Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 11 és fél éves lányomról...

A 11 és fél éves lányomról lenne szó?

Figyelt kérdés
Szóval a lányom kitalálta, hogy fogyókúrázni akar, merthogy ő (szerinte) kövér. Ugye 11 és fél éves, én nem engedem neki, hogy ezt csinálja. 147 cm és 39 kiló, szerintem egyáltalán nem kövér. Amúgy az alakja teljesen rendben van.Szerintetek ez normális? A súlya normális ugye? Mert ha az nem normális, akkor az edzést megengedem neki. Remélem érthetően írtam le.
2021. ápr. 7. 10:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%
Nem kövér, de ne tiltsd neki a fogyókúrát. Inkább irasd be sportolni, segíts neki kitalálni egy egésséges étrendet. A fogyókúra nem csak a koplalást jelentheti.
2021. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm! Szerintem meggyőztem, remélem minden rendben lesz
2021. ápr. 7. 16:14
 23/29 anonim ***** válasza:
90%

Pszichológus mindenképpen kellene, mert ebből később komoly gondok lesznek. Táplálkozási zavarokra specializálódott gyermekpszichológust keress.


Elképzelhető, hogy a lányod pont abban látja az értékét, hogy ő a legvékonyabb az osztályban, s ennek elvesztésétől fél.

Sorozatokban, filmekben, könyvekben nagyon gyakori, hogy a női szereplők fogyóznak, a testsúlyukon és kinézetükön problémáznak, s ez a tartalomfogyasztók agyába is beeszi magát, s egyre többet gondolnak ők is ilyesmire. Ha osztálytársat, barátnőt csúfolnak ilyennel, vagy ők beszélnek ilyen problémáikról, ez a hatás szintén érvényesül; de akkor is, ha a vékonysága miatt kap bókokat, elismerést.

2021. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
22%
#23 azért én egyből nem rohannék pszichológushoz. én is átestem ezen, panaszkodtam hogy szétfolynak a combjaim ha leülök (mert kinek nem, ugye, de ezt a gyerekfejem nem fogta fel), koplaltam, mégis kinőttem. nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2021. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
85%

24-es, egyik barátnőm és én is majdnem belehaltunk a "vastagok a combjaim" krízisbe, a barátnőm 14 évesen, én 32 évesen.


Szóval igenis menjen el a kislány pszichológushoz, mert rengeteg étkezési zavar kora kamaszkorban kezdődik, és a szülő pont csak legyint rá, mert "kicsi még hozzá".

Hát nem kicsi, elég egy vékony barátnő, ideál és kész a baj.


Kérdező: figyeld az evését. Ne szólj be neki, de figyelj rá oda, hogy nem hagy-e ki étkezést (ilyen-olyan kamuindokkal), nem rejti-e el az ételt (én mindig zsebes ruhákban jártam meg a bugyimba dugtam), ilyesmik.


És ha elkezd fogyni, akkor tényleg cselekedj, de várd meg, míg 30 kg-s lesz.

2021. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
63%
*ne várd meg
2021. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. ápr. 9. 09:51
 28/29 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen 152 cm voltam, 28 kg, és én is fogyókúráztam. Most 16 éves vagyok, 162 cm és 40 kg.
2021. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

#8 Kólát? Komolyan? 18 éves kor alatt? Én csak 18 fölött ihattam, de szerintem minden normális ember.

Amúgy szerintem dagadt a gyerek, a 28. válaszban leírt adatok a normálisak, de még onnan is lehet fogyni.

2021. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!