Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ha nincs...

Hogyan fogyjak le ha nincs semmi energiám?

Figyelt kérdés

Napi 8-12 órát dolgozok mint bármelyik átlagos ember, heti 6 napot. Nem kelek fel korán, 9-re járok dolgozni és legkésőbb este fél 9re mindig otthon vagyok (de általában már 6 órakor), nincs gyerekem, a párommal élek albérletben, kettesben.

De valamiért soha nincs semmi energiám. Nemhogy edzeni, takarítani se.

Befekszek az ágyba, talán 1 órát beszélgetünk párommal aztán alvás van és reggeltől ismét ugyanez. Ha mégis megemberelem magam akkor max takarítás és ennyi. Kidőlök mint egy zsák krumpli.


Nem vagyok egyébként kövér, de abba az irányba kezdtem sodródni és nem szeretném megvárni míg késő lesz és már szinte lehetetlen lesz lefogynom.


A jelenlegi munkahelyemet ott hagytam 2 évvel ezelőtt, akkor 42 kg-al, 25-ös nadrág mérettel és szép alakkal. (Megjegyzem az alacsonyságomhoz jó volt ez a súly, nem kevés, nem is sok, pont jó). Ezalatt a 2 év alatt felszedtem 6 kg-ot és 3 mérettel nagyobb nadrágot kell hordanom, a melltartóimat is mind kihíztam, szorítanak már. Tény, hogy az otthoni munkám miatt semmit se mozogtam, ezért híztam meg, ezt aláírom.


De most már 3 hónapja ismét ott dolgozom ahol előtte, és meg van a napi mozgásom, hisz egy hatalmas ruhaüzletben vagyok eladó-árufeltöltő, egész nap rohangálok, pont mint előtte. Mégis, nemhogy elkezdenék visszafogyni, mintha még mindig híznék. Pedig nem eszek többet, az elmúlt 2 évben se ettem többet mint régen.


Rájöttem magamtól is, hogy pluszban kéne még edzeni a munka mellett, akkor beindulna a fogyás, de mint mondtam, hazaérek, és semmi energiám nincs, ezt se tudom egyébként hogy miért...


Mások ezt hogyan csinálják? Hogyan van energiájuk rá? Mit kéne másképp csinálnom, vagy hogyan kéne az időmet beosztanom?



2021. dec. 10. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Egy ruhaméret kb. 10 kiló különbség,kizárt,hogy hat kilót hizol és három méretettel kell nagyobb nadrág.De,a kérdésedre válaszolva,étkezz egészségessen,zöldség,gyümi,hús stb,vitaminok,vérkép,vas stb.Ha minden ok,akkor pedig embereld meg magad!
2021. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak a mi ruhaüzletünkben, de 28-as nadrágot kell hordanom.
2021. dec. 10. 13:11
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
A motiváció belülről jön.
2021. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem segítség, hacsak nem fejted ki bővebben. De egyébként nem a motiváció hiánya a baj, nem lusta vagyok, hanem tényleg hullafáradt, mintha mindennap maratont futnék le...
2021. dec. 10. 13:34
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Számolj kalóriát. Ha mozogni nincs is energiád, ha számolsz kalóriát, avval fogyni fogsz.
2021. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fáradt vagy azért érdemes lenne egy laborvizsgálatra elmenni.
2021. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Valszeg rossz etrend
2021. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Milyen a jó étrend?

És hogy lehet hogy ugyanazokat eszem mint régen, most mégis hízok, anno meg tartottam a jó súlyomat (és alakomat...)?

2021. dec. 10. 14:44
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Én azt tapasztaltam hogy egy jó kis torna feltölt. De ahhoz meg baromi nagy akaraterő kell hogy nekiálljak. Tudom hogy jót tesz, tudom, hogy kell de nagyon nehéz rávenni magam.
2021. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Ez sokaknal valtozik korral, akar par ev alatt.. A jo etrendben megfelelo aranyban vannak a makrok. Minel kevesebb telitett zsir meg feldolgozott szenhidratok, eleg feherje, sok rost meg viz stb..
2021. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!