Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi egyszer eszem, de akkor...

Evvc.lkh kérdése:

Napi egyszer eszem, de akkor sokat. Ez jó?

Figyelt kérdés

Napi 1x maximzm 2x szoktam enni. Folyton rohanok, nincs időm megállni. Áltálában ebédre vagy vacsorára ülök le és eszem meg egy rendes nagyobb étkezést, egyébként a nap folyamán, csak kávét iszom (2-3-at) vagy bekapok valami apróságot.

Kb 1800-2000 kcalt eszem/nap (egyébként nem számolom, csak néhányszor kiszámoltam kíváncsiságból hogy mégis mennyi)

Nem sokat mozgok, inkább csak jövök-megyek, bár általában autóval/busszal.

Szeretnék fogyni, bár nem ez most az elsődleges, inkább csak az a kérdésem, hogy jó ez az egész, vagy káros lehet, hogy nem többször eszem kevesebbet? Előre is köszi

168cm/60kg

28l



2021. máj. 22. 09:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem pont hogy jó, akkor lenne az igazi, ha a két étkezés között csak vizet/kávet/teat fogyasztanál.


Semmi értelme napi 5-6x enni. A vércukorszint pont akkor nem ingadozik amikor nem zabálsz 2-3 óránként valamit, főleg olyan szemét dolgokat mint a műzliszelet és egyéb "egészséges snack-ek".

Az én filozófiám, minek egyek amikor nem vagyok igazán éhes, és még csak jól sem lakhatok igazán?!

Ezért én napi 1x étkezem, de akkor bőségesen, nagy adagokban.

2021. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Ezzel a módszerrel rövidtávon lehet fogyni, de hosszútávon csak kiéhezteted a szervezeted vele, mivel egy étkezés alatt nem tud felszívódni annyi tápanyag, mint ha el van osztva részletekben és nyilván többféle étel is belekerül. Barátnőm csinálta "one meal one day"-t, ugyan fogyott de fáradt lett, vashiányos, meg mindenféle vitaminhánnyal küzködött a haja hullott, körmei betöredeztek.

Ha fogyni akarsz egyél rostokban gazdag ételeket pl. cukkíni, karfiol, zöldbab, padlizsán, csicseriborsó, fehérjet: pl főtt tojást, sima joghurtot, steaket, csirkemellet, halat, cukrot kerüld messzire, feldolgozott péksüteményeket, fehér kenyeret is, ha kívánod az édeset 2-3 szem datolyát megeszel naponta az pont jó vagy gránátalmát, meggyet, fermentált savanyúságokat, pl. kovászos uborka, savanyú káposzta is nagyon egészséges.

2021. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem napi egyszeri étkezéssel is be lehet vinni minden tápanyagot, felszìvódni ugyanúgy felszìvódik!

Előélel+Leves+Főétel, zöldségekkel+gyümölcs, egy nagy adag és minden benne van. Az ember ha jobban belegondolunk naponta egy jól strukturált ételt eszik. Az esti szendvicsben és reggeli péksütiben, cukorral teli zabkásában azért nincs annyi plusz vitamin+áa ami indokoltá tenné a folyamatos evést. Nem azt mondom, hogy keveset egyél, de étkezz tisztán és abszolút ne nassolj. Az emberek általában a krónikus túlevéstől hìznak el +30+40 kilókat az évek alatt. Nem a jól strukturált főétkezések miatt, hanem az azon túl muatató tápanyagszegény snack-ek, "gyorsan bekapok valamit" miatt. Ha eszek akkor élvezni akarom mind a minőséget mind a mennyiséget. És ezt a napi 1-2x étkezéssel lehet is.

Az emésztőrendszered és a hasnyálmirigyed is hálás lesz.

2021. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

Ez a napi 5-6x egyél valami újkeletű baromság. Belegondol aki ezt elhiszi hogy mit jelent ez? Az emésztôrendszer folyamatos lestrapálása és a vércukorszint folyamatos ugrándozása. Egyik se tesz jót a testnek. Itt egy ábra ami alátámasztja ezt

[link]

magyarul:

[link]

A 2-es pontot ajánlom figyelmetekbe. 2 vagy max 3 étkezés/nap. Ebből a reggeli legyen bőséges, tápláló ami sokáig eltelít. Ilyeneket irni hogy egy jogurt vagy ilyesmi ugyanmár. Az ebéd legyen valamivel szolidabb, a délutáni tevékenységtöl függöen. A vacsora meg kevés vagy semmi, nem a nyugati baromság szerint hogy itthon a család zabáljunk be...

2021. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


2 válasz:


"Én csináltam 1 évig.


116,5 kgról, 66,5 kgra fogytam.


Túlzásba vittem.


Utána annyira kivoltam éhezve hogy egy salátalevél vagy nyers répa világ legfinomabb ételének tünt.


Visszahiztam 1 év után 89 kgra."

2021. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Kinek a hobbija a lepontozgatás hogy mindenki piros?
2021. máj. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!