Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kéne leadnom?

Mennyit kéne leadnom?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. 164 centi és 70-75 kg körül változó.


Régebben sokat mozogtam, de abbahagytam, és felmentem ennyire. Nem látom magam kövérnek, ugyanakkor tudom, hogy ez nem is az egészséges súlyom. Szerintetek mennyi lenne az ideális?

Milyen mozgást javasoltok kezdetben?

Naponta 2-3x eszek, normális, néha nagyobb adagokat, nasizni úgy 2-3 naponta egy süti vagy ilyesmi.


Mennyit kéne fogynom? Mivel kezdjek? Mennyi idő a reális tipp, ami alatt összejöhet?

Oldalak is jöhetnek, amik tudnak konkrétumokat adni.

Futni nem nagyon tudok, azt még vékonyan sem bírtam, tippek erre esetleg?


Koplalni nem szeretnék.



2021. okt. 27. 03:37
 1/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
67%

Súly: 55-60 kg körül kellene lenned.

Mozgás: Bármi, amit szeretsz csinálni :)

Fogyás: Koplalni nem kell, de csökkentsd a kalóriabevitelt. Kezdetnek mindenből, amit eszel, válaszd a kalóriaszegény változatát. Havi -2 kg az ideális ütem, szóval olyan egy év alatt elérheted az ideális súlyod.

2021. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem számok alapján 55-65 kg az ideális neked. Számok alapján. Most az, hogy melyik súllyal éreznéd jól magad, az más. Mindenesetre 55-65 kg lenne kb. egészséges, szóval szerintem érdemes megpróbálni a 64-65 kg köré lemenni, és akkor majd eldöntöd, hogy kinézet alapján mikor lennél magaddal elégedett.


Amúgy kalóriaszámlálás a tuti módszer. Ajánlom a kalóriabázis nevű applikációt/weboldalt, keress rá. Mozgásnak szerintem bármi jó, biciklizés, séta, bármi. A lényeg, hogy mozogj. Ha pedig figyelsz az étkezésedre is és kalóriadeficitben vagy, akkor fogsz fogyni.

Reális idő pedig attól függ mégis mennyi a célod. Ha 75 kg vagy most, akkor szerintem 65 kg-t elérhetnéd 3-4 hónap alatt szerintem.

2021. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha a számokra hagyatkozunk, akkor 65kg-ig elég lenne lemenned, viszont a szám nem minden. Ha már nagyon egy mérlegre akarunk hagyatkozni, akkor legalább a testzsír% alapján döntsünk, az a mérvadó.


Kalóriaszámlálást tudom én is ajánlani, mert, attól, hogy te 2-3x eszel kis és nagy adagokat, attól még simán ehetsz sokat úgy, hogy nem tudod mennyi az annyi. A "kis" és "nagy" az nem mértékegység, nem tudod megállapítani, hogy mennyit is ettél valójában. Én kalóriaszámlálással fogytam le 35kgot.(persze, attól hogy kalóriát számolsz ne 4 tábla csokiból oldd meg az étkezésedet..)


Én átlagban havi 4-5kgot adtam le, de tényleg kb. olyan szigorúan vettem mintha valami versenyre készülnék.. Semmi félre evés, minden edzés megtartva stb. Ezt csak azért írtam le, hogy neked nem feltétlen kell ilyen szigorúan venned, csak akkor valószínűleg lassabb lesz a folyamat. (ami nem feltétlen baj, sőt.)


Tekintve, hogy rajtad kb. 10-15kg felesleg van, ezért ne várd el, hogy havi 5kg le fog menni rólad. (ha csak nem valami hülye 800-1200 kalóriás étrendet fogsz követni... ne tedd.) Rajtam a 35kg mind felesleg volt, és a kalóriám is épphogy elég volt ezért haladtam így. Havi 3kg a te esetedben tökéletes és ideális lenne. 4 hónap alatt összetudod hozni, ha ügyesen csinálod.


A mozgás meg tök mindegy. Amit szeretsz, bármit, csak mozogj. A lényeg a rendszerességen van. Ez nem egy rövid folyamat.. Attól hogy lefogytál, még nem vagy kész. A nehezebb dolog meg is tartani a súlyt. Épp ezért kell olyan szokásokat kialakítani, amik a segítségedre lehetnek.


És még valami: Nem fogyóKÚRA kell, hanem életmódváltás. Hatalmas a különbség.



Sok sikert! :D

2021. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor igyekszem az étrendemen változtatni kicsit, meg találni valami mozgást a fogyáshoz.


A tánc úgy halottam fogyni nem jó egy ideig táncoltam, de megtartani a súlyt már igen, igaz? (Azt szeretném folytatni, a korona miatt maradt abba.)


Köszi, mindenkinek! Még jöhetnek tippek, ha valaki később talál ide.

2021. okt. 27. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A tánc.. attól függ, milyen intenzitással, mennyi ideig csinálod. Nem mindegy, hogy napi húsz percet lötyögsz jobbra-balra lassúzva (ha élvezed, persze ez is jöhet, semmi akadálya), vagy másfél órákat táncolsz úgy, ahogy azokon a netes videókon, amiken a pasi dobálja a csajt, pörögnek-forognak, komoly erőnlétet igénylő gyakorlatokat végeznek. A tánc jó buli, csináld csak, ahogy neked tetszik, ha nem is égetsz vele sok kalóriát, jobban, felszabadultabban fogod magad érezni :).
2021. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Így látatlanban nem lehet megmondani. Kép alapján könnyebb lenne.


Egy biztos, én a legjobb eredményeket a súlyzós edzéssel kapcsolatosan tudom mondani. Sok lány fél, hogy "túl izmos" lesz, de ez nem így megy...

2021. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
kovirami youtube csatorna
2021. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!