Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan egyek mértékkel?

Hogyan egyek mértékkel?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nem nagyon tudok mértéket tartani az édességevésben. Délutánig jól megy a kalóriaszámolás, de aztán (főleg vacsi után) mintha bekattanna valami a fejemben, és befalok egy csomó édességet. Még azelőtt tudatosodik bennem, hogy ezt nem kéne, hogy elkezdeném, de nem érdekel.

Régebben gondolom a motivációm jó volt, de ma már hiába gondolok egész nap/a falás előtt bármire, nem használ.

Próbáltam étrendkiegészítőket, cinket, krómot, sok-kevés szénhidrátot-zsírt, hogy egyáltalán nem eszek édességet, hogy minden nap kicsi édességet eszek, vizet, rágót stb. Mindig van itthon édesség, mert nem egyedül lakok. De ha rám jön a roham, akkor simán elmegyek a boltba egy rakat édességért.

Nem tudom, hogy mit csináljak. Valakinek valami tanács?



2021. ápr. 16. 08:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
41%

Ez a fajta függőséget nagy valószínűséggel felborult bélflóra okozza. A finomított szénhidrátot jellemzően az élesztőgombák és társbaktériumaik kívánják, és rá tudnak venni arra, hogy meg is edd ezeket. Az akaraterő sokszor csődöt mond ellenük. (Ezeknek az állításoknak számos forrásból, kutatásokból utána tudsz nézni, nem én találtam ki.)

A jó hír az, hogy ez leküzdhető a következő módon:

- egy ideig (legalább 2 hét) ki kell iktatni a finomított szénhidrátokat (cukor, bármilyen gabonaliszt, étkezési keményítő) és a tejet/tejszínt, még hatásosabb, ha ezalatt az édes gyümölcsöket és a magasabb keményítőtartalmú élelmiszereket is kerülöd (krumpli, kukorica, egyéb gabonák) - így a túlszaporodott mikroorganizmusok nem kapnak enni, létszámuk napról napra csökken

- gyógyteák ivása (borsmenta, gyömbér, kamilla, kakukkfű, cickafark), lehetőleg üresen, vagy minimális mézzel - ezek is segítenek megtizedelni a "rossz bacikat", jót tesznek az emésztésnek is

- probiotikum szedése, probiotikus ételek, pl. házi savanyú káposzta, natúr joghurt, kefir fogyasztása

- emellett érdemes húslevest is enni (nem muszáj), mivel a leve jó hatással van a vékonybélre - lehet benne bőrös, csontos hús, leveszöldségek (zeller nagyon jó!), hagyma, fokhagyma, bors, egyéb fűszerek

Nekem bevált ez a módszer. Olyankor kezdd el, amikor otthon vagy pár napig, mert az eleje cudar lesz (nekem ez a szakasz 2-3 napig tartott). Az első hétre kérd a családod támogatását, mert egyrészt ingerült leszel (ezt is a bacik okozzák), álmos lehetsz és fejfájós, másrészt erre az időre tüntessétek el otthonról a kísértést okozó ételeket (vagy zárják el és ne előtted egyék).

Ha már érzed, hogy nem kívánod beteges módon ezeket az ételeket, lassan visszavezetheted azokat, amik egészségesnek mondhatók (pl. gyümölcsök, főtt gabonák, pl. zab, barna rizs, hajdina). A finomított szénhidrátoktól inkább tartsd magad távol minél hosszabb ideig.

A módszer általam tapasztalt jó hatásairól kisregényt tudnék írni, de inkább nem teszem, majd megtapasztalod.

2021. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Lelkileg rendben vagy? Mert az elfojtás és a stressz is megmutatkozhat így, ez igaz a cigire is. Nem volt jutalom vagy nyugtatás gyerekkorodban az édesség? Szoktál szorongani pl. ki mit gondol rólad, megfelelő lesz-e a munkád, be fognak-e szólni stb. Esetleg mindig csinálnod kell valamit, mert ha pihensz, akkor haszontalan vagy?
2021. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon hasznosak voltak a válaszok! Lelkileg rendben vagyok. Megvilágosodtam, hogy ez függőség (amire lecseréltem a cigit), úgyhogy most ebben a témában olvasok. Még az is lehet, hogy majd elmegyek egy pszichológushoz emiatt.
2021. ápr. 17. 05:58
 24/24 anonim ***** válasza:
Én is szerettem nassolgatni,hidd el nem lesz jó vége. 101,8-at mutatott a mérleg (173cmhez,de ahhoz is sok) mire azt mondtam na ezt már nem. Nehéz volt az eleje,de akaraterő kérdése. 3 hónapja fogyózom,12kg már lement és 2 számmal kisebb farmert vehettem. Egyrészt nem veszek nasit csak a gyerekeknek,azt pedig igyekszem megállni,hogy abba ne egyek bele. Első hónapban még ettem ezt azt,de szigorúan kcal kereten belül,pl 30g chipset,vagy 30g csokis müzlit,vagy mondjuk 3db kis banános csokit. Aznap akkor a többi étkezést úgy alakítottam,hogy bele férjen. Ahogy telt az idő,úgy lettem egyre kevésbé édes szájubb,igazából el fogsz szokni a cukortól,így már egy csoki nem is fog olyan jól esni mert túl gejnek érzed majd :) most már édeset nem eszek emiatt,pár szem (4-5max) chipset kapok be a gyerekekéből max,arra gondolok nem éri meg azt a kalóriát. El kell foglalnod magad,hogy ne gondolj rá, nagytakarítás,ablakpucolás,olvasás,séta stb...én pl konyhát kamrát szortíroztam stb,hogy ne azon kattogjak az elején, aztán ahogy telik az idő könnyebb lesz,főleg ha látod az eredményét.
2021. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!