Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás a térdek terhelése nélkül?

Fogyás a térdek terhelése nélkül?

Figyelt kérdés

172 cm vagyok és 80 kg. Férfi.

Mindkét térdemet többször kellett műteni, alapjáraton nincs problémám vele hosszú távokat tudok gyalogolni is de a futást nem bírom.

Szeretnék leadni kb 10 kilót, ezt csak diétával vagy életmódváltással meg lehet tenni vagy muszáj a kardio edzés?

Abból mit és hogyan ha nem terhelhetem futással a térdeim?



2021. aug. 14. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyalogolni tudsz és időd is van rá, akkor több kalóriát tudsz vele leégetni mint futással és kisebb a kortizol hatása is.
2021. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem szükséges a sport a fogyáshoz, de sokat segít.
2021. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem úszás és intenzív talajtorna
2021. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpározás sík terepen, közepes tempóban, vagy szobabicikli. Lehet fogyni mozgás nélkül is, de fontos hogy a mozgás az életed része legyen.
2021. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a 8 órás munkarendemben heti 5 de van hogy 6 nap is kb 8-10 kmt gyalogolok. Szóval nem ülő munkát végzek.

Napi 3szor étkezek de nem brutál mennyiségeket és a súlyom beállt, nem mozdul.

PEDIG

Egy olyan ember aki ülő munkát végez és amellett 8-10 kmt gyalogol heti 5ször annak tutira meglátszódna hogy "edz".

2021. aug. 14. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fogysz, mert még mindig túl sok kalóriát viszel be. Próbáld ki pld. a kaloriabazis.hu-t, ki tudod számolni a keretedet, és be tudod vinni, hogy mit és mennyit ettél/ittál, lehet, hogy meglepődsz majd a számokon. Napi 500kcal deficittel heti 0,5kg-ot lehet fogyni. Ennyi séta tökéletesen megfelel mozgásnak.
2021. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem indulj neki úgy, hogy összeszámolod két hétig minél pontosabban, amit eszel (és iszol, ez fontos, sokan kifelejtik). Utána összeveted azzal, amit a kalkulátorok kiadnak, hogy neked mennyi kéne fogyáshoz az adott aktivitási szint mellett (ami tényleg elég magasnak számít). Ha sokkal több, amit eszel, akkor meg is van a hiba. Ha nem sokkal több vagy kevesebb, akkor még megpróbálhatsz néhány száz kalóriát csökkenteni rajta, de ha nem segít, irány a háziorvos. Elmodod, hogy ennyi kalóriát eszel, ennyit mozogsz, ezzel szerinted fogynod kéne, valószínűleg beutal anyagcserebetegség-kivizsgálásra. Lehet, hogy pl. pajzsmirigy-alulműködés okozza, hogy nem fogysz.


Persze a pontos számolás elég macerás, akkor is, ha magadnak főzöl. De két hétig érdemes csinálni rendesen, nekem például minden főtt ételre jóval alacsonyabb kalória jön ki, mint ami a netes kalkulátorokban szerepel. Attól függ, hogyan főzöl, úgy látszik, én elég diétásan.

2021. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi gyaloglás mellett, ha jól eszel, fogynod kellene.

Sok a kalória, ez nagyjából biztos.

2021. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%
Szobabicikli!
2021. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!