Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen táplálkozást javasoltok...

Milyen táplálkozást javasoltok teljesen időhiányos irodistának? Mozogni tényleg semmi időm.

Figyelt kérdés
4 éve végzek ülő munkát, 30-45 kg sajnos nagyon hamar felszaladt és sehogy sem tudom leadni. Reggel 6-tól kb este 9-10-ig folyamatosan dolgozom vagy tanulok heti 6 napon, így a rendszeres mozgás kizárt, főzni nincs időm. Ötletem sincs mit és hogyan, mennyit egyek, hogy ne csak rakódjon rám még több zsír. Mindezek mellett glutén érzékeny vagyok és inzulin-rezisztens, pajzsmirigy alulműködéses. Nem csodát válok csak valami gátat szabni a mégtöbb plusznak. Ami van “mit ehetek” receptek azt meg is kellene csinálni…. Tippek, trükkök? Ki hogy oldja meg?

2021. dec. 5. 09:29
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Napi 8-10 tojást megeszek, gm kenyér, zöldségek, gm gabonapehely, zöldségek, mint fentebb írtam vega vagyok, nem eszek semmi húst. De unom már.
2021. dec. 5. 13:17
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ez olyan szintű kifogás, hogy már sok. Pl simán tornászhattal volna mondjuk 20 percet az ide írogatás helyett. Menj sétálni, esetleg lefekvés előtt 15 perc akármilyen mozgás, stb.

Én se szeretek főzni, s nem eszem húst, csökkentettem a szénhidrátot, láss csodát, hat centi lement a derekamról.

2021. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
20: :-) :-)
2021. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

rendelj. sajnos ez az egyetlen megoldás, ha nicns időd


én két hónapja léptem a munkaerőpiacra, szintén irodában dolgozom, h-cs 9 órát, pénteken rövidebb. suli alatt 4 évig csináltam a dobozolást, kitűnő tnaulóként egyszerre 4 egyetemre járva, akkor ég ment. munka mellett nekem egyszerűen esélytelen, ezért ebédet mindig rendelek, 5 hét alatt 5 féle heylet próbáltam ki és fogok még mást is, próbálom megtalálni a legjobbat. elég sok heylen van pcos és ir kompatibilis menü, a gluténérzékenység neccesebb, a kerseztszennyeződésmentességet eddig csak a midnenmentesen láttam,h goy garantálják


amit én tartok az irodában, hogy sose kelljen pl pékságbe mennem

hűtő:

- valamilyen zöldség

- valamilyen gyümölcs

- joghurt

- tej

- kefir

- sonka


fiók:

- cukormentes fehérjeszeeltek (csokifélét dierkt nem)

- gullón rostdús kekszek í8gluténnal ez nehezebb)

- kakaópor, stevia, vaniliás eritrit, fehérjepor, izesíett fehérjepor

- instant zab

- sima zabpehely, sima zabliszt

- tonhalkonzervek



a másik titkos fegyverem a fagyasztóm. kéthetente egyszer főzök egy lasagnét durum tésztából (tudom, ez neked nem játszik a glutén miatt), 7 %os darált hússal, minimális light sajttal, bechamel nélkül. porciókban fagyasztom

- és feldolgozok pár kiló csirkemellet, kocka, szelet és kb 3-4 féle képpen elkészítve. ezt is mindig fagyasztom. pl csirkepaprikás, elcsós csirke, kéksajtos joghurtos csirke, fütölt sajtos diós csirke

- szóval minden porciókba fagyasztok és 4 naponta főzök valami körtet. a húsfélét meg épp aktuálisan elő lehet venni, mire munkahelyre odáig jutsz hogy megedd, kiolvad és csak melegíteni kell


ezeket tudom neked is javasolni. egyszer fektetsz bele sok időt és sokáig lesz


a másik dolgo, meg hogy tarts magad körül oylan dolgokat amik nem csak nasik hanem ténylegesen éhséget csillapítanak. pl első hetekben tartottam bent aszalt gyümöclstö. és rájöttem, hogy amennyi olyat meg kekszet elnassoltam, inkább ettem volna pl egy zabkását.


irodávól pl mielőtt eljövök, megcsinálom a reggelimet. tej, víz, zab, chia mag, stevia, gyümölcs, néha kis joghurt. mire reggel bemeygek, lesz. otthon nem reggelizem. pcos mellett is megoldható ha reggel gyorsan elksézülsz és közel a munkahely


mindezek mellett a titkom hogy a munkhelyen megevett dolgokat is minden leszámolok kalóriában. zabot, gyümölcsöt, nasikat, midnent. és betartom a keretem.

ja és heti 2szer minimum lemegyek edzeni a terembe

nekem így sikerl most folyamatosan fogyni

2021. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod hogy anniyt ojástól nem csak egy életre fogod megutálni, hanem olyan magas lesz a koleszterined, mintha nápolyin élnél? arról nem is ebszélve hogy elég egysíkú fehéjre és ásványianyag-fogyasztás. midnen csak nem egészsgées
2021. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
66%

Adok pár tanácsot, de őszintén, te csak meg akarod győzni magadat, hogy tényleg nem tudsz lefogyni. De azért próbáljuk meg.


Ha autóval jársz munkába, akkor rakd le egy kilóméterrel odébb az autót és sétálj. Ha tömegközlekedsz, akkor szállj le 1-4 megállóval hamarabb. Irodában gondolom van hűtő meg mikró, zabkását nagyon egyszerűen tudsz ott csinálni, egy tálba bedobod a zabot, eritritet, fahéjat, felöntöd vízzel és megmikrózod. Ez tökéletes reggeli/tízórai. Ebédre konkrétan bárhonnan rendelhetsz grill csirkét, sült csirkemellet, stb, plusz valamilyen salátát. Vacsi ugyanez. Köztes étkezésnek banán, alma, körte, amit szeretsz. Mindemellett pedig sok-sok víz. Azért ez nem olyan bonyi.

2021. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%
a 26os elég jól leírta, tényleg ennyi a titok. jól kell jót és jókor enni. semmit feleslegesen
2021. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Legrillezni vmi zoldseget meg fozni egy rizst pl 10 perc.. de kb barmi ilyesmi max fel ora. 1 ora sportot csak be tudsz iktatni.. vagy vegyel szobabringat es tanulj azon 🤷‍♂️
2021. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Senior Séf ***** válasza:

Tudod, kérdező, a nap mindenkinek 24 órából áll. Mindenkinek el kell döntenie, mire áldoz a kevéske idejéből; önmagára (aki számára elvileg a legfontosabb), vagy másokra (akik sokan vannak, tehát pótolhatók). És ne hidd, hogy ezt kritikus éllel mondom! Én magam is minden időmet másra áldoztam, amíg a szervezetem azt nem mondta hogy elég. A tested nem a barátod. Látszólag ugyan mindent eltűr, de akármit követsz is el ellene, egyszer minden kis szarért benyújtja a számlát. Visszamenőleg és kamatostul.

Tudod, miért pörögsz ennyire? Mert a mellékveséd ezerrel termeli a kortizolt! Ennek viszont megvan az ára. Kezdetben csak inszomnia, amit talán még élvezel is, hiszen még több időd lesz tanulni. Csakhogy a kialvatlan ember édességre vágyik, attól behintázik a vércukrod, ami egyfajta belső stresszként újabb kortizollöketet ad... És akkor még nem is beszéltünk a felkívánkozó kilókról, s az azokkal járó hormonális gebaszokról.

2021. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!