogy írtad az egészséges táplálkozást tarts be és menni fog.

Fenék és combra pedig a 2 legjobb gyakszi a guggolás és a kitörés, amiket otthon is tudsz csinálni.

2021. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Szóval mint írtad jobb lenne, ha -250 lenne először és akkor így a bevitel 2000 körül lenne. Viszont az utóbbi pár napban kipróbáltam ezt a kb. 1400 kalóriát, amihez ugye az edzés még +400 tehát 1800 így és teljesen jól éreztem magam egyáltalán nem voltam úgy, hogy éheznék, nem éreztem magam gyengének, sőt szerintem még jobban is éreztem magam. Igazából annyiból állt, hogy ebéd után elhagytam a desszerteket (mert máskor ebéd után is ettem meg uzsonnára is) ha nem fért bele vagy csak szimplán lassabban ettem és nem ettem tele magam, de azért mégis jó érzés volt. Vacsorára inkább ilyeneket ettem, hogy pl. Tojás. Szóval azt akarom mondani, hogy nekem ez így teljesen betartható volt hosszú távon is simán menne, mert tényleg csak ilyen apró dolgokra kellett odafigyelni. Tehát semmi drasztikus csökkentés nem volt, amitől rosszul érezném magam vagy ilyesmi. Szóval így ezek után is szerinted inkább az lenne a jobb ha 2000 kalóriát vinnék be?

Egyébként még kihagytam, hogy próbálok napi minimum 2 liter vizet meginni.

Még az lenne a kérdésem, hogy az jó, ha egyik nap ezt a 400 kalóriás kardiot csinálom másik nap meg inkább erősítek?

2021. márc. 19. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez csak egy javaslat volt, ha neked beválik ez a fajta csökkentés, akkor csináld így. Én személy szerint 3200 kalóriát vittem be és onnét mentem le fokozatosan 2800-2500-2200 és végül 2000-re. Nyílván egyénenként is más a helyzet és eltérő a nemünk is, egy pasin jóval több izomzat van és ezért is kezdek kisebb csökkentéssel, hogy minimalizáljam az izomvesztést diéta alatt.


Teljesen jó a felosztás. Lehet kombinálni is akár, annyi hogy ha erősítesz és kardiózol is azonos napon, akkor célszerű az utóbbival befejezni.


Amúgy meg hajrá, pasiként mindig öröm formás idomokat látni. :D

2021. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engedjük már el ezt a "szénhidrát rossz, csökkentsük, de a zsír maradhat" baromságot. Ne a Schobert Norbi legyen a példa.


A lényeg, hogy kerüld a feldolgozott ételeket, cukrot, fehérlisztet, olajat. Egyél sok tk gabonát, zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyest.

2021. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!