Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság mindenki annyira odavan a "teltebb" alakért, és lassan már elítélik aki kicsit vékonyabb az átlagnál?

Figyelt kérdés
Komolyan, én elhiszem, hogy undorító ha valaki 30kg de nem értem mér kell egy lányt egyből mindennek lehordani, ha mondjuk 55ről akarna 47-50 re fogyni? Ha valaki felmer tenni egy ilyen kérdést egyből lehordják/kioktatják, hogy ne merjen fogyókúrázni. Meg a 120 kg-os osztja az észt, hogy ő összetenné a két kezét ilyen alakért. KÖNYÖRGÖM. nem imádkozni kell hanem tenni érte!!! És aki meg tényleg tenne érte, (mert ugyanúgy lehet zavaró 5-10 kg felesleg is mint 50) azt meg leosztják, hogy hülye anorexiás liba...Nem, hogy értelmes tanáccsal látnák el. Persze, hogy elkezd koplalni ha senki nem segít neki, nem csak a 120 kilóson kell segíteni! Nem egyből anorexiás az aki keveset akar fogyni...Vagy csak én látom ezt így?
2010. szept. 6. 20:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon fontos lenne, hogy az emberek NE KOPLALÁSSAL érjék el az ideális alakot (szándékosan nem súlyt írok). A koplalás káros is lehet, mozogni kell és kiegyensúlyozottan táplálkozni, és kiegyensúlyozott életmódra törekedni (no stressz, rendszeres napirend... stb.).

Van olyan életkor, illetve olyan többletsúly, amivel ez természetesen egyedül nem végezhető, kontroll kell, méghozzá orvostól, van, aki már megmozdulni se bír a túlsúlytól, veszélyes műtétek sora vár rájuk, a gyerekeknek azért kell orvosi felügyelet, mert növésben lévő szervezetnek árthat a nem megfelelő fogyókúra akkor is, ha a túlsúly egyértelmű.

Anyukám már a kóros túlsúly közelében, az életveszély határán volt, nagyon sokat küzdöttünk, hogy most ne 96 kiló legyen, hanem csak 72 (149cm magas). Volt olyan, hogy elvettem előle a nasit, volt sok vita, vittem magammal mindenhova, akkor is, ha fél órát nyafogott előtte, hogy miért nem szerzek egy barátnőt, azt akartam, hogy éljen, túlsúly miatt cukra lett, és mivel sok gyógyszerre allergiás, sok kísérletezgetés és próbálgatás után csak inzulint kaphatott, mindenhol kereste a megoldást, hogy ne kelljen szurkálnia magát, és más módszerrel állíthassa helyre a cukrát, sikerült, de ehhez le is kellett fogynia. 30 kilót leadott 1 év alatt (volt miből), a cukra helyreállt, elhagyhatta az inzulint, de tartania kell a cukordiétát, nem sok jött vissza, most ingadozik a súlya, de napi szinten mozog valamit, ha más nem, tesz egy nagy sétát, vagy ráül a szobabiciklire. Senkinek nem kívánom ezt a tortúrát, se önmagán se egy számára fontos valakin keresztül, mert iszonyatosan nehéz. Anyu sajnos egy időben idegileg annyira ki volt merülve, hogy sok olyan gyógyszert kapott, aminek az egyik mellékhatása a hízás volt, és ő sajnos hajlamos rá, de ha valaki csak önmagát kontrollálja, nem foghatja senkire, ahogy kinéz, csak saját magára.

Én azt mondom, könnyebb az egészséges határt megtartani-elérni mozgással és normális (bármit, de mértékkel) étrenddel, még akkor is, ha többnek fog tűnni a súly a mérlegen, de az lehet, hogy izom lesz, nem pedig zsír, és akkor már nem számít, mert a tükörből egy formás test néz vissza.

2010. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, de én csak ezt tudom mondani:


Azért, mert a túl alacsony súly is éppolyan veszélyes lehet, mint a túl magas, és ezek az állandóan fogyózó lányok gyakran elvetik a sulykot, nem tudják, hol kell megállni, és onnantól már annyira rákattannak a súlyvesztésre, vagy rágörcsölnek az elért súly megtartására, hogy rámegy az egészségük is... Ha valaki tényleg "tipikus" modellalkat, annak nincs szüksége fogyókúrára, mert ektomorf alkat, ha akarna sem tudna sokat hízni. Az a baj, amikor alapból kisétkű, vékony általában tini) lányok bebeszélik maguknak, hogy ők még le akarnak dobni három kilót, mert ilyen-olyan sztárocskáról/modellről olvasták valahol, hogy ennyi. És ez tényleg egészségtelen.


Ui: a Te súlyod tökéletes a magasságodhoz, eszedbe ne jusson fogyózni!

2010. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

De pont ezaz, hogy nem mindenki akar koplalni! Nem kell minden vékonyabb lányt egy kalap alá venni az idióta koplalókkal!


"Ui: a Te súlyod tökéletes a magasságodhoz, eszedbe ne jusson fogyózni!"


De honnan tudod hogy oszlik el rajta? Ezt ő magán érzi, és ha van egy kis úszógumija, miért baj ha le akarja adni? Ettől még nem lesz anorexiás...

2010. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
10:14 - És miért gondolják egyesek, hogy kg. és cm. alapján el lehet dönteni, hogy oszlik el rajta? Mert itt általában csak ennyit írnak, és ez is nagy baj. Valaki nemrég írta, hogy fogyni akar, csak kg-t írt, abból nem tudjuk, mi lenne neki jó, kértem, hogy mutasson képet, nem mutatott. Fene megette az ilyeneket.
2010. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Hogy miért?

