Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 11 és fél éves lányomról...

A 11 és fél éves lányomról lenne szó?

Figyelt kérdés
Szóval a lányom kitalálta, hogy fogyókúrázni akar, merthogy ő (szerinte) kövér. Ugye 11 és fél éves, én nem engedem neki, hogy ezt csinálja. 147 cm és 39 kiló, szerintem egyáltalán nem kövér. Amúgy az alakja teljesen rendben van.Szerintetek ez normális? A súlya normális ugye? Mert ha az nem normális, akkor az edzést megengedem neki. Remélem érthetően írtam le.
2021. ápr. 7. 10:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
86%

esetleg egy mélyebb beszélgetés lehet segítene neki, hogy rájöjjetek, miért is kezdett el ezeken gondolkodni pontosan.

biztos van valami alapja, egy 11 éves lány ritkán gondolkodik kalóriákon meg a fogyáson...

minden jót és sok sikert :)

2021. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Oké, a futást azt majd csak kicsit később fogom/fogjuk elkezdeni, mert most voltam nemrég (1 hónapja) kovidos, és még nem lenne túl jó megerőltetni a tüdőmet :)
2021. ápr. 7. 12:01
 13/29 A kérdező kommentje:
#11, beszélgettem vele, azt mondta, hogy ő szerinte nem vékony, és ezért szeretne fogyni,de leginkább a combjáról...
2021. ápr. 7. 12:03
 14/29 anonim ***** válasza:
81%

Itt az alkalom, szülőként a te felelősséged megtanítani neki, hogy fogyni nem fogyókúrákkal kell, hanem egészséges életmóddal étrend+ mozgás. Sok zöldség, tojás, húsok, tejtermékek, olajos magvak, teljes értékű gabonafélék. Kerülve a feldolgozott, finomított, fehérlisztes cukros szemetet.

Ha ezeket gyerekként megtanulja, nem lesz problémája felnőttként sem a súlyával.

Neki nincs szüksége fogyásra. Rendszeres mozgás, sport pedig az egészség része. Nem " megengedni" kell, mintha valami rossz dolog lenne, amit mégis engedéllyezel, hanem támogatni és ösztönözni.

2021. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%

11es vagyok


biztos valahonnan szedte ezt a gondolatot, hogy nagy a combja, lehet valamilyen celebtől, vagy az osztálytársaktól, a mai világban annyi női ideál képet lát az ember már kiskora óta, hogy könnyű elhinni magadról, hogy nem vagy olyan, ezért le kell fogynod stb...

még nagyon fiatal, hogy ezekkel foglalkozzon, és az élet sokkal több, mint ez a kérdés :) ezt kell benne erősíteni, vagy ti, vagy a barátai, vagy egy szakember, ha oda kerül a dolog

2021. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ezzel a nagyon vékony lány barátnőjével versenyeznek, és akkor ez az őrület is attól a csajtól ered. A lányod elfogadja azt a lányt tekintélyszemélynek, és példaképül tette.
2021. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
#16, biztos,hogy nem versenyeznek, az a kiscsaj nagyon rendes, én nagyon bírom.
2021. ápr. 7. 12:25
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
Márpedig egy 11 évesnek ez csak tekintélyszemélytől jut eszébe. Volt osztálytársnőm lánya kis híján belehalt az anorexiába.
2021. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Persze futni vidd el magaddal, jó kis program lesz kettőtöknek, viszont az étkezésére figyelj, és erősítsétek benne, hogy nincs semmi baj az alakjával, persze ha tényleg így van (márpedig gondolom a méretei alapján, hogy így van).
2021. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy az egészséges életmóddal semmi baj nincs, sőt támogatod is. De még nagyon fiatal, rengeteget fog változni. Most jön a kamaszkor, ahol a kilók felugrálnak (popsira, mellre), picit formásodik, sokaknál van olyan hogy felszed többet majd hozzá nő (nekem ez volt). Meg így az egész pubertásról beszélgessetek.
2021. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!