Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki ilyen iszonyat dagadt,...

Aki ilyen iszonyat dagadt, hogy már kb. szétfolyik, az miért nem képes egy kicsit kevesebbet enni, vagy odafigyelni, hogy mit vagy mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Csomóan azt mondják, hogy ez hormonális, meg, hogy ez genetika.

De ez baromság. Egyik barátom aki "genetikailag" kövér kb. 3x többet eszik mint én. Ráadásul elég szar kajákat is eszik.


Azt mondjátok meg nekem, hogy háború idelyén vagy egy koncentrációs táborban miért nincsenek kövérek? Ott akkor nincs "keveset eszek mégis hízok"?

Hogy is van ez?


2021. okt. 1. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az evés már valami függőség náluk. Mint másnak az alkohol meg a cigaretta.
2021. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy folyamat.

Én is genetikailag meg hormonálisan kezdtem el hízni, de a nagyobb test több energiát kíván, a több energia több kaja, a több kajától egyre jobban tágul ki a gyomor, és egyre éhesebb az ember... a vége pedig az állandó mértéktelen zabálás.

Ez egy ördögi kör, amibe ha egyszer belekerült az ember, rohadt nehéz kilépni. A többségnek nincs erre elég akaratereje

2021. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Ez kiváló meglátás, hogy a háborúk alatt - például kis országunkban - sem volt egy dagadék sem az átlagpolgárok között!

Az elhízás legjobb ellenszere a az intenzív testmozgásmozgás! Jó példák erre a sportolók! Aktív focisták - vagy boxolók között sem látsz súlyosan elhízottat, mivel ők rengeteget mozognak! Ők nem híznak el azért mert "Ilyen a genetikám!", vagy "Hormonzavar miatt hízom!"...

Az persze már más tészta, hogy sok sportoló akkor hízik el, ha befejezi az aktív sportot, ellustul és nem törődik többé az egészséges étkezéssel...

Egyik legjobb példa erre az egykori legjobb világsztár focista, Ronaldo, aki ma már 50 métert nem tudna elfutni a kapuig, úgy elhízott... Kár érte...

2021. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Azt se felejtsük ám el, hogy nem mindenki tudja finanszírozni az egészséges táplálkozást.

A legolcsóbb nem feltétlenül jobb, de nagyon sokan élnek alacsony jövedelemből

2021. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Kifogás mindig lesz.
2021. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ayvonka válasza:
74%
Fuggoseg, ugyanolyan mint a drogok, csak ez elfogadott mer' kaja :D Ja, es igaza van otosnek, kifogasok mindig is lesznek. Legtobbjuknek csak egy kicsit kene jobban odafigyelnie, hogy mit esznek, foznek, mennyi kaloria van benne es egy ev-ket alatt egeszseges sulynal lennenek. De lustak. Es a kaja rendeles olcsobb.
2021. okt. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Hormonálisan lehetsz ducibb, de nem fogsu folyni. Viszont ahogy a lettes mondta, nehéz visszafogni magad.


A négyesnek is igaza van, abban, hogy nem mindenki engedheti meg magának a drágább és full egészséges étrendet, de nem is kell figyelni a kalóriákat, ahogy mondják.

Sőt, az édességgel vagy zsírosabb kajákkal sincs baj, csak ismerni kell a mértéket.

Minnél többet mozogsz annál többet ehetsz "saját szórakozásra".


Ui.: Egy csaj, aki régen iszonyú sokat mozgott és telizabálhatta magát sem lett nagyobb, mára meg hízott egy keveset, de eleget mozog, hogy ne lépjen az elhízott kategóriába.

2021. okt. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

1) Nem érdekli

2) Jobban szeret enni, mint jól kinézni

3) Ahogy jelezték többen is, ehhez komoly akaraterő kell.

2021. okt. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Akkor biztosan tudod, hogy én mitől hízok. Ugyanis a dokinak kell még pár vizsgálat, de 3-4 hét, mire jön az eredmény.

Hozzáteszem, hogy amíg "csak" azzal mentem a dokihoz, meg egyik dokitól a másikig, hogy nem tudok fogyni, ellenben hízni a semmitől is sikerült, addig azzal elintézték, hogy hááát, nem kéne zabálni, meg többet kéne mozogni.

Atlag 0,5 kg-ot hízok havonta, és semmivel se tudom megakadályozni.

Fogyókúra: te meddig tudnál 500 kcal alatt maradni? Na én most úgy jutottam el addig, hogy végre kivizsgáljanak, hogy összeesetem a munkahelyemen, és rám hívták a mentőt. Az ok: hetek óta koplaltam. 4 paradicsom/nap. Vagy 4 alma. Plusz tea, ízesítés nélkül. Az eredmény: 3 kg mínusz, és egy ájulás, meg végre egy orvos komolyan vett.

Mozgás: röviden az a munkám, hogy 8 órán át megyek meg lépcsőzök. Átlag 37 ezer lépés, naponta. És még nem voltam vásárolni, játszón a gyerekkel, stb. Negyediken lakunk. Simán felviszem a 18 kilós gyereket ölben. Vagy a 15 kiló macskaalmot. Lift nincs, szóval 🤷‍♀️...

Oké, nem folyok szét. De 160 centihez 102 kg. Ránézésre senki se mond 80-nál többnek.

Na de a kérdés: amikor napi 16-18 km séta, 80 emelet lépcső, és 1500 kcal mellett is évi 4 kilót hízok, akkor miből gondolod, hogy attól hízok, hogy nem mozgok eleget és sokat zabálok?

Szerinted hányszor kaptam meg, hogy nem kéne zabálni, meg álljak fel a tévé elől?

Könnyű úgy ítélkezni, hogy te a kedved szerint alakítod a tested, és elég csupán az akarerő, napi egy óra séta, meg elhagyni a cukrot és a kenyeret. Bárcsak ilyen egyszerű lenne!

2021. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
9 Azért nem kell úgy tenni, mintha ez lenne az általános. Napi önsajnáltatás megvolt.
2021. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!