Bár én csak olvasgatni szoktam,írni nem,de azért leírnék most valamit.

Volt egy barátnőm. 170 centi magas,kb 60 kilo körül volt. Nem volt vékony,de husos a legkevésbé sem,bombacsaj volt,bomlottam utána a pasik.Volt feneke,melle,lapos has,stb,minden ami kell.Hozzá egy szép arc.

Persze ez a barátnőm fogyni akart mindenáron,mert itt az úszógumi,ott a háj. El is kezdte.53 kilosan már iszonyat vékony volt. A melle eltűnt,a segge lement,lapos lett mint egy pasié,az arca totál beesett. Nem csak szerintem,de már nem nézett ki olyan jól. Mindegy. De neki nem volt elég.Mert ő hiába 53 kilo a 170 centijéhez,ha rajta még van 7-8 kilo háj!

Erre lehet mondani,hogy jajj,hát ha ő úgy érzi hogy hájas... De nem volt az,a legkevésbé sem,rettenet sovány volt.

Hogy azóta mi lett vele,már nem tudom.Egyéb okok miatt nem tartjuk már a kapcsolatot.Amikor legutóbb láttam,totál össze volt szottyadva. Semmi nem maradt belőle szinte,a válla behorpadt,az arca is rettentő sovány volt.De még mindig hájas.


Na ezért mondják sokan,hogy már ne fogyjon valaki! Ez a leányzó is hájasnak tartotta még magát,holott már nem volt rajta. Nem irigységből,vagy hasonló miatt mondom.De már rossz volt látni.

Sokan azt hiszik még innen kell fogyni,még onnan,pedig...Azért a magasság/testsúly már sokat enged sejtetni.

2010. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
*bomlottak
2010. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont erről papoltam, attól még, hogy a te barátnőd anorexiás lett, nem lesz mindenki olyan! Mindenkinek joga van eldönteni hogyan érzi jól magát a bőrében.
2010. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
12:38 - Az a baj tudod, hogy sokan amikor már a kórosban vannak, de még visszafordítható lenne, nem érzik, hogy baj van, csak amikor már tényleg komoly baj van, addig viszont mind tagad, pedig a külvilág látja az önpusztítást, de nem lehet nekik szólni. Ez mindkét végletre igaz, a kóros soványságra és a kóros túlsúlyra is. Aki nekem fontos, arra odafigyelek, és ezután se fogom hagyni, ahogy anyut se hagytam, de tudod, mit, ha idegenről van szó, akkor ha valaki ennyire hülye, akkor haljon csak bele nyugodtan a hülyeségébe.
2010. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kérdésedre borzalmasan egyszerű a válasz. Tulajdonképpen megválaszoltad magadnak. Anno, mikor a teltebb volt a divat, őket ugatta le mindenki, ez gondolom teljesen rendben volt. De a trendek, fájdalom változnak, most már ez lett a divat. Most a vékony lányokat cseszegetik azért mert nem tudnak vagy nem akarnak hasonulni az éppen aktuális trendhez. Ez örökké így fog menni. Tudod, változik az ideál, változnak vele az emberek. Addig azonban, amíg te negatív véleménnyel vagy arról aki testesebb tőled, soha semmilyen körülmények közt nem várhatod el, hogy ő, sőt bárki más szó nélkül elfogadjon. Ez sajnos így megy, furcsállom, hogy ez mennyi embernek nem tűnik fel. Egy megoldás van erre. Az embert kell nézni, nem a külsejét. Bár ez a mai világban egy elég ódivatú elképzelés, de sajna igaz. A különböző testalkatok egészségügyi kockázataiba, a lelki tényezőkbe akkor bele sem mennék, mert azt gondolom az egy másik vita.


Ui.: Mehet az off :)

2010. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Igen,az én barátnőm anorexiás lett.

Csak a dolog lényegét nem látod át.

Ő is hájasnak látta magát,ahogy még sokan mások.Ő is úgy érezte jól magát,ha még fogyott. De már nem volt egészséges.És amikor valaki 170 centihez az 50 kilojával még akar fogyni,annak hagy mondják már az emberek,hogy netedd!

De mindegy,ha akarod megérted,amit írok,ha nem akarod,akkor meg fölösleges koptatnom a billentyűt.

Ennek ellenére azt azért lássuk be,hogy ez egy erre létrehozott honlap.Valaki kérdez valamit. És erre mások válaszolni fognak.Ki mit,saját tudása,és elképzelése szerint. Onnan kezdve,hogy valaki feltesz egy ilyen kérdés,ha valaki azt írja,hogy ugyan ne fogyj már tovább,akkor mások ne hurrogják már le a véleménye miatt.

Teljesen mindegy egyébként,hogy ki mennyi kilo.Lehet valaki (maradjunk a 170 centinél) 50 kilosan is bombázó,és lehet valaki 70 kilosan is az. Tapasztalat,láttam már mindkettőt. Abból,hogy leírja valaki hány kilo és centi,nem jelent semmit.Lehet tök izmos is,akkor meg aztán nem számít,hány kilo...Csak sír a szája. Akit érdekel,hogy fogynia kelle mások szerint,az nyomjon be pár képet magáról,úgy az adatait,és rögtön lehet viszonylag korrekt véleményeket mondani.

Csak viszonylag,mert ugye mindenkinek más tetszik

2010. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!