Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy túlsúllyal séta ?

Nagy túlsúllyal séta ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon nagy a testsúlyom. 160 cm vagyok és 100 kiló felett sajnos pontosan nem tudom mert elromlott a mérleg de maximum 115. Tehát rengeteg!!!

Sajnos nem tudok teljesen lemondani az ezekről. Arra gondoltam hogy ugyan úgy mindent megeszek csak kevesebbet.


Napi 4-8 km sétát már elkezdtem.

Minden nap sétálok. Lassan és gyorsan.Kutyát sétáltatva.


Így lehet esetleg fogyni? Addig szeretném így csinálni még nem megy le legalább 20 kg. Mert sajnos futni és tornázni nem igazán jó még nekem .



2021. szept. 8. 03:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok lemondani teljesen az ételekről ****
2021. szept. 8. 03:45
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Igen, lehet fogyni, mivel én is fogytam 30 kilót csak sétával, de én napi 20 km-t lenyomtam.

A kajáról nem kell lemondani, de valamivel kevesebbet kell enni és minél egészségesebben.

2021. szept. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Milyen ételekről akarsz lemondani, és minek? Inkább gazdagítsd a repertoárt azzal, hogy minél több zöldséget eszel, a megszokott köretek "kárára".

Szegény kutyát eddig miért nem sétáltattad? Valószínűleg az ő alakja sem kifogástalan..

Nem ártana a pajzsmirigyed, és esetleges inzulinrezisztanciát kivizsgáltatni endokrinológussal, mert akkor speciális diéta fog csak segíteni.

2021. szept. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mikor voltál utoljára laborvizsgálaton (vércukor mérés) ?
2021. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak, hogy lehet, hanem kifejezetten ajánlott, hogy ekkora túlsúllyal csak sétálj kezdetben.

Az ételekről senki se tud lemondani, nem is kell. Csak egyél több zöldséget és sovány húsokat a zsíros-olajos ételek helyett. Disznócomb helyett csirkemell, olajban sült krumpli helyett főtt krumpli, stb.

2021. szept. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy többen írták, nem éhezni kell, hanem csak mást enni, amiben valamivel kevesebb a kalória.

Másrészt behogy megpróbáld, amit valaki írt, hogy napi 20 km-t gyalogolsz, mert azt ilyen magasság-súly viszonyok mellett nem lehet. Egyelöre sétálj annyit, amennyit bírsz, de tényleg amíg birod, ne addig, amig kicsit elfáradsz, és olyan sebességgel, ami még megy.

A lényeg a rendszeres mozgás, minden nap menj, idöjárástól függetlenül. Tudod: nincs rossz idöjárás, csak nem megfelelö öltözet!

2021. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó a séta, több kalórát visz le mint, ha nem csinálnál semmit
2021. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A séta így kezdésnek teljesen jó de idővel növeld a távolságot és ha már megindult a fogyásod meg érzed hogy egyre jobban kezded bírni akkor tempósabb gyaloglásra váltsd át a dolgot, aztán később már be lehet iktatni lassú kocogást is.

Arra figyelj hogy több kalóriát égess el mint amennyit beviszel. Tehát ehetsz ugyanúgy mint eddig meg nem is szabad semmit elhagyni mert mindenre szüksége van a szervezetednek. Csak arra figyelj hogy ne vidd túlzásba meg a nassolást próbáld meg elhagyni.


Aztán később már érdemes lenne kocogást beiktatni edzésnek mert a séta egy idő után már kevés lesz. Meg arra figyelj hogy ne hirtelen akarj lefogyni hanem apró lépésekben tehát ha méred a súlyodat ne görcsölj rá hogy minél több menjen vagy alig ment le valami mert az nem jó. Az a jó ha heti 1 kiló lemegy.

2021. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Valaki kérdezte miért csak most kezdtem el a kutyát sétáltatni. Azért mert nemrég került hozzám. Azóta sétálok.

Így gondoltam hátha a súlyomon is segít akkor .

2021. szept. 8. 13:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehettél magaddal, az a kutya :) mert ugye azóta muszáj sétálni. Menj le vele gyakran, emeld az időt és a távot, nagyon sokat számít. A lehető legjobb edzés egy túlsúlyosnak.
2021. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!