Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rászánnátok egy kis időt, és...

Rászánnátok egy kis időt, és elolvasnátok az étrendemet? Jó lenne ez így? Fogyás lenne a célom. Illetve jó ez a kalória mennyiség nekem? 171cm/22éves nő/63kg, ülőmunka Heti 4 súlyzós edzés, heti 4 (40-60)perces kardió (lépcsőzőgép, kocogás)

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy ez lenne egy "alap étrend", aminek nyilván az összetevőit azért variálnám, mert különben nagyon egyhangú lenne.

Például edzés előtt mindig menne a gyümi + túró kombó, de valamikor mondjuk eperrel, vagy almával, vagy áfonyával. Túró helyett növényi joghurttal, vagy sima joghurttal.. Stb.


Azt vettem észre, hogy nekem egyszerűbb ha van egy rendszer az étkezésemben, így nem kell mindig agyalnom, meg számolgatni hogy jaj mit egyek.


A mennyiségeket a kalóriabázisban számoltam ki a napi keretemre. (1400-1500kcal fogyáshoz).



1 reggeli

-2 tojás, 1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyer, nyers zöldségek, esetleg pár szelet pulykamell sonka jó minőségű. Pici dijoni mustár vagy cukormentes ketchup rá.

2 tizorai

-50zabpehelyből zabkása+100g sovány túró belekeverve

(joghurt/növényi joghurt/fehérjepor menne néha túró helyett)

3 ebed

-1 tenyérnyi szelet (kb 120g) soványabb hús/hal vagy valamilyen Vega fasirt

+ 50g rizs/bulgur/vagy krumpli de akkor több picit

+ 150-200g zöldségek (bármilyen mindegyiket szeretem)

4 uzsonna

- kb 200-250g gyümölcs 100g túróval vagy joghurttal/ növényi joghurttal

(ez után megyek edzésre, ezért gondoltam ide teszem a gyümiket, ugyanis nagyon szeretem őket, pici fehérjének meg a tejtermékeket)

5 vacsora

- ugyanaz mint ebédre

(azért van benne szénhidrátos körét is, mert ez az edzés utánni kajám, illetve egyszerűbb ha ugyanazt eszem, mert nem kell 2* főzni)



Mi a véleményetek?

Kiszámolva ez kb 1400-1500 kalória, ami az alapanyagcserém.



-5kg lenne a cél. Olyan 57-58kg körül érzem jól magam.



2021. nov. 14. 15:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
És min kellene emelném szerinted, a köret, vagy a fehérje mennyiségén?
2021. nov. 15. 07:31
 12/27 anonim ***** válasza:
31%

Én edzés után nem ennék sok szénhidrátot, legfeljebb salátából. Miért jó, hogy kitornázom magam, aztán meg feltornázom az inzulin szintemet, hogy véletlenül se égessek zsírt? Mondjuk ugyanezért nem értem a napi 5x étkezést sem. Igaz, hogy én csak a saját súlyommal dolgoztam (most terhes vagyok és már más mozgásformát végzek, ezért a múltidő), és eszembe sem jutott heti 4x kardiozni, legfeljebb bicikliztem 30 percet (könnyedén) és gyalogoltam, de nagyon maximum 3x ettem egy nap. (Ez most is megvan.)

Időkeretben, 11 és este 8 óra között. Ebédre főleg jó kiadós, zsíros kajákat, zöldségkörettel. Estére sem vontam meg magamtól a falatot 🤣 Éhes így ritkán voltam, és nem az egész napom a kajálásról szólt. Én így 13 kg-ot fogytam le, és erős lettem, szép tónusos, nőies izmokkal. De kinek mi a cél persze. Testépítő sosem akartam lenni, te meg lehet hogy igen. Akkor felejtsd el amit írtam :D Viszont napi 5x-i étkezés mellett én már tolnám meg a vacsit túl sok szénhidráttal.

2021. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ennyi edzés mellé, ha ezt komolyan űzöd, szerintem is koplalás ennyi energiabevitel.
2021. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor ha este mondjuk zsírosabb husikat, vagy halat, például lazacot ennék, mellé zöldkörettel úgy jobb lenne? Ebédre meg maradna a szénhidrátos köret, illetve emelném az adagokat is picit.
2021. nov. 15. 09:13
 15/27 anonim ***** válasza:
A tojást nem szereted, akármilyen formában? A sok zsíros kaja estére azért lehet problémás, mert lassul az emésztés, és nem biztos, hogy jót tenne az alvásodnak. Nekem mondjuk ez sosem zavart be, de függ attól is, hogy hánykor szoktál vacsizni aztán pedig lefeküdni. Sokszor ettem vacsira 2-3 szalonnás tükörtojást egy tonna zöldkörettel, vagy ugyanezt lágytojásból, vagy omlett formában. De persze volt olyan is hogy az ebédből maradt húst ettem, vagy egy 6-7 cm darabka házikolbászt némi házimajonézzel meg salátával. Utána nekem még mindig maradt kb 3 órám, amit ébren töltöttem, nem ágyban fekvéssel. Nem tudom te hogy vagy ezzel.
2021. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
De a tojást is szeretem, reggelire általában azt szólt enni rántotta, vagy tükörtojásként. A túl zsíros kaját egyébként nekem nem bírja jól a gyomrom. Vacsira még most eszembe jutottak a jó kis főzelékek köretnek:spenót, sóska, azokat imádom.
2021. nov. 15. 10:58
 17/27 anonim ***** válasza:

1400 kcal ehhez a magassághoz az ALAP, és ha még edzel is mellette, akkor gyakorlatilag koplalsz.


Mellesleg nem értem, miért kell 171 cm-sem 62 kg-ból fogyni. Mármint hová?

2021. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Miért jó, hogy kitornázom magam, aztán meg feltornázom az inzulin szintemet, hogy véletlenül se égessek zsírt? Mondjuk ugyanezért nem értem a napi 5x étkezést sem."


Azt azért hasznos tudni, hogy a fent leírt két dolog közül egyik sem befolyásolja a zsírégetést. A szervezet egész nap éget zsírt, és egész nap raktároz zsír, ezek párhuzamos folyamatok. Hogy mennyi zsír marad meg, az az energiaegyensúlytól függ.

2021. nov. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Nem értem hogy miért probléma ha egy kicsit szeretném formálni az alakomat. Nyilván nem fapiszkára akarok fogyni, de van rajtam némi plusz, ami ha nem lenne jobban érezném magam..

És pont azért írtam ki ezt a kérdést is, mert nem biztos hogy jó amit kitaláltam magamnak. Nem akarok koplalni, nem akarok semmi drasztikusan csinálni. Csak segítséget szerettem volna kérni étrend terén..

2021. nov. 16. 10:17
 20/27 anonim ***** válasza:
Teljesen jo etrend szerintem edzes melle. A makrokat nem szamoltam ki, ugyse tudom mennyit egetsz, de valszeg deficites
2021. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!