Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni csak mozgással?

Le tudok fogyni csak mozgással?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben elég sok plusz feljött rám. Mindig vékony voltam bármit ettem, de a home office miatt gondolom, felszedtem kb 16kg-ot.

Nagyon szeretek enni, sokat főzök mindenféle ételt, és mindig is édesszájú voltam, így

nagyon kínszenvedés lenne az étrendben változtatni.

Szóval az a kérdésem, hogy ha nekiállok minden nap mozogni, fél-1 óra séta, plusz otthoni kb 20-30 perc edzéssel le tudok-e fogyni?

Mozogni nagyobb kedvem van, mint keveset/mást enni.



2021. jún. 4. 04:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és 26N vagyok, nem tudom számít-e.
2021. jún. 4. 04:23
 2/19 anonim válasza:
96%

Ha csak mozogsz és mellette ugyan úgy étkezel, amellett, hogy a gyomrod még mindig egy kitágult állapotban lesz, energiád is kevesebb lesz, mivel elhasználod nem szokásos módon, így még éhesebb leszel. Ha eddig hozzászoktattad az agyad, hogy az a jóllakottság, elég evés érzése, hogy folyamatosan feszül a gyomrod az ételtől, akkor ezt fogja követelni, nem fogsz tudni fogyni.

Nem egyből koplalni kell. Szépen lassan csökkented az adagokat, hogy észre vegye az agyad, hogy nem kell mindig kipukkadnod, ha megvannak a megfelelő tápanyagok, megfelelő mennyiségben, akkor is működsz. Az evés függéséről való leszokás is olyan, mint az alkohol vagy a drog. Azonnal elvonni nem lehet, mert rosszul leszel. Sajnos a fogyás nagyobb arányban étkezésen múlik, mint mozgáson.

2021. jún. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megpróbálok a mértéken változtatni akkor, hogy kisebb adagokat eszem. Remélem menni fog.
2021. jún. 4. 06:47
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Lehetséges csak mozgással is fogyni, viszont az más kérdés, hogy kivitelezni is tudnád-e. Nem lenne erőd annyit mozogni, időd se, meg ugye sokszor egészségtelenül sokat kellene.

Egy óra séta és harminc perc torna nem éget olyan sokat.

2021. jún. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet fogyni.Én legalábbis le tudtam,mellette nem figyeltem egyáltalán a kajára,tehát ugyanúgy kajáltam ahogy jól esett. Ez a mozgás viszont nem azt jelenti amit te írsz.Nem akarlak megbántani de ez viccnek is rossz.Kizárólag mozgással úgy lehet lefogyni,hogy rengeteget mozogsz.Nálam ez napi 20 km futást jelentett. Elhatározás kérdése.
2021. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha az ember elkezd mozogni,el kezd odafigyelni az étkezédre is.Meglátod,ha mozogsz,tornázol egy jót,büszke leszel magadra és nem fogod akarni elrontani azt az érzést.Arról nem is beszélve,hogy csökken az étvàgy is,mivel javul az inzulinérzékenység.Mozgás előtt meg (ha komolyan veszi az ember),szintén nem esik jól bezabálni.Úgyhogy hajrá,kezdd el valahogy a többi meg majd alakul magától.
2021. jún. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2021. jún. 4. 08:36
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Minden attol fugg hogy hogyan etkezel.


Nem muszaj mozogni.


Ha rossz dietat kovetsz (ha kovetsz) es mellette futsz haromszor korbe a margitszigeten meg aztan mesz triatlonozni edzeni, de szabadidodben rendelsz 3 pizzat meg szetcsokizod magad meg zsiros kajakat eszel, meg lehet hogy hizni is fogsz.


De peldaul ha nem mozogsz semmit, hanem egy nagyon strict dietat kovetsz akkor akar 1 honap alatt le lehet adni igeny szereny kilokat.

2021. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
8.Muszáj mozogni mindenképp. Az,hogy te diétázol az nem fog működni,csak egy rövid ideig.Úgy sem bírod hosszabb távon.Viszont ha sokat mozogsz akkor megváltozik a szervezeted.Az anyagcseréd gyorsabb lesz,jobb lesz a közérzeted,Nem fogod kívánni a cukros üdítőket csak a vizet,nem lesz nagy étvágyad, a húst szintén nem fogod kívánni,hanem inkább a zöldségeket,gyümölcsöket.Ez jönni fog magától, szabályozni fogja magát a szervezet. Hosszabb távon csakis mozgással lehet fenntartani az ideális testsúlyt.
2021. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

"Muszáj mozogni mindenképp. Az,hogy te diétázol az nem fog működni,csak egy rövid ideig.Úgy sem bírod hosszabb távon"


Ahogy irtam, dietatol fugg.


Es ha fogyni akarsz akkor muszaj hosszu tavon elkotelezned magad. Azt hittem ez ilyen alap amit nem kell leirnom.


Es ahogy irtam, mozogni jo, segithet, de nem szukseges. Utalva az elozo kommentemben leirt peldara. Es sokszor van olyan hogy nem fer bele az idobe a rendszeres mozgas, mert pl pihennenk, parunkkal lennek stb...

2021. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!