Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ha nincs...

Hogyan fogyjak le ha nincs semmi energiám?

Figyelt kérdés

Napi 8-12 órát dolgozok mint bármelyik átlagos ember, heti 6 napot. Nem kelek fel korán, 9-re járok dolgozni és legkésőbb este fél 9re mindig otthon vagyok (de általában már 6 órakor), nincs gyerekem, a párommal élek albérletben, kettesben.

De valamiért soha nincs semmi energiám. Nemhogy edzeni, takarítani se.

Befekszek az ágyba, talán 1 órát beszélgetünk párommal aztán alvás van és reggeltől ismét ugyanez. Ha mégis megemberelem magam akkor max takarítás és ennyi. Kidőlök mint egy zsák krumpli.


Nem vagyok egyébként kövér, de abba az irányba kezdtem sodródni és nem szeretném megvárni míg késő lesz és már szinte lehetetlen lesz lefogynom.


A jelenlegi munkahelyemet ott hagytam 2 évvel ezelőtt, akkor 42 kg-al, 25-ös nadrág mérettel és szép alakkal. (Megjegyzem az alacsonyságomhoz jó volt ez a súly, nem kevés, nem is sok, pont jó). Ezalatt a 2 év alatt felszedtem 6 kg-ot és 3 mérettel nagyobb nadrágot kell hordanom, a melltartóimat is mind kihíztam, szorítanak már. Tény, hogy az otthoni munkám miatt semmit se mozogtam, ezért híztam meg, ezt aláírom.


De most már 3 hónapja ismét ott dolgozom ahol előtte, és meg van a napi mozgásom, hisz egy hatalmas ruhaüzletben vagyok eladó-árufeltöltő, egész nap rohangálok, pont mint előtte. Mégis, nemhogy elkezdenék visszafogyni, mintha még mindig híznék. Pedig nem eszek többet, az elmúlt 2 évben se ettem többet mint régen.


Rájöttem magamtól is, hogy pluszban kéne még edzeni a munka mellett, akkor beindulna a fogyás, de mint mondtam, hazaérek, és semmi energiám nincs, ezt se tudom egyébként hogy miért...


Mások ezt hogyan csinálják? Hogyan van energiájuk rá? Mit kéne másképp csinálnom, vagy hogyan kéne az időmet beosztanom?



2021. dec. 10. 12:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de nekem ezek nem mondanak semmit. Soha se kellett odafigyelnem arra hogy miben mi van.... Mivel vékony voltam...


25 éves vagyok egyébként, kicsit furcsa számomra hogy valaki itt a "korral" jött, de akár igaza is lehet...

2021. dec. 10. 15:06
 12/27 anonim válasza:
13%
SOKKAL kevesebbet egyél, mint amihez hozzá vagy szokva. Eheted ugyanazt is akár, amit eddig, csak csökkentsd drasztikusan az adagokat. Egy hónap alatt már látványos lesz a változás.
2021. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%
milyen munkahelyen kell heti 6 napon 12órázni...???
2021. dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt semmi energiám, nagyon fáradt voltam állandóan. Alkati dolog talán, de ez lehet a rossz minőségű étrend következménye is. ( Azt eszed ami épp adódik, ezért nem válogatod meg, hogy pontosan mi az.

Hiába nem ettem kimondottan sokat, mégse viselte jól a szervezetem a hagyományos ételeket, amiket más csaladtagom simán megevett, nem mozgott többet nálam, mégse hízott el.

Sok mindenen mentem keresztül, mire megtaláltam a fogyáshoz azt az utat ami minden szempontból jó nekem.

Ez ott kezdődött, hogy a hagyományos ( megszokott) köretek (tészta, rizs,- egyéb gabonák) egészét zöldségekre , salátákra cseréltem. A fehérlisztes kenyeret ch csökkentettre cseréltem és kevesbbet eszem belőle, ahogy a tésztát is. Más gabonafélét/származékot nem fogyasztok. Eszem viszont a sok zöldség mellett húsokat, halat, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket, és rendszeresen sportolok.

Kóros elhízásból fogytam normál súlyra, de már hetekkel az után, hogy elkezdtem az ó

Új életmódot, sokkal energikusabb lettem.

2021. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Ugyan ebben a helyzetben voltam, nekem se volt energiám, nagyon meg kellett erőltetni magam. Vegyél egy bérletet, valami csoportos tornára, ott többen vagytok muszáj csinálni. Nehezen, de meg lehet szokni.

2021. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
79%
Kezdj el otthon tornázni,ha kialakítod a rutint jó lesz, elég 2 naponta 1 órát, első 2hét nehéz, utána több energiád is lesz tőle.
2021. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%
42 kiló az "alacsonyságodhoz" pont jó volt??? Hány centi vagy,147? Nem véletlen, hogy nem írod meg. Még 6 kilóval többel se lehetsz a túlsúlynak még a közelében sem! Túl vagy terhelve! Saját magadat betegíted meg! 8-12 órát heti 6 napon keresztül, mint "bármelyik átlagos ember"??? Hát nem, bármelyik átlagos ember heti 40 órát dolgozik, mert ez a hivatalos munkaidő. 20% túlmunka esetleg elképzelhető, de már az is megterhelő, ennél több pedig önmagad elleni bűn. Persze, hogy nincs energiád a rekreációs célzott mozgásra, ha kizsigereled a testedet!
2021. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%
Pont attól lenne energiád, ha tornáznál, futnál, vagy egyéb sporttevékenységet csinálnál! A sport endorfin hormonokat szabadít fel.
2021. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
43%

"Egy ruhaméret kb. 10 kiló különbség,"

Ez garantáltan hülyeség, én 10 kiló fogyás után 4 mérettel kisebb ruhákat hordok!

2021. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

17-es: ha a kérdezö 150-155 cm, akkor a 42 kiló még belefér a normálisba, ha ö úgy érezte jól magát, akkor neki az a megfelelö!


Kérdezö: próbálj kevesebb húsfélét, hagyományos köretet enni, sokkal több zöldségfélét körítésnek, füételnek, salátának. Emellett kezdj el sportolni - mindegy, mit, ami neked tetszik, táncolhatsz otthon, futhatsz, ha szereted, súlyzózhatsz, gimnasztikázhatsz, vagy amit akarsz, a lényeg a napi fél óra intenzív mozgás.

Meglepö módon kevésbé leszel fáradt, sokkal motiváltabb, energikusabb leszel. (meg a felszedett kilók is lemennek)

2021. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!