Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság mindenki annyira odavan a "teltebb" alakért, és lassan már elítélik aki kicsit vékonyabb az átlagnál?

Figyelt kérdés
Komolyan, én elhiszem, hogy undorító ha valaki 30kg de nem értem mér kell egy lányt egyből mindennek lehordani, ha mondjuk 55ről akarna 47-50 re fogyni? Ha valaki felmer tenni egy ilyen kérdést egyből lehordják/kioktatják, hogy ne merjen fogyókúrázni. Meg a 120 kg-os osztja az észt, hogy ő összetenné a két kezét ilyen alakért. KÖNYÖRGÖM. nem imádkozni kell hanem tenni érte!!! És aki meg tényleg tenne érte, (mert ugyanúgy lehet zavaró 5-10 kg felesleg is mint 50) azt meg leosztják, hogy hülye anorexiás liba...Nem, hogy értelmes tanáccsal látnák el. Persze, hogy elkezd koplalni ha senki nem segít neki, nem csak a 120 kilóson kell segíteni! Nem egyből anorexiás az aki keveset akar fogyni...Vagy csak én látom ezt így?
2010. szept. 6. 20:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezért nem a mérleget, hanem a tükröt kell nézni, amúgy meg kép alapján abban is biztos vagyok, hogy nem 150cm magasak, hanem nagyobbra nőttek, mint én. :-)
2010. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
56%
Fitnesz versenyen külön vannak a magassági kategóriák uh simán nevezhetsz 150 centivel is:).
2010. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Köszi, sajnos nem rendelkezem ilyen izomzattal (és nem is erőltethetem meg a szívemet), de ezek a lányok tényleg magasabbnak tűnnek. :-) Egy 150cm-es lány (a tükör alapján) nem így néz ki, ha csak a lábat nézem. :-)
2010. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%

20:35


Most mit vársz? :D Nem mindenki lehet fitness versenyző, majd pont leállnak a laikusok számolni grammra a szénhidrátot meg a fehérjét, amikor olyan alapvető dolgokat sem tudnak, melyik mozgásformával mit lehet elérni... Nem beszélve arról, hogy a nőknek közel sem olyan egyszerű látványosabb izomtömeget fejleszteni, és a többség inkább másra szánja a pénzét/idejét/energiáját! Ehhez a többségnek nincs kitartása.

Kérdező, tökéletesen egyetértek veled, nekem is kinyílik a zsebemben a bicska, amikor valakit a kilogrammok száma alapján titulálnak gebének. Pedig nem a testtömeg számít, hanem az összetétel. 50 kilósan is lehet valakin fölösleg, hiába vékony alapvetően, és ezzel húznak fel az emberek, hogy már egyből anorexiásnak titulálják azokat, akik egyszerűen csak nem akarnak magukon semmi felesleget látni. A zsírmentesség nem egyenlő a soványsággal!

2010. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

Hát figyelj, ha neked tetszik akkor mit érdekel más véleménye ? Én is úgy vagyok, hogy amikor lesz majd egy gyerekem nem fogom csak azért agyonzabáltatni, hogy ne mondja mindenki milyen vékony. Hát könyörgöm, ha egy langaléta és enyhén atletikus fiam lesz 17 évesen akkor büszke leszek rá és cseppet sem fogom sajnálni, hogy miért nem teltebb, izmosabb, "férfiasabb". Ugyanez vonatkozik a lányomra is.


Az igazság az, hogy egészség ide vagy oda, nem tartom normálisnak, hogy mindenki egyforma legyen. Miért legyen mindenki egyforma testalkatú ? Miért ne legyen az egyik sovány és a másik molett ? Az élet ebből áll, nem vagyunk egyformák és már kezdem unni ezt a súly- és testalkat- kommunizmust. Mindenki olyan legyen amilyennek jól érzi magát a bőrébe.


Jó, egy 175 centis 80 kilós talán nem fogja megérni az 55. születésnapját és akkor mivan ? Lehet egy modellnek egész életében nem lehet gyereke, mert olyan sovány, és akkor mi van ? Félreértés ne essék, én egyikre sem akarok buzditani senkit, de szerintem úgyis annyi kockázatot vállalunk nap mint nap, annyi önpusztitó dolgot végzünk nap mint nap, hogy nem érdemes ekkora hűhót csapni a súlyból. Egy nap elüthet a kocsi, leeshetsz bungee jumping közben, agyvérzést kaphatsz, tüdőrákot, és ezek mind halálhoz vezetnek, mégse firtatjuk annyit őket, mint a testsúlyt. Már kezd elég lenni és unalmas is, mellesleg NEM ÉR SEMMIT, kedves válaszolók, úgyis mindenki a maga útját járja. És attól, hogy ti akarjátok osztani az észt, sokan magasról tesznek, hogy amikor este hazaérnek salátát esznek-e vagy mogyorót sörrel. És tudjátok miért ? Mert az élet nem erről szól. Nem azért születtünk, hogy egyformák legyünk és hogy egyforma nézőpontjaink legyenek.


Mindenki felelős a maga életéért, ezért mindenki úgy él, ahogy akar. Senki sem garantálja, hogy 30 év egészséges étkezés és egészséges testsúly mellett nem fog elütni a villamos.

Ennyi.

