Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok arra tippet adni...

Tudnátok arra tippet adni hogy mit/milyen praktikával lenne érdemes főzni 3 napra úgy hogy a lehető legkevesebb idő legyen?

Figyelt kérdés
Alapból szeretek főzni de mostanában nagyon nincs kedvem. Nem szívesen szánok rá időt.
2021. jún. 8. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy jó nagy egybensült húst, és hozzá különféle szószokat. Három nap - három étel.
2021. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Lassúfőző... kb 5 perc belepakolni és ott hagyod másfél órára. Utána meg kitörlöd papírtörlővel és mehet bele a következő fogás.
2021. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1:Milyen szószok vannak? Egy se jut eszembe 😂
2021. jún. 8. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Sose főzött anyád ilyeneket??


Paprikás-tejfölös

Fokhagymás tejszínes

Gombás-kakukkfüves

Sajtos

Hagymás

Barnamártás

Stb

2021. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem. Max majonez vagy tartar volt:D
2021. jún. 8. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ajjaj..... :)))


De talán olvasni tudsz, nem? FEllapozol egy szakácskönyvet...

Meg a google ráadásul ingyér van...

Tele recepttel a net!

2021. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Többféle lehetőség van az informálódásra pl ez az oldal.
2021. jún. 8. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre nagyobb mennyiség ugyanabból a kajából? Én általában így szoktam, 2-3 napra előre főzök, időben nem lesz több, csak mert nagyobb a mennyiség. És ha olyan a kaja, akkor még a fagyasztóba is kerül belőle, mert egy hétig azért már én sem bírom látni, hiába szeretem pl a jókai bablevest vagy a halászlét :D


Nekem amik tuti mindig több napra elegendőek, az a bolognai spagetti (tésztát kifőzni ugyan semeddig se tart, de általában azt is egyszerre többet főzök, mikróban 2 percig melegíteni még mindig kevesebb, mint főzni és mosogatni :D ), az említett bableves és halászlé (egyikkel sincs nagy meló, a bableveshez csak bedobálsz mindent egy fazékba és magára hagyod 1-2-3 órára, babtól függően, de ha konzerv babot használsz, akkor nagyon max 1 óra, a halászlé meg eleve pikk-pakk készen van, ha bolti halászlé sűrítményből készíted), de még egy sima tésztasalátát is lehet akkora mennyiségben készíteni, hogy az kitartson 2-3 napig.


Én jelenleg 3 főre főzök, így kicsit trükkösebb, de amíg csak magamra főztem, addig kb nem volt olyan kis mennyiség, amit értelmesen el tudtam készíteni és nem maradt másnapra minimum, de általában inkább egész hétre.

2021. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emberedre talalatal,ugyanis én pont a napokban terveztem meg a leheto leggyorsabb, macera mentes fozest(egészséges diétás fogasokkal)

-3-4 napra előre főzök koretet:ez általában 2 féle, hogy ne unjam meg Pl bulgur és basmati rizs. Ezt csak simán hűtőbe teszem egy nagy jénaiba.

- hozzá 2 fele feltétet csinálok, ami mindig fehérjedús Pl csirkemaj es csirkemell. Ebből rakok le a fagyoba is alufóliába tekerve, kiporciozva, hogy csak elő keljen kapnom

- zöldségekből mindig van itthon 2-3 felé savanyusag, meg nyers zöldek is, azokat csak simán a köret meg a feltéthez dobom, hogy szinesítsem a tányéron. Így egy komplett menüt kapok. Diéta alatt mehet ebedre, vagy vacsira is, esetleg szénhidrátos köret nélkül, ha este nem akarsz bevinni Cht.

- illetve mindig van itthon olyan élelmiszer a hűtőben, amivel szinesiteni tudom a fogasokat: natúr joghurt szosznak pici sóval, borssal kikeverve, pari konzerv fűszerezve ugyszint öntetnek.

- tízóraira meg uzsira meg nem vacakolok fozessel: jöhet a mozzarella sajt, tofu, felvagott,olíva bogyó, puffasztott szelet tel vagy teljes kiőrlésű rozskenyérrel, desszertnek esetleg sovány túró kakaóporral vagy bogyós gyumivel kikeverve.

- így mindig változatosan tudok menüket összeállítani, csak heti 2szer kell foznom, akkor is max fel óra az egész.

2021. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!