Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezek alapján esélyes, hogy...

Ezek alapján esélyes, hogy végre kigyógyultam az anorexiából?

Figyelt kérdés
2012 őszén kezdődött nálam az anorexia, akkor 20 éves voltam és 65 kilóról pár hónap alatt 42 kilóra fogytam le a 164 centis magasságomhoz. Egyszerűen nem ettem és rengeteget edzettem. Azóta az állapotom sokat javult,köszönhetően a család, a barátok és a saját magam erejének. Jól vagyok fizikailag és fejben is, bár voltak komolyabb visszaeséseim, összességében mára azt mondhatom, tünetmentes vagyok. A súlyom is beállt 49 kiló körül, a menstruációm is visszatért, aminek határtalanul örülök. A súlyom továbbra is fontos és ezért naponta mérem magam, és az étkezésre is odafigyelek, sportolok is, de mindezt az egészséges keretek között. Egy éve boldog párkapcsolatban élek és azt vettem észre, így is tetszem a páromnak, jó vele elmenni étterembe, már előtte és mások előtt is merek enni. Pár hónapja a babatervezés is téma lett köztünk, és elképesztően jó érzés, hogy az 5 évig kimaradó menstruációm és a lepusztult testem már nem áll ennek útjába. Összességében már nem érzek bűntudatot, ha eszem, jól érzem magam a bőrömben, és inkább egészséges szeretnék lenni, maradni, mint csontsovány. Tudom, hogy ez a betegség lappang és bármikor újra fellángolhat, de szerintetek kijelenthetem, hogy kigyógyultam az anorexiából?

2021. dec. 16. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

"A súlyom továbbra is fontos, ezért naponta mérem magam". Ez azért szerintem aggasztó úgymond. Mi történne, ha egyszer nem 49, hanem 50 vagy 51 kilót látnál a mérlegen? Megijesztene?

Összességében pozitív, amit leírtál, csak ez szemet szúrt nekem.

2021. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a kitartásodhoz! :)
2021. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

1!


"A súlyom is beállt 49 kiló körül..."

Lát 50-et is ezek szerint. A napi meregetesmeg nem gond, én is naponta merem magam és nem vagyok anorexiás. A napi többszöri a problémás..

2021. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod még mindig nem közelíti meg az egészséges súlyt, de összességében véve nem rossz a helyzet.

Ami nekem szemet szúrt, hogy egy éves kapcsolatban pár hónapja már gyereket terveztek, na de ez már más téma.

2021. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Segits kerlek, milyen dietaval sikerult hiznod? Nekem is ugyanez a bajom 164 45kg. Koszin
2021. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod alacsony, az, hogy mensturálsz, nem jelenti azt, hogy egy gyereket is ki tudnál hordani.


A napi mérés az kőkeményen anorexiás gondolkodás, és míg nem dobod el a mérleget a picsbe, hanem folyamatosan kontroll alatt tartod a súlyodat, addig NEM vagy gyógyult.


Ezt nevezik Quasi-Recoverynek, mikor már "jobban vagy", de nem vagy jól.

2021. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ebben az állapotban rengeteg időt, éveket el lehet tölteni, csak éppen tudat alatt folyamatos stresszben vagy a számok, az ételek miatt.


Én havi egyszer mérem magam, mert felesleges többször, a kajára meg: amit megkívánok, megeszem, legyen az csokoládé, esti pizza, bármi! Nem figyelek oda (jó, nem eszek össze minden szemetet), mert 5 évem ment el, hogy mindent kínosan méregettem, meg minden "jó vagy rossz". stb.


Teljesen elengedtem az egészet, mert a quasi recovery is teljesen kicsinált. Bár nem voltam már sovány meg "ettem", csak éppen random paráztam a kaja miatt (teljesen értelmetlenül), meg mértem magam kétnaponta - minek?

2021. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is anorexiás vagyok és gyógyulófélbe. Már én sem érzek bűntudatot ha eszek. Szerintem kijelentjeted hogy meggyógyultál mert jól érzed magad a bőrödbe és ez a legfontosabb. Gratulálok a kitartásodhoz! Szép napot!
2021. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem gyógyultál még meg, gyógyulófélben vagy. De mivel egy pszichológiai kórkép, szakember tud gyógyultnak nyilvánítani, nem a gyk népe.
2021. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!