2010. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%
De mit is nevezünk teltnek-> kövér. Szerintem az a szép alak amikor a lánynak van melle van feneke és lapos hasa,keskeny dereka. És azért ajnározzák annyira azt, hogy milyen jó teltnek lenne mert rengeteg a dagadt ember és azt akarják elérni, hogy ne őket piszkálják hanem a vékonyakat. ennyi.
2010. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egyesek azt képzelik, hogy aki vékonyabb alkatú, az koplal és csak salátákat eszik, aki meg hájas és esetleg már kórosan túlsúlyos, az telezabálja magát csokival, sütivel, pacalpörkölttel és hasonlókkal. Pedig ez tévedés, nem is kicsit. A dolog nem ilyen egyszerű és nem ennyire fekete-fehér. Nagyon sok múlik az anyagcsere működésen, az életmódon, mennyi a stressz, hogy az milyen hatással van az egyénre, hogy mit örökölt a felmenőktől, milyen ételeket nem ehet valaki esetleg, milyen ételekhez van lehetősége hozzájutni, sportol-e, milyen munkát végez, és még sok-sok egyéb tényező.

És ugyanolyan veszélyes következményei vannak a kóros soványságnak, mint a kóros túlsúlynak. Én az egészséges határokon belül maradást támogatom, hogy az kicsit teltebb vagy kicsit vékonyabb, az már csak a körülményeken múlik, de erre kéne törekednie mindenkinek, csak egyesek erre vagy az indokolatlanul túlzott fogyókúrával vagy az igénytelen, elhanyagolt életmóddal képtelenek rájönni, pedig egyáltalán nem nagy fáradság a normál határokon belül maradni.

2010. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

21:23 vagyok


Szerintem meg SENKI se szóljon bele az ilyesmibe. Most nem azért mondom, de rossz úton jár az, akinek van ideje mások életét kritizálni. Nem számit a jó szándék, nem számit a diploma. Akarod osztani az észt ? Remek. Tedd meg azokkal, akikkel közeli viszonyban vagy: gyerekeid, szüleid, barátaid, rokonaid, DE velük is csak akkor, hogyha kérik. És még valamit: tanácsot adni lehet, de a tanács tanács maradjon és ne akarjuk másba beletáplálni a saját gondolatainkat. Ha valaki szerint este gyümölcsöt enni helytelen akkor kész, ne egyen gyümölcsöt. DE ne próbáljunk mindenkit meggyőzni, hogy helytelen, csak azért mert szerintünk és még egy "okos" szerint, aki irt egy könyvet, helytelen.

2010. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
21:04 pontosan! ott a pont. bevallom azért is írtam ez a kérdést, mert én is pont 50 kg vagyok, de hiába... zsír még ugyanúgy van rajtam, nem is kevés, és ha fogyózni merek egyből kiakadnak, hogy miért. mivel tényleg nem vagyok kövér... De engem akkor is zavar, hogy nem lapos a hasam pl. (160 cm vagyok) és most jöhetnek az okos emberek, hogy márpedig híznom kellene, meg testképzavarom van ha nem vagyok elégedett stb. Annyira bosszant ez már. De azért örülök, hogy vannak akik egyetértenek velem. 21:30-nak is teljesen igaza van... írjatok még-még-még (:
2010. szept. 6. 21:46
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezzel foglalkoznod. Az engem is zavar,amikor valaki megkérdezi, hogy x kilósan, x centisen ideális-e a súlya. Erre mindig az a válaszom, hogy nem lehet tudni látatlanban, mert a számok önmagában nem sokat jelentenek. Mindenkinek más az ideális súly.

Egy 120 kilós nő azért is mondja, hogy úristen de kevés 50 kiló, mert saját magához viszonyít és neki már az is "megváltás" lenne, ha 70 kilós lenne.

Amúgy az tény, hogy itt a fórumokon, rengeteg olyan tizenéves kérdező van, aki leírja a kis 500 kalóriás étrendjét és megkérdezi, hogy úristen sokat ettem ma? Jajj most mit csináljak? És hozzáteszi, hogy 170 centi 50 kiló és 47 szeretne lenni. Ilyenkor felmegy az emberben a pumpa (legalábbis bennem), pont azt a reakciót akarják kiváltani az emberből, hogy jajj, miért eszel ilyen keveset?? Inkább híznod kéne. Ezért is írják ezt sokan válaszként.

Amúgy meg elméletileg mindenkinek más tetszik, DE a többségnek a vékony, formás test tetszik (lapos has, nagy mell, kerek fenék stb.). Ezek az adottságok hiányoznak egy kifutó modellről. Ezért is hurrogják le sokan a túl vékony nőket. És a másik végletet (kövér) szintén nem szeretik általában. Nekik is megy keményen a beszólás, sőt még mindig ott állunk, hogy 100x többen szólnak meg egy duci nőt mint egy nagyon vékonyat. A 2 véglet csak egy kis rétegnek tetszik. Ugyanúgy egy testépítő nő is csak bizonyos embereknek jön be.

Az a lényeg, hogy te jól érezd magad. Mondjuk a környezet véleményét sem árt figyelmen kívül hagyni. Pl. én voltam nagyon vékony, minden csontom kiállt, ettől függetlenül tök jól éreztem magam, mégis állandóan megkaptam, hogy nézek ki. Azóta felszedtem 5-6kilót és utólag visszanézve a képeken, tényleg túl sovány voltam és a mostani súlyommal jobban nézek ki.

2010. szept. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!