Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni csak mozgással?

Le tudok fogyni csak mozgással?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben elég sok plusz feljött rám. Mindig vékony voltam bármit ettem, de a home office miatt gondolom, felszedtem kb 16kg-ot.

Nagyon szeretek enni, sokat főzök mindenféle ételt, és mindig is édesszájú voltam, így

nagyon kínszenvedés lenne az étrendben változtatni.

Szóval az a kérdésem, hogy ha nekiállok minden nap mozogni, fél-1 óra séta, plusz otthoni kb 20-30 perc edzéssel le tudok-e fogyni?

Mozogni nagyobb kedvem van, mint keveset/mást enni.



2021. jún. 4. 04:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

10-es vagyok,


Linkelek egy cikket arrol, hogy a dieta fontosabb mint a mozgas


[link]


"Dieting is more important than exercise when it comes to losing weight. According to a 2009 study by researchers at Loyola University Health System, diet, not exercise, is key to losing weight faster and more effectively. This confirms earlier findings. In a 2000 study published on the "Exercise and Sport Science Reviews," people who followed a diet program lost up to 18.5 lbs. while those who only exercised lost 1.3 lbs. or less."


Remelem nem fogod megcafolni, eleg kredibilis forrast ideztem.

2021. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Általában azok szokták előnyben részesíteni ezt a fajta nézetet akik utálnak mozogni.Ezek azok az emberek akik a Norbi kajáktól várják a megváltást,meg zéró kólát isznak a körömpörkölt mellé.Csak nehogy kicsit szenvedni kelljen a cél érdekében. Az meg ,hogy valakinek nincs ideje egy fél órás futásra, megint csak kifogás. Az embert egyébként mozgásra találták ki.
2021. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

12


Koszonom, szamitottam az ertelmes velemenyedre, es az elso mondat utan mar tovabb sem olvastam.

2021. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

11 nem, nem kell mozogni ha pusztán a súlyvesztés a cél, ez tény. Ettől függetlenül érdemes, mert tényleg javítja az anyagcserét, mentálisan is frissebb lesz tőle az ember, egészséges, illetve egy aránytalan, vékony, 0 tónussal rendelkező test nem szép, hiába vékony. Nyilván nem kell szárazra szálkásítani, meg bika izmokat növeszteni, de egyik sem történik meg csak úgy véletlenül.


Kérdező: ha szeretsz főzni az a legjobb dolog, ha diétázni akarsz. Rengeteg egészséges, kevés kalóriát tartalmazó, nagxon finom étel létezik, csak a többség nagyon un annyit pepecselni a kajával, ami némelyikhez kellene. Szóval a helyedben keresnék új recepteket, kiélném a hobbimat ezzel, fél szemmel figyelnék a kalóriákra, makrókra, és mozognék mellette tisztességesen. Ez a lehető legjobb kombó, és seperc alatt éreztetni fogja a hatását (ha nem is azonnal kilókban, de közérzetre, formára biztosan).

2021. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"11 nem, nem kell mozogni ha pusztán a súlyvesztés a cél, ez tény. Ettől függetlenül érdemes, mert tényleg javítja az anyagcserét, mentálisan is frissebb lesz tőle az ember, egészséges, illetve egy aránytalan, vékony, 0 tónussal rendelkező test nem szép, hiába vékony"


Egyetertek tobbnyire veled ebben a reszben. Viszont itt kizarolag a sulyvesztes volt a cel, a kerdezo szerint.


Az, hogy szalkasodni akar meg izmosodni a kerdezo, az sehol nem szerepel a kerdesben.


Tovabba, az hogy 0 tonussal rendelkezo test nem szep, hiaba vekony, ez mar a te egyedi velemenyed.


Ferfiak eseteben rengeteg csajnak tetszik az izom tonussal nem rendelkezo srac.


Ugyanugy sok csajnak nem jon be az atlagos kinezet.

2021. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
A fogyás jelentősen az etrenden múlik, jellemzően 70% kaja, a maradék életmód (sport alvás stressz)
2021. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

#15 a tónus nem csak azt jelenti, hogy láthatóan izmos vagy, hanem pl van szép, kerek feneked, elég erős hasizmod, hogy ne dülledjen ki egy pohár víztől. De persze, egyéni vélemény, hogy a plöttyedt, lapos fenék, kidombolodó hassal (alap skinny fat alak) nem álom alak, ebben igazad van. De nem ismerek olyan nőt a világon, akinek ez lenne a célja. Nyilván tévedhetek, nem ismerek mindenkit.

Deficitben pedig nem fogsz izmosodni, ellenben megtartani meg tudod az izmaid nagy részét, ha mozogsz tisztességesen, míg mozgás nélkül a felesleges izmokat építi le először a szervezet, mert magas energiaigényű szövet, szemben a zsírral, amit könnyebb fenntartani.

A kérdező pedig mozgással szeretne fogyni, ez volt a kérdés, nem pusztán a súlyvesztés. Ha növeled a napi energiaigényedet, akkor ez simán lehetséges. Csak bizonyos esetekben extrém módon kéne ezt növelni, amire sokaknak se ideje, se ereje nincs, ezért jobb a diéta és mozgás kombináció.

2021. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17


"van szép, kerek feneked, elég erős hasizmod"


Mar megint a sajat izlesedet, vagyaidat irod meg te szerinted mi a jo.


"Deficitben pedig nem fogsz izmosodni"


Es nemtom minek beszelsz meg mindig izmokrol, amikor ismetlem, sehol nem volt kerdes.


De azt latom, hogy tudsz harcolni meg akkor is ha nincs igazad. Szoval ezt becsulom... nemtom mivel.

2021. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
akkor fogysz, ha kcal deficitben vagy
2021. